fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 32205 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 2 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: rawkus
Sänt: 2007-09-02 21:09
Luff: da kan du tanka dig missforstanden for min del! =D

daniel: tackar!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2007-09-02 21:09
@rawkus
Tumme upp Citera Länktips: mms://a499.l1904942498.c19049.e.lm.akama....
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:08
www.cadenaser.com
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Luff
Sänt: 2007-09-02 21:08
Onda Madrid sänder som vanligt, de växlar dock mellan vår och reals match, bäddat för missförstånd med mina begränsade spanskakunskaper. :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:07
Oroväckande att bollar som slås mellan våra mittbackar alltid leder till en farlighet för motståndarna. Det såg vi redan i matchen mot Vojvodina senast.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus
Sänt: 2007-09-02 21:07
daniel: Radiolank nanstans?:)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2007-09-02 21:06
Skönt med Daniel som direktrapporterar.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:05
3 min spelade och högt tempo
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:05
Straffen är solklar och istället för straff vänder mallis på spelet och är riktigt nära 0-1. TAck gode gud att Guizas avslut är sanslöst dåligt.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:04
Ojoj, domaren missar en solklar straff på Kun. Sekvensen efter är Guiza helt ren och lobbar bollen utanför Leo!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:03
Bollen hos Pernia, 1 min
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:02
förlåt, mallis börjar med boll hehe
Tumme upp Citera
Atlético Namn: JJ
Sänt: 2007-09-02 21:02
Daniel,
du är en klippa!:)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: garmaffi_90
Sänt: 2007-09-02 21:02
Kom igen Atletiiii :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: garmaffi_90
Sänt: 2007-09-02 21:02
Kom igen Atletiiii :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:02
ok, Atléti skall börja med boll.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Rojiblanca (fd. Lamps8)
Sänt: 2007-09-02 21:01
Aupa Atleti!! vamos
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 21:00
Tyst minut nu.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: WalterZenga
Sänt: 2007-09-02 21:00
Ska Barcelona "vinna" matcher så här blir det jobbigt i år. Lider med Bilbao. De var värda en poäng. Trist när storlagen får hjälp av domaren.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: OrreN
Sänt: 2007-09-02 21:00
Dash .. den enda länken är real - Villareal
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 20:59
rätt så mycket folk på arenan. Alla Mallorcaspelare bär t-shirts med Puertatryck, ej Atléticospelarna dock.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 20:58
JJ, vi kör liverapporteringar.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 20:58
Grabbarna på väg in.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: evol
Sänt: 2007-09-02 20:57
Ne matchen visas inte i Sverige och ingen stream på spanska Canal+ verkar finnas:/
Tumme upp Citera
Atlético Namn: JJ
Sänt: 2007-09-02 20:57
Blir det ngn liverapportering från Spanien?:)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: OrreN
Sänt: 2007-09-02 20:57
Ämne: Kan ni se matchen i ....
Nej det verkar inte så :/
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Dash
Sänt: 2007-09-02 20:57 Ändrat: 2007-09-02 20:58:14
Stream finns på den här sidan: http://www.forbiddenwords.net/2006/08/27/ver-los-partidos-de-la-liga-en-internet-viva-la-television-p2p/

däremot har jag problem med att få ner TVUplayer..
Tumme upp Citera
Atlético Namn: OrreN
Sänt: 2007-09-02 20:56
Någon som har kunnat hitta något stream??
Tumme upp Citera
Atlético Namn: offe23
Sänt: 2007-09-02 20:56
ingen stream va?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-09-02 20:56
Kan ni se matchen i Sverige?
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Kandidat till årets järnkamin”
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Bra insats men poängen uteblev
Bonuccis armbåge stoppade Milan
Valencia marscherar vidare
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies