fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 28065 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 1 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Kopite2
Sänt: 2007-07-03 23:14
Hoppas att Luis gör bra ifrån sig i Atletico, känns väldigt tungt att släppa honom men som sagt, all lycka i världen åt både honom och er.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Andero
Sänt: 2007-07-03 23:14
Ämne: Jag förstår inte hur....
Torres ville egentligen stanna, det var ledningen som ville sälja honom.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 23:10
Senken,

vet du vad han kommer få för nr, såg inget på bilderna.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: senken
Sänt: 2007-07-03 23:08
Måste bara säga att jag ÄLSKAR de nya hemmastället!! Luis bär upp det med bravur ;)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 23:07
Jag är inte säker, men jag har för mig att jag nånstans läst att han tjänade runt 80 000 i veckan.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 23:04
Man tackar för alla svar. Ännu en fråga bara: vilken av kanalerna är det som visar matcherna? Jag vill inte ha något onödigt, bara se matcherna. (Måste ju vara förberedd när jag drar det här med pappa också)

Phenemeo,

jag tror faktiskt inte att "money talks" gäller i detta fall.

Nu när han är klar så måste man se det här från den ljusa sidan. (Ja, det finns faktiskt en) Man vill ju hans bästa, och det bästa för honom är att få byta klubb, miljö. Han har potential att bli världens bästa spelare (!) och om han fortsätter gräva sin grav i ATM så kommer det aldrig hända.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Stålmusen
Sänt: 2007-07-03 23:01
Ämne: Hjälp! Vad ska jag g....
enkelt val... du är välkommen till Stadens bästa klubb :D
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Luff
Sänt: 2007-07-03 22:57
Nåja Eric, vi kan som det ser ut idag ställa ett hyfsad lag på plan utan några nyförvärv med, det är innermittfältet och anfallet som spökar.

Garcia är klockren värvning enligt mig, inte för att han alltid dominerar utan om man ser till prislappen, en joker helt klart.
Tumme upp Citera
Namn: Eric22
Sänt: 2007-07-03 22:56
Fan jag saknar Kezman i truppen...
Tumme upp Citera
Sevilla Namn: Alves!!!
Sänt: 2007-07-03 22:55
Pinturicchio/

Vad tycker du han skulle valt då Chealshit eller man scum då eller.
Tumme upp Citera
Sevilla Namn: Alves!!!
Sänt: 2007-07-03 22:53
Lush/

Nästan alla liverpools matcher visas kan vara 3,4 matcher som inte gör det.
Tumme upp Citera
Namn: Eric22
Sänt: 2007-07-03 22:52
Suck...har inte styrelsen lärt sig något efter de senaste fiasko säsongerna?
Alltid för många spelare som sticker och alltid för många nya spelare. Luis Garcia kan bli både succé och storflopp och tyvärr så tror jag mer på det sistnämnda. Är en ojämn, skadedrabbad mittfältare det vi behöver?! Fördelen är att han, enligt uppgifter, bara kostar 37 millar (sek).

Och 300 millar för Torres? Fan han är värd minst 4-500. Han skulle ha sålts förra året, då hade vi kunnat få MYCKET mer för honom.

Jävla skojare i styrelsen, alltså!

Forlán kan också sluta hur fan som helst. Han tillsammans med ojämne Agüero? Nä, jag tror inte på det här.

Så, nu har jag varit bitchoftheday. "Neggo-Eric".
Hejdå!
Tumme upp Citera
Spanien Namn: Dansken_
Sänt: 2007-07-03 22:52
Ämne: Okej, tack för svare....
ja canal+ äger alla rättigheter till PL, kanal 5 el kanal 9 visar en match varje lördag (samma ägare som canal+)men det är alltid sketmatcher som Aston villa-Fulham osv dom visar där. Liverpool visas ca:90% (dvs. nästan alla) av matcherna, lite beroende på hur det går för dom, på canal+.
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: Pontus_depor
Sänt: 2007-07-03 22:51
Nån frågade om C+ prioriterar pool och det gör dom kan jag säga. Dom sänder nästintill alla deras ligamatcher direkt på någon av sina kanaler. De som inte går direkt går typ alltid i eftersändning annars men det hör till ovanligheterna att man inte kan se Poolmatcherna.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: senken
Sänt: 2007-07-03 22:44
Kul för killen att få prova på något nytt! Tror även att det kommer att gynna alla forwards hos oss! nu kan de inte bara slåss om en plats uppe på strikerposten utan på båda! inte en "odödlig" som inte kan bli bänkad.. tror att det kommer att bli ett lyft!

Tycker att Antonio Lopez är given kapten då han är egen produkk, har bra inflytande på grabbarna och ger alltid gärnet !
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Il Phenomeo
Sänt: 2007-07-03 22:44
Pinturicchio

Money talks.

Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 22:26
Okej, tack för svaren. Men så att jag inte gör något förhastat, äger canal+ rättigheterna till alla Liverpool matcher? Hur ofta brukar Liverpool prioriteras i sändningarna? Annars har jag en morbror som har canal+...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Pinturicchio
Sänt: 2007-07-03 22:26 Ändrat: 2007-07-03 22:26:20
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Pinturicchio
Sänt: 2007-07-03 22:26
Jag förstår inte hur han tänker den killen?
Att han väljer liverpool före alla andra topplag som varit ute efter han och allt det han har lovat fansen, att han skulle stanna. Visst är det bra och få in så mycket pengar för honom men ändå, och så ska dom ersätta honom med Cisse? Det är ju ett skämt! Vafan ska vi med Cisse till? Vi har Kun och Mista sen förr och så har vi värvat Forlán. Aeh, jag är bara arg över att El Nino lämnar oss. För LIVERPOOL!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Torress ! :D
Sänt: 2007-07-03 22:25
Någon här inne som vet vad torres tjänade i Atletico ?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: AnderssonTheOne
Sänt: 2007-07-03 21:54
Andero//
Men han är deras hjälte eller hur?
Man kan inte jämföra dom två, det var inte vad jag gjorde, jag förstår vad du menar x)

"El niño"//
jag är Chelsea Supporter, känns väldigt frustrerande det här :/
Tumme upp Citera
Spanien Namn: Dansken_
Sänt: 2007-07-03 21:48
Lush// det är inte särskilt svårt det finns en hel del olika möjligheter som comhem, boxer, canal digital mm. numera tror jag man kan välja om man bara vill ha canal+ sport kanalerna el även film-kanalerna. hör dig för vilka olika alternativ du kan ha i din bostad, jag tex kan inte ha comhem. slå på webben efter dom olika leverantörerna för att se priser.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kamelen
Sänt: 2007-07-03 21:42
Riktigt tråkigt att Torres lämnar, han kommer alltid att vara en av de största ikonerna som spelat för er. Oerhört trist.

Lush

Se länktips.
Tumme upp Citera Länktips: www.canaldigital.se
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 21:20
Ämne: kommer sakna han i r....
Jag med. Nån som vet hur man skaffar canal+?
Tumme upp Citera
Namn: "El niño"
Sänt: 2007-07-03 21:08
Hjälp! Vad ska jag göra? Jag är Evertonsupporter och nu går Torres till Liverpool. Vem ska jag hålla på? Jaja, Atlético är man trogen i alla fall.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Andero
Sänt: 2007-07-03 21:08
Ämne: Lyckliga? Vår hjälte....
Dåligt exempel. Torres är egen produkt, Villa har varit i Valencia sedan 2005.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Fernando9Torres
Sänt: 2007-07-03 20:50
kommer sakna han i rutan på söndags eller lördags kvällar på tv4+ men får titta på canal+ i stället på liverpool när dem tar guld i år och vinner cl med torres som årets spelare!!

Lycka till !!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: AnderssonTheOne
Sänt: 2007-07-03 20:14 Ändrat: 2007-07-03 20:14:51
Lyckliga? Vår hjälte har precis lämnat oss.. Pengar kan aldrig ersätta honom, Precis som Villa för er.
Tumme upp Citera
Valencia Namn: Larren
Sänt: 2007-07-03 20:12
Ni måste ju vara överlyckliga. Vilka pengar ni får plus Luis García som kan få lite av en nystart.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Lush
Sänt: 2007-07-03 20:08
Andersson,

samma här. Vi ska vara glada för att vi vetat det i några veckor, istället för att det skulle kommit som en chock iaf.

Det enda man kan göra är att önska honom lycka till! Tack, Fernando Torres, för alla härliga stunder! Du är guld värd.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Bra insats men poängen uteblev
Guangzhou Evergrande mästare
En väckarklocka för Liverpool?
Lightning utklassade Penguins
”Nu är det kris i Brynäs”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies