fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 31225 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Celta Vigo Tippa nästa match Celta Vigo-Atlético 2017-10-22 16:15 Atlético    
TOTALT 83236 INLÄGG. JUST NU 10 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:17
Men Maniche skjuter alltid höga skott. Vad sägs om att testa en låg rackare i det bortre hörnet?? :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: John Mayer
Sänt: 2007-08-16 23:17
Spiderpig, Spiderpig, does whatever a spiderpig does. Can he swing, from a webb? no he can't, he´s a pig. Look out, he is a spiderpig!

;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: T:e
Sänt: 2007-08-16 23:17
Ämne: förrssten på tal om ....
från den nya Simpssons filmen ? ;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-08-16 23:17
Spider P./Greeneyes,

vi kräver en förklaring! :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:16
Maniche igen!!! Vilket skott han får på och vilken jätteräddning av målvakten!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus
Sänt: 2007-08-16 23:16
Spider Pig!! All hail King Homer :D
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:16
13 min spelade
Tumme upp Citera
Atlético Namn: John Mayer
Sänt: 2007-08-16 23:15
Ämne: förrssten på tal om ....
Undrade just vad som hänt. Sett Simpson nyligen eller? ;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-08-16 23:15
Spider P,

vrf då? Greeneyes var väl bra? Kommer faktiskt sakna det namnet..
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:15
varför greeneyes?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Spider Pig
Sänt: 2007-08-16 23:15
måste få bort bättre utdelning på alla hörnor vi får fan
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus
Sänt: 2007-08-16 23:15
AUPA ATLETI !!! Bobban: Tack for den musiga lanken!!! :D Sant javla drag pa komentatorerna!
Har hogsta volym, samtidigt som vi forbereder oss for Orkanen Dean`s ankomst mandag... Tonfisk, ljus, tandstickor, ficklampor mm i mangder :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:15
Spider Pig??? Hahaha
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:14
O ja, Maniche visar upp en helt annan sida i år. Simao har dock varit en liten besvikelse idag. Kanske dags för Reyes snart.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Spider Pig
Sänt: 2007-08-16 23:14
förrssten på tal om ingenting så har jag ändrat namn från greeneyes_x
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-08-16 23:14
Ämne: farligt vojvodina nu....
fan vad du skräms;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Spider Pig
Sänt: 2007-08-16 23:13
Maniche verkar ha ställt in siktet bättre än förra året iallfall då han inte fick ett enda skott på mål tror jag.. Börjar känna igen den gamla Maniche.. nu får han gärna vara kvar
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:13
10 min spelade av andra.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:12
ingen fara. Leos boll
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:12
farligt vojvodina nu
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:12
Han skjuter från 30 m och målisen tippar ut bollen till hörna. Atlético äger matchen helt och hållet just nu och 2-0 måste komma snart. Frispark till vojvodina nu. Ajaj.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-08-16 23:11 Ändrat: 2007-08-16 23:12:20
Bänken: Abbiati, Eller, López, Luccin, Jurado, Garcia, Reyes
Tumme upp Citera
Atlético Namn: John Mayer
Sänt: 2007-08-16 23:11
Maniche verkar sugen på ett mål ;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Spider Pig
Sänt: 2007-08-16 23:11
kom igen .. pumpa hörnorna
Tumme upp Citera
Atlético Namn: RK - Rödvit
Sänt: 2007-08-16 23:11
Ämne: Ämne: Finns d....
Tack:)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:11
MAniche igen!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2007-08-16 23:10
Ämne: Finns det någon stre....
Radio Onda!
Tumme upp Citera Länktips: www.telemadrid.es/video/onda.pag?
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-08-16 23:10
Sitter Luis på bänken?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: daniel77
Sänt: 2007-08-16 23:10
MAxi, Forlan och Aguero hittar varandra hela tiden. R. Garcia hade ett bra skott som tyvärr täcktes av en back. Vojvodina trycker på nu
Tumme upp Citera
Atlético Namn: el niño para siempre!
Sänt: 2007-08-16 23:08
Vad hände?
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Villarreal9513516
6Real Betis9513216
7Sevilla9513116
8CD Leganés8422414
9Sociedad8413213
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Nu är det kris i Brynäs”
Oakland vann viktiga mötet
Lightning utklassade Penguins
Bra insats men poängen uteblev
Atlético ska bryta jobbiga trenden
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies