fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhornan
Besökare: 116775 | Inloggade: 460 | Antal medlemmar: 184713
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
    Medlem
    Kom ihåg mig

    Div 1 Södra spelschema 2019

    Spelschema för ditt lag:

    Omgång 1

    2019-04-06 14:00
    Torns IF
    IK Oddevold
    0-1
    Publik: 406 
     
    13'
    Oscar Iglicar Berntsson
    0-1

    2019-04-06 15:00
    Utsiktens BK
    Tvååkers IF
    3-2
    Publik: 153 
    6'
    Amar Muhsin
    1-0
     
     
    20'
    Albin Winbo
    1-1
     
    39'
    Alexander Johansson
    1-2
    67'
    Erik Hedenquist
    2-2
     
    78'
    Albin Skoglund
    3-2
     

    2019-04-06 15:00
    Eskilsminne IF
    Åtvidabergs FF
    1-1
    Publik: 432 
    30'
    Emil Åberg
    1-0
     
     
    73'
    Alem Plakalo
    1-1

    2019-04-07 16:00
    Landskrona BoIS
    FC Trollhättan
    1-0

    2019-04-07 16:00
    Ljungskile SK
    Lindome GIF
    1-1

    2019-04-07 16:00
    IFK Värnamo
    Oskarshamns AIK
    0-0

    2019-04-07 16:00
    Assyriska Turabdin IK
    Skövde AIK
    0-1

    2019-04-07 17:00
    Kristianstad FC
    Lunds BK
    0-2

    Omgång 2

    2019-04-13 13:00
    Lindome GIF
    Utsiktens BK
    3-0
    Publik: 360 
    26'
    Gustav Hedlund
    1-0
     
    62'
    Viktor Alexandersson
    3-0
     

    2019-04-13 14:00
    Tvååkers IF
    Ljungskile SK
    1-4

    2019-04-13 14:00
    Lunds BK
    Eskilsminne IF
    3-0

    2019-04-13 15:00
    Oskarshamns AIK
    Kristianstad FC
    6-2

    2019-04-13 16:00
    FC Trollhättan
    Torns IF
    1-2
    Publik: 396 
    13'
    Albinot Rexhepi
    1-0
     
     
    20'
    Niclas Lundberg
    1-1
     
    87'
    Dylan Kosik Sulaiman
    1-2

    2019-04-13 16:00
    Åtvidabergs FF
    Assyriska Turabdin IK
    2-0

    2019-04-14 16:00
    IK Oddevold
    Landskrona BoIS
    0-1
    Publik: 481 
     
    30'
    Robin Hofsö
    0-1

    2019-04-14 17:00
    Skövde AIK
    IFK Värnamo
    1-3
    Publik: 366 
     
    6'
    Francis de Vries
    0-1
     
    43'
    Paulo Alves
    0-2
    70'
    Andreas Uusitalo
    1-2
     
     
    82'
    Paulo Alves
    1-3

    Omgång 3

    2019-04-19 15:00
    Assyriska Turabdin IK
    FC Trollhättan
    1-1

    2019-04-19 15:00
    Utsiktens BK
    Lunds BK
    3-2
    Publik: 78 
    75'
    Amar Muhsin
    2-2
     

    2019-04-21 16:00
    Ljungskile SK
    Eskilsminne IF
    1-1
    Publik: 543 
    45'
    Edin Öy
    1-0
     
     
    89'
    Jesper Lundborg
    1-1

    2019-04-22 15:00
    Torns IF
    Åtvidabergs FF

    2019-04-22 16:00
    Landskrona BoIS
    Oskarshamns AIK

    2019-04-22 16:00
    IFK Värnamo
    Tvååkers IF

    2019-04-22 17:00
    IK Oddevold
    Lindome GIF

    2019-04-22 17:00
    Kristianstad FC
    Skövde AIK

    Omgång 4

    2019-04-26 19:00
    FC Trollhättan
    Utsiktens BK

    2019-04-27 14:00
    Tvååkers IF
    Assyriska Turabdin IK

    2019-04-27 14:00
    Lindome GIF
    Kristianstad FC

    2019-04-27 14:00
    Lunds BK
    IFK Värnamo

    2019-04-27 14:00
    Eskilsminne IF
    Torns IF

    2019-04-27 15:00
    Oskarshamns AIK
    Ljungskile SK

    2019-04-27 16:00
    Åtvidabergs FF
    Landskrona BoIS

    2019-04-27 16:00
    Skövde AIK
    IK Oddevold

    Omgång 5

    2019-05-01 15:00
    Ljungskile SK
    Åtvidabergs FF

    2019-05-01 15:00
    Assyriska Turabdin IK
    Lunds BK

    2019-05-01 15:00
    Utsiktens BK
    Oskarshamns AIK

    2019-05-01 16:00
    Landskrona BoIS
    Tvååkers IF

    2019-05-01 16:00
    IFK Värnamo
    Lindome GIF

    2019-05-01 16:00
    Kristianstad FC
    FC Trollhättan

    2019-05-01 16:00
    Torns IF
    Skövde AIK

    2019-05-01 17:00
    IK Oddevold
    Eskilsminne IF

    Omgång 6

    2019-05-04 16:00
    Lunds BK
    Torns IF

    2019-05-05 14:00
    Tvååkers IF
    IK Oddevold

    2019-05-05 14:00
    Lindome GIF
    Landskrona BoIS

    2019-05-05 15:00
    Åtvidabergs FF
    Utsiktens BK

    2019-05-05 15:00
    Eskilsminne IF
    Kristianstad FC

    2019-05-05 16:00
    Oskarshamns AIK
    Assyriska Turabdin IK

    2019-05-05 17:00
    FC Trollhättan
    IFK Värnamo

    2019-05-05 17:00
    Skövde AIK
    Ljungskile SK

    Omgång 7

    2019-05-11 15:00
    Landskrona BoIS
    Lunds BK

    2019-05-11 16:00
    Ljungskile SK
    FC Trollhättan

    2019-05-11 16:00
    Torns IF
    Lindome GIF

    2019-05-11 16:00
    Assyriska Turabdin IK
    Eskilsminne IF

    2019-05-11 16:00
    Utsiktens BK
    Skövde AIK

    2019-05-12 15:00
    IK Oddevold
    Oskarshamns AIK

    2019-05-12 17:00
    IFK Värnamo
    Åtvidabergs FF

    2019-05-12 17:00
    Kristianstad FC
    Tvååkers IF

    Omgång 8

    2019-05-18 13:00
    Lindome GIF
    Assyriska Turabdin IK

    2019-05-18 16:00
    Ljungskile SK
    Kristianstad FC

    2019-05-18 16:00
    Oskarshamns AIK
    Skövde AIK

    2019-05-18 16:00
    Tvååkers IF
    Torns IF

    2019-05-18 16:00
    Lunds BK
    IK Oddevold

    2019-05-18 16:00
    Eskilsminne IF
    Utsiktens BK

    2019-05-19 17:00
    FC Trollhättan
    Åtvidabergs FF

    2019-05-19 17:00
    IFK Värnamo
    Landskrona BoIS

    Omgång 9

    2019-05-23 19:30
    Skövde AIK
    FC Trollhättan

    2019-05-25 13:00
    Lindome GIF
    Eskilsminne IF

    2019-05-25 15:00
    Oskarshamns AIK
    Lunds BK

    2019-05-25 16:00
    Åtvidabergs FF
    Tvååkers IF

    2019-05-25 16:00
    Kristianstad FC
    IFK Värnamo

    2019-05-25 16:00
    Assyriska Turabdin IK
    Ljungskile SK

    2019-05-25 16:00
    Utsiktens BK
    IK Oddevold

    2019-05-26 16:00
    Torns IF
    Landskrona BoIS

    Omgång 10

    2019-05-29 19:00
    Ljungskile SK
    Utsiktens BK

    2019-05-29 19:00
    IFK Värnamo
    Torns IF

    2019-05-29 19:30
    FC Trollhättan
    Lindome GIF

    2019-05-30 14:00
    Tvååkers IF
    Skövde AIK

    2019-05-30 15:00
    Eskilsminne IF
    Oskarshamns AIK

    2019-05-30 16:00
    Landskrona BoIS
    Assyriska Turabdin IK

    2019-05-30 16:00
    Lunds BK
    Åtvidabergs FF

    2019-05-30 17:00
    IK Oddevold
    Kristianstad FC

    ANNONS:

    Senaste nytt om Svensk Fotboll

    ANNONS:
    ANNONS:
    Svenska Fans
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
    ”Välbehövligt lugn i Malmö”
    Hansa vann på Fritz-Walter-Stadion
    Benzemas hattrick sänkte Athletic
    Frölunda knep finalmatch ett
    Pinsam förlust på hemmaplan
    fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
    Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies