fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 55855 | Medlemmar: 179244

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Elche Tippa nästa match Elche-Atlético 2017-10-25 21:30 Atlético    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 5 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-03 13:06
Nästa säsong måste bara bli bättre. Bianchi körde ju laget ner i botten. Sen Murcia kom har vi blivit pånyttfödda, även om idiotförluster förekommer fortfarande. Om inte Bianchi haft laget en halv säsong hade vi säkert legat högre upp i tabellen. Jag är riktigt optimistisk för framtiden
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Henko
Sänt: 2006-05-03 11:22
Om det inte försvinner förmånga spelare nu till sommaren så tycker jag det räcker med ett nyförvär i varje lagdel.
Kanske Agüero, Rosicky och Pernia (han blir väll kanske också mittfält). Det Atletico har saknat är ju självförtroendet och med kontinuitet och en bibehållen trupp kommer nog självförtroendet tillbaka.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Henko
Sänt: 2006-05-03 11:15
Vill inte stressa men blir det ingen inför-artikel idag?
Ska bli kul att se om Atletico kan spela ut nu när man har tillgång till alla.
En annan sak, det vore kul om tippningen var varje match, kanske kan bli nått nästa säsong.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-03 09:11
DavidofStockholm//Du har glömt Agüero ;)
Tumme upp Citera
Valencia Namn: DavidofStockholm
Sänt: 2006-05-03 00:28 Ändrat: 2006-05-03 08:46:06
Seitaridis och Costinha nästa två in? Snacka om nybygge!

----------------Franco-------------
Seitaridis--Pablo---Perea---A.Lopez
--------------Costinha/Luccin------
Maxi-------Rosicky--------Pernia---
--------Torres----Kezman-----------

Fjäskar de för fansen så att man inte ska bli lika förbannade då de säljer stadion eller Torres?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-03 00:11
Rosicky gjorde mål ikväll
Tumme upp Citera
Atlético Namn: KranTzZ
Sänt: 2006-05-02 22:42
Ut med Molinero och in med Velasco säger jag bara!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: KranTzZ
Sänt: 2006-05-02 22:38
Ge Kezman en sista Chans jag vet att han är riktigt bra om han bara kan samspela lite bättre med torres och petrov!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Henko
Sänt: 2006-05-02 20:10
Hoppas det blir lite skönspel mot Osasuna, finns inget att skylla på om den bästa startelvan kan spela. Märker på mig själv att jag fortfarande inte släppt helgens förlust.
Bänken skulle nog göra Kezman gott. Jag skulle vilja se Valera få chansen, antingen om Maxi spelar brevid Torres och Valera på högerkanten eller Valera brevid Torres.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 18:20 Ändrat: 2006-05-02 18:44:01
Andero// Antagligen för att ledningen vill ge honom chansen att bevisa att han inte är årets flopp-köp. Han har ju massa mål i sig. Men nej, detta är en för viktig match, Marques borde få spela
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Andero
Sänt: 2006-05-02 17:40
Möjlig startelva till Osasunamatchen

25 L Franco
15 Molinero
22 Pablo
21 Perea
3 A López
11 Maxi
23 Luccin
8 Ibagaza
17 Petrov
10 Kežman
9 F Torres

Varför får Kezman fortsatt förtroende?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Andero
Sänt: 2006-05-02 16:41
KranTzZ
Några ställen du kan köpa en Atléticotröja på:

shop.svenskafans.com
www.sportfanz.se
www.cfsport.se
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 16:41
här finns det!
Tumme upp Citera Länktips: www.cfsport.se/customer/home.php?cat=370....
Atlético Namn: KranTzZ
Sänt: 2006-05-02 16:36
Men vet du ingen svensk sida!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: KranTzZ
Sänt: 2006-05-02 16:32
Okej Schysst!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 16:17
Bra Agüero-artikel

KranTzZ//
Ebay!
Tumme upp Citera Länktips: fifaworldcup.yahoo.com/06/en/060424/1/6l....
Atlético Namn: KranTzZ
Sänt: 2006-05-02 16:08
Nån som vet vart mán kan köpa en atletico tröja??
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 15:36 Ändrat: 2006-05-02 15:37:24
Rueda//Kan Pernia lira högerback? Vore ju klockrent. Annars tror jag inte Rosicky och Ibagaza kommer få lira tillsamman. Tror snarare på Pernia på vänstermittfältet isåfall. Verkar ju som Petrov kommer dra, tyvärr. Men har har faktiskt varit ojämn och bara gjort 1(?) mål. Pernia däremot har gjort 10!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 15:30
Henko// Ja en innermittfältare (Rosicky?) skulle sitta fint. En defensiv behöver vi inte tycker jag.

Jag vet att stämningen här på forumet är väldigt pro-Ibagaza. Visst det är en grym lirare, IBLAND. Han skadar sig titt som tätt, har formsvackor, drar på sig massa kort och gör på tok för få mål dessutom är han redan 30 bast (i år). Nej, vi behöver kontinuitet! Hoppas verkligen på Rosicky!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Rueda
Sänt: 2006-05-02 15:24
Hoppas, hoppas, hoppas! Nej, fan nu blir jag också optimistisk. Jag ska vara den som håller käften stängd till allt är spikat. Får smyghoppas. :) Agüero-Torres på topp Rosicky(?)-Ibagaza-Luccin-Maxi(petrov?) på mitten och Lopéz, Perea, Pablo, Pernia i backlinjen med Franco i mål. På bänken Kezman, Marqués, Ze Castro(?), Galleti, Valera med flera.

Vilken dröm! Där har vi ett lag som hamnar top 3 nästa. Nu får man hoppas att vi lyckas ro hem ett par av spelarna iallafall. ... Hoppas, hoppas.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Henko
Sänt: 2006-05-02 15:03
Nu börjar jag verkligen tro på att Agüero verkligen kommer, det snackas ju om honom varje dag nu och hela tiden uppgifter som styrker allt. Nu är det bara att hålla tummarna att en innermittfältare av rang också anländer.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 13:32
Pires senaste namnet..Lite rutin e ju aldrig fel men jag tror han vill lira i Champions League
Tumme upp Citera Länktips: home.skysports.com/list.asp?HLID=383819&....
Atlético Namn: Peter Beer
Sänt: 2006-05-02 13:26 Ändrat: 2006-05-02 13:27:19
Senaste i Agüero-affären

Cerezo "bekräftar"
Tumme upp Citera Länktips: www.elmundodeportivo.es/20060502/NOTICIA....
Real Madrid Namn: King_raul
Sänt: 2006-05-02 11:41
Har fortfarande svårt att smälta att ni ror hem Sergio Agüero.
Fast man får väl se det positivt, han kommer till La Liga iaf!

Tumme upp Citera
Atlético Namn: Henko
Sänt: 2006-05-01 23:25
Tycker det är konstigt att Pepe inte gör bytena tidigare när det helt tydligt inte fungerade på plan. Det är heller inte första gången han väntar för länge. Plus att spela med två deffensiva mittfältare på Vincent Calderon och speciellt mot ett lag som kämpar för att stanna kvar i högsta serien.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Zidane!!
Sänt: 2006-05-01 22:11
*kezman
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Zidane!!
Sänt: 2006-05-01 22:11
ska kezmba få böter efter vad han gjorde ??
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban
Sänt: 2006-05-01 21:20
Atleticozones forum finns kvar, men då man inte kan ändra på sidan som man vill, då grundaren har lämnat skutan. Så har tyskarna med Husky i spetsen ordnat ett nytt internationellt forum för Atleticofans världen över. Det är bara att klicka på länken ovan och ta en tur!
Tumme upp Citera Länktips: forum.atleticomadrid.de/forumdisplay.php....
Atlético Namn: guRRet
Sänt: 2006-05-01 18:58 Ändrat: 2006-05-01 19:00:00
Jag tycker att det klagas för mycket på Torres, Han har trots allt gjort 13 mål. Och jag tycker att snacket om vem som ska vara kapten är lite löjligt. Vi vet inte ett skit om vad som sägs i omklädningsrummet eller så. Jag tvivlar på att Torres inte hade varit kapten om han inte tillförde något positivt till gruppen...

Arminho_Real/

kom tillbaka när du har lärt dig använda punkter...
Tumme upp Citera
Valencia Namn: Aimarito
Sänt: 2006-05-01 18:27
alltså jag måste notera att Murcia gjorde en mycket dålig agerande när han inte byte in Ibagaza o Maxi mycket tidigare, jag hoppas att ni gör er av med Kezman så fort som möjligt o kanske till och med Torres....
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Rams körde över Cardinals
Zenit tappade poäng och serieledningen
Att se Bundesliga i Sverige – svensk glädje och sorg
Rekordjagande City möter Wolves
Supporterliv och Ipswich
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies