fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 17970 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 2 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Julius Ramberg
Sänt: 2014-05-24 22:19
Vilket sjukt starkt försvar vi har, klara av att hålla bort Real en kvart till nu!
Tumme upp Citera
Namn: 3-5-2 (f.d. Tigern)    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:17
Kvart kvar!!! Håll ut nu!!!
Tumme upp Citera
Namn: 3-5-2 (f.d. Tigern)    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:16
Framför allt så vinner Atleti Champions league :p
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:09
Om vi vinner den här matchen är vi obesegrade i cl säsongen !!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Karl Pilkington (red)
Sänt: 2014-05-24 22:08
Gabi bäst på plan, definitivt. Ofattbart bra för att vara en spelare som egentligen, i ärlighetens namn, saknar spetskvaliteter.
Tumme upp Citera
Namn: 3-5-2 (f.d. Tigern)    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:07
Vet inte om jag håller med om bytet. Sosa har inte direkt briljerat sen han kom.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Karl Pilkington (red)
Sänt: 2014-05-24 22:07
Glädjer mig att jag hade rätt med Adrián. Den mannen kan leverera när det behövs. Crack.
1 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:06
Vi koller ta detta bonus bucklan . SÅ SKÖNT
Tumme upp Citera
Atlético Namn: belgaren    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:05
Tycker Adrian är riktigt bra ikväll!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:03
Gabi är helt magisk ikväll
Tumme upp Citera
Namn: 3-5-2 (f.d. Tigern)    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 22:01
En förlust bunker svida dock. Trots ligaguldet, tappa 1-0 nu i dn cl-final kommer kännas. Så jag är nervös :p
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-05-24 21:51
Karl: Självklart skulle en dubbel vara smatt otroligt(mildt uttryckt), men haller med: Var mer spänd inför Barcamatchen i ligan. Svävar fortfarande pa moln och visst skulle en torsk idag svida, men den langa jävla väntan pa Ligaguldet gör att jag knappast kan deppa ihop.

Hade vi sumpat ligan hade jag nog ej ens kollat finalen just nu :S
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Karl Pilkington (red)
Sänt: 2014-05-24 21:43
Det sjuka är att jag känner ett sånt oerhört lugn inför den här matchen. Det känns som vi redan har segrat på något sätt, och som om den här finalen bara är någon slags bonus. Det är bisarrt sett till hur stort det vore att vinna det här. Är det någon som känner likadant?
Tumme upp Citera
Valencia Namn: Bat
Sänt: 2014-05-24 21:34
GOLDin!
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:32
Ok dags att parkera simeones buss !
3 Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-05-24 21:25
Äsch tycker ej Mans gatt över nagon gräns. Stadsrivalitet maste ju fan ha lite pikar, gnabb och annat. Vad vore det hela UTAN dessa ingredienser?
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:24 Ändrat: 2014-05-24 21:25:40
Skärpning.

/Admin
Tumme upp Citera
Namn: Måns [Madridista]
Sänt: 2014-05-24 21:23
Karl Pilkington (red) skrev följande:
Whats up, Måns?

Jag är tyst och återvänder till Puertan...
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: belgaren    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:22
¡VAMOS!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-05-24 21:22
Hoppsan...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Karl Pilkington (red)
Sänt: 2014-05-24 21:22
Godín är en jävla jätte alltså.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Karl Pilkington (red)
Sänt: 2014-05-24 21:21
Whats up, Måns?
4 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:21
Jag visste att GODIN skulle göra mål på hörna !!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2014-05-24 21:21
GOOOOOOOLDIIIIIN!!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:21
Godin
Tumme upp Citera
Namn: Måns [Madridista]
Sänt: 2014-05-24 21:21
Jag får be om ursäkt till er, är den förste som erkänner fel!
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:21
JAAAAAAAAAAAAA

MIN GODE GUUUUUUD !!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-05-24 21:19
Måns [Madridista skrev följande:
]Det är en tidsfråga innan det står 1-0 till oss :)


Allt annat vore ju onekligen en hyffsad skräll. Maste dock säga att det är skönt att vara underdog samt ha ligan avklarad. Risken för en käftsmäll modell dubbel är jag glad att slippa ;O
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-24 21:18
Tiago byte mot Diego . Vad tycker ni ??
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2014-05-24 21:18
Måns [Madridista skrev följande:
]
rawkus [siempre contra la peste blanca skrev följande:
]

Hyffsad skillnad att ha eran ekonomi dock ;)

Kan mycket väl vara så.
Faktumet kvarstår dock att hade vi tvingats spela med Morata istället för Benzema så är det en försvagning i samma paritet som när ni tvingas sätta in Adrian när Costa är utbytt...


Absolut. Costa är hästlängder före Adrian. Saknas gör även Arda...
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Cavani räddade poäng på övertid
Bra insats men poängen uteblev
Bonuccis armbåge stoppade Milan
Röda Bollens 20-årsjubileum
Guangzhou Evergrande mästare
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies