fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 28080 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 2 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Pelle_r    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-06 17:53
länka gärna! vilken tid var det avspark?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2014-08-06 15:08
Sk018 skrev följande:
Någon som vet utifall vi kan väntas oss någon bra stream till kvällens match mot Galatasaray?


Håll utkik på forumet så ska vi nog komma med något som fungerar för dig. Rekommenderar dock SopCast om du inte kan se matchen på TV.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Chewie    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-06 14:31
Det tror jag, unibet skall visa och någon sky sports!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sk018
Sänt: 2014-08-06 14:16
Någon som vet utifall vi kan väntas oss någon bra stream till kvällens match mot Galatasaray?
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: El kulan    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-06 13:42
Gamez kan dessutom spela mittback om det skulle behövas och kan således agera fjärde mittback i truppen. Detta möjliggör för Gimenez att lånas ut för att fortsätta utvecklas. Ett riktigt smart och bra köp enligt mig!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-08-06 11:23
känns som en ersättare till Manquillo, Cholo föredrar väl en "riktig" högerback istället för att enbart ha en backup till både vänster och högerkant i form av Ansaldi nu när klubben tycks vilja bli av med både Insua och Silvio.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Conserva el Calderón!
Sänt: 2014-08-06 11:12
Varför ny högerback?
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-08-06 11:00
Formulär för att registrera sig hos Real (spanska).
Tumme upp Citera Länktips: https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-....
Atlético Namn: Vamos Atletico
Sänt: 2014-08-06 10:55
Schürrle hade suttit fint!!
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-08-06 03:06
Lavezzi, aka Rockstar....
1 Tumme upp Citera Länktips: screamer.deadspin.com/soccer-star-ezequi....
Atlético Namn: Kakan_Atletico
Sänt: 2014-08-05 17:50
Angående Schürrle så skrev ju Zoran att minst två spelare till måste säljas för att det ska gå att köpa loss honom. Antar att detsamma gäller Kagwa/Chicha.

Men både Guila och Cebolla är ju påväg bort så...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: El_pepino i Ardas skägg
Sänt: 2014-08-05 15:46
Alltså, det känns ju som lite orimliga rykten som dyker upp nu. Hur mycket pengar har vi kvar att värva för egentligen? Känns redan som vi gjort av med det vi har haft för den här sommaren...
Vore ju glatt om det gick att göra en sammanställning för vad vi fått in på försäljningar (på ett ungefär) och vad vi handlat för. Funderat på att styra ihop en sådan själv, men känns som ett svårt projekt pga att man inte har kunskap om alla tredjepartsäganden i de affärerna.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-05 12:31
Chicharito och kagawa, 25 Mill pund för båda, intressant.

@belgaren, angående peñan, det är på g, vi ska ta tag i det nu när folk har kommit tillbaks från semester och vm är slut osv. Vi verkar ha fått in en del mail om anmälan i alla fall.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: belgaren
Sänt: 2014-08-05 11:45
Ja, får nog bli bortatröjan i år för min del. Inte helt överens med kragen på hemmatröjan.

Hur går det peñan förresten, kommer det någon vart med anmälningarna? Folk får ta sig i kragen nu hehe!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Chewie    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-05 01:52
Fattar inte heller rutan. Den kanske är tacksam för domaren som ser siffran tydligt men för oss fans som köper tröjan är den ju hemsk!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Kakan_Atletico
Sänt: 2014-08-04 21:47
Den rutan som är på ryggen på årets tröjor. Så jäkla ful!! Vi hade väl det bara i CL förra året?
3 Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-08-04 18:54
mecus skrev följande:
Men ack så svårt att ha Falcao hängandes på väggen dock


Har El Tgres alla tröjor(alltsa alla lag han representerat) - Real blir självklart undantaget. Pa tok för dyr som toapapper :/
4 Tumme upp Citera
Atlético Namn: mecus
Sänt: 2014-08-04 18:42
Men ack så svårt att ha Falcao hängandes på väggen dock
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-08-04 18:00
Om någon undrar varför Mono Burgos valde målvaktskarriären istället för utespelare.
2 Tumme upp Citera Länktips: as.com/videos/2014/08/04/portada/1407145....
Atlético Namn: Sk018
Sänt: 2014-08-04 17:22
@Alexander
Tackar!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-08-04 16:35
Maste halla med paniagua här: Hellre att en lirare som Falcao är ärlig, än snackar en massa skit för att sedan krypa till Real.

Däremot hoppas jag han A: Blir svindyr och B: Tokfloppar. Tyvärr är min Tigre för jävla bra för att floppa, oavsett vart pa planeten han spelar boll ;O
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2014-08-04 13:18
Såg att någon frågade om tiderna för Supercupen innan.

19 aug- 23:00 på Bernabeu
22 aug klockan 22:30 på Calderón
Tumme upp Citera
Atlético Namn: paniagua
Sänt: 2014-08-04 11:15
Vad gäller Falcaos eventuella övergång till Real, så kommer det ju knappast som en överraskning. Han har ju aldrig hållit hemligt att han haft (har?) Real Madrid som favoritlag och vill spela där. Övergången till Monaco var, om jag förstod det rätt, egentligen bara en kosmetisk grej eftersom Atletico och Real har en överenskommelse om att inte värva direkt från varandra såvida inte andra klubbar också budar och redan sista säsongen som han spelade hos oss, så var det i princip "klart" att han skulle spela i Real. Jag tackar Falcao för det fantastiska arbete som han gjorde hos oss och önskar honom lycka till vare sig han stannar i Monaco eller går till Real och hyser inget agg mot honom om han går till Real. Han har alltid varit rak och ärlig i vad hans ambitioner är.
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-08-04 11:02
Verkar som vår legendariska kapten kan komma att göra Villa sällskap i MLS.

(Ber redan nu om ursäkt för min aftonbladiska rubrik till länktipset.)
1 Tumme upp Citera Länktips: www.marca.com/2014/08/04/futbol/equipos/....
Atlético Namn: Pelle_r    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-03 22:36
Fantastiskt bra, Arda behövs verkligen. Tack för svar Zoran!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-03 19:42
@zoran tack för snabb info,

härligt låter riktigt bra. Arda gjorde en kanon säsong, han går inte att ersätta enligt mig, speciellt inte med kagawa
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2014-08-03 19:38
Ryktet kommer från AMK, men Atlético accepterar inga spelarbyten för Arda.

€41 miljoner eller ingenting.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Pelle_r    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-03 18:13
Rykten säger att Man U har lagt ett bud på 185 milj Kagawa mot Turan. Någon som kan bekräfta om detta är sanning?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-08-03 17:11
Guilavogui har varit en fantastisk investering. Nu hoppar Arsenal seriöst in i kampen om honom också. AS rapporterar om att Atleti möjligtvis skulle kunna använda detta som ett sätt att få igenom en värvning av Cazorla.
9 Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-08-03 16:31
Fyfan va äckligt om han går dit
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
New York, ligaspel och frysboxar
AIK tar in en meriterad back
”Tidernas mest framgångsrika”
Hertha Berlin bärgade en poäng
”Malmö var snäppet bättre”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies