fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 21745 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Celta Vigo Tippa nästa match Celta Vigo-Atlético 2017-10-22 16:15 Atlético    
TOTALT 83236 INLÄGG. JUST NU 2 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:45
Givetvis kan man inte döma grabbarna. Det är riktigt kul att de får chansen, särskilt b-lagsspelarna.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-12-12 22:44
Ämne: Nu har jag suttit hä....
Är det därför du har varit så tyst, det förklarar saken;)

Hahaha
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:44
Luis slår frisparken som tar i muren och hörna Atléti
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2007-12-12 22:44
Tycker inte att vi skall döma Ignacio Camacho och Miguel eftersom de precis har kommit tillbaka efter sina skador. Det är förstås riktigt kul att de är tillbaka däremot.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:44
Kom igen nu Álex!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:43
Cléber försöker bryta sig igenom och fälls strax utanför straffområdet. Álex Quillo in, Raúl García ut.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:41
8 min kvar
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:41
Atlético rensar bort bollen och frispark Atléti vid mittplan efter att Mista rivits ned.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:40
Luque skall slå en frispark från kanten. Inlägg att vänta
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:39
Ämne: Nu har jag suttit hä....
haha
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:39
Miguel har fått en del bollar på sin kant men ser lite ringrostig ut. Camacho har knappt varit med i spelet.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2007-12-12 22:38
Nu har jag suttit här förstummad av det faktum att Mista, just det, Mista, har gjort mål!

Overkligt..
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:37
Slut Burgos-Getafe, 0-1.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-12-12 22:36
Hur sköter sig våra debutanter?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:35
15 minuter kvar och den här matchen har Atléti god kontroll på.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:33
Mista gör en bra andra halvlek som ensam anfallare på topp.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:33
Miguel försöker slå en djupledsboll längs med vänsterkanten men bollen är för hårt slagen och Luis García hinner inte fram.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:31
min 70 och Miguel har tagit en vänsterytterposition.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-12-12 22:30
Matchen verkar ha vaknat till liv efter en sömnig inledning...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:29
Nära att ett samarbete mellan Aranda och Luque resulterar i en farlighet. Zé reder ut det hela.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:28
Mycket bra initiativ av Mista som tar sig runt backen och drar på ett bra skott som målvakten petar ut till hörna. På den efterföljande hörnan rullar bollen ut till Camacho som drar på med vänstern men tyvärr täcks bollen ut av en Granadaspelare.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:26
skott Luque men den här gången ett mycket sämre sådant och Falcón behöver inte ingripa. min 66
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-12-12 22:26
Camacho tar Motta-positionen
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:25
Snart måste väl även Álex Quillo få chansen...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:24
Raúl García har ont efter en duell men reser sig upp.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:23
40%-60% i bollinnehav
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:23
min 63
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:22
Camacho tar en position bakom Santana och R. García och ligger alltså nästan i höjd med försvaret.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:21
Hörna Granada som vaknat till liv igen
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-12-12 22:21
Frisparken slogs en 25 meter från mål och bollen gick rätt upp i Falcóns vänstra kryss.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Barcelona slog tabelljumbon
Oakland vann viktiga mötet
Eskilstunasonen sänkte AFC
”Givetvis en hel del Messi”
Hubocan flyttar till Trabzonspor
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies