fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions league CCM supporterbar
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN | CL | GRÄSPLAN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US | FORUM | SPELTIPS
Medlem
Besökare: 41740 | Medlemmar: 133418

Kom ihåg mig




Fler artiklar om Shrewsbury


Visa alla artiklar från:
2013 (7 st) 2012 (18 st) 2011 (57 st) 2010 (71 st) 2009 (115 st) 2008 (138 st) 2007 (118 st) 2006 (97 st) 2005 (86 st) 2004 (90 st)

Shrewsbury möter Oldham i JPT
Shrewsbury tar emot Oldham Athletic A.F.C. på Greenhous Meadow i cupen Johnstone's Paint Trophy. Första omgången spelas i början av september.
0 KOMMENTARER      687 VISNINGAR
2013-08-20 12:50:00 - Stefan Andersson

Shrews Silly Season 2013/2014 - Lån från Middlesbrough
Scandinavian Shrews följer alla förändringar i Shrewsburys spelartrupp 2013/2014.
0 KOMMENTARER      1145 VISNINGAR
2013-08-16 12:00:00 - Scandinavian Shrews

Shrewsbury löser anfallskrisen med lån från Aston Villa
Den tunna anfallsuppsättningen blev näst intill obefintlig efter att både Akwasi Asante och John Marsden hamnat på skadelistan. Med bara Tom Bradshaw kvar som renodlad anfallare undviker man en akut anfallskris genom att låna in Graham Burke från Aston Villa.
0 KOMMENTARER      807 VISNINGAR
2013-08-08 14:24:00 - Stefan Andersson

Shrewsbury fick nöja sig med oavgjort
Shrewsbury var närmast segern och dominerade stundals matchen mot MK Dons men oskärpa i avsluten och en storspelande målvakt i motståndarlaget såg till att matchen blev mållös
0 KOMMENTARER      696 VISNINGAR
2013-08-04 12:05:00 - Mattias Wikstrand

Sammanfattning av Shrewsburys försäsong
Till helgen börjar allvaret för Shrewsbury då League One drar igång med hemmamatchen mot MK Dons. Scandinavian Shrews tar en återblick av försäsongen och ser vart laget står.
0 KOMMENTARER      596 VISNINGAR
2013-08-01 18:14:12 - Stefan Andersson

Provspelande anfallare skrev på för Shrewsbury
John Marsden har skrivit på för Shrewsbury efter ett lyckat provspel under sommaren. 19 åriga anfallaren, som tidigare har spelat ungdomsfotboll i Liverpool och Wrexham, blir klubbens andra offensiva förstärkning.
0 KOMMENTARER      672 VISNINGAR
2013-07-22 11:38:43 - Stefan Andersson

Turner fortsätter att leta förstärkningar
Shrewsburys tränare Graham Turner räknar med att ytterligare ett par förstärkningar kommer innan säsongen drar igång. Man har hittils värvat tre försvarare men Graham menar att han är noga med att se att spelarna har ledaregenskaper innan de blir aktuella för klubben.
0 KOMMENTARER      651 VISNINGAR
2013-07-18 14:29:03 - Stefan Andersson

Shrews Silly Season 2012/2013 - Två lån som förstärkning
Scandinavian Shrews följer alla förändringar i Shrewsburys spelartrupp 2012/2013.
0 KOMMENTARER      3342 VISNINGAR
2012-10-03 15:45:00 - Stefan Andersson

Reseberättelse: Always blue and amber, 14-19 september 2012
En resa till vackra Shrewsbury 14-19 september 2012 och två matcher, Shrewsbury - Scunthorpe 0-1 samt Shrewsbury - Coventry 4-1.
0 KOMMENTARER      1899 VISNINGAR
2012-09-22 08:54:00 - Kenneth Lövgren

Försäsongssammanfattning - Motståndarna
Säsongstarten för League One närmar sig med rask takt och därmed är det läge att göra en återblick i vad som har hänt sedan Shrewsbury säkrade sitt avancemang till Englands tredjedivision. I del tre som avrundar försäsongssammanfattningen tittar vi framåt och bekantar oss i vilka som är Shrewsburys motståndare i ligan.
0 KOMMENTARER      1202 VISNINGAR
2012-08-17 18:31:00 - Stefan Andersson

ANNONS:

SENASTE NYHETERNA OM SHREWSBURY TOWN FC

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Burton Albion10712422
2Wycombe10631721
3Bury10622820
4Southend10622520
5Northampton10523517
6Morecambe10514316
7Shrewsbury10433415
8Portsmouth10433215
9Luton10433115
10Cheltenham10433115
11Mansfield10505-315
12AFC Wimbledon10424014
13Stevenage10424014
14Plymouth10415313
15Newport County10343113
16Accrington Stanley10415-513
17Exeter 10334-312
18Cambridge10325211
19Dagenham & Redbridge F.C.10325-411
20Tranmere10235-29
21York10163-49
22Hartlepool10226-98
23Oxford10145-47
24Carlisle10136-126
>> Visa hela tabellen
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:
Svenska Fans
START   Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN | CL | GRÄSPLAN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US | FORUM | SPELTIPS
Michael Chabala i Across the Pond
USA vann VM-guld
USsports:   USA vann VM-guld
Återupprepar de succén från ifjol?
Marek Hamšík kommer hem
”PG” äntligen klar för Nässjö IF
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League CCM supporterbar
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies