fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 29875 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Celta Vigo Tippa nästa match Celta Vigo-Atlético 2017-10-22 16:15 Atlético    
TOTALT 83236 INLÄGG. JUST NU 4 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: fuzz
Sänt: 2014-05-17 18:02
Efter typ fem omgångar såg jag att Barca var i sista omgågnen och tänkte lite på skämt att det hade vatt coolt om allt avgjordes då. NU är vi där, NU kör vi!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2014-05-17 17:39
Elnacho skrev följande:
Vilken tröja kör vi? Hemma/ borta?


Det är bortastället som gäller ikväll.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: el niño para siempre!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 17:32
Jävlar va nervöst. Helt sjukt
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Elnacho    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 17:17
Vilken tröja kör vi? Hemma/ borta?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 17:15
Fan va man saknar jourado
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-05-17 17:03
CosaFai?/
Delikat passning!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-05-17 17:02 Ändrat: 2014-05-17 17:04:46
Pinto, Alves, Piqué, Mascherano, Adriano, Sergio, Cesc, Iniesta, Alexis, Pedro y Messi #FCBAtleti #AúpaAtleti

Atletis 11a, back to basics: Courtois;Juanfran,Miranda,Godin,Filpe;Koke,Gabi,Tiago,Arda;Villa,Costa

Snart gäller det, AUPA ATLETI!
Tumme upp Citera Länktips: https://www.youtube.com/watch?v=6j2Dyimr....
Atlético Namn: CosaFai?
Sänt: 2014-05-17 16:58
Och Jurados snyggaste assist i karriären ;)
1 Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=V9axvhslGOk....
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 16:53
Jag och andeel sitter på en park utanför olearys nortull och hinkar några öl innan vi beger oss in.

Vi kommer att sitta på läktaplatsen, det är bara att dyka upp, pm mig om ni inte hittar oss och vill ha mitt nummer.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-05-17 16:52
Jurados snyggaste mål i karriären.
1 Tumme upp Citera Länktips: www.marca.com/2014/05/16/futbol/futbol_i....
Atlético Namn: ADCS (red)
Sänt: 2014-05-17 16:08
Diego Simeone i morse..
3 Tumme upp Citera Länktips: https://www.youtube.com/watch?v=27F46WPV....
Atlético Namn: belgaren    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 15:56
Är med er i tanken ikväll. Stänger av telefonen och avskärmar mig totalt på jobbet och sätter på matchen när jag kommer hem inatt. Största dagen under min tid som colchonero. Nu tar vi det här!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sportuga (Portugal-Red)
Sänt: 2014-05-17 15:25
herreguuuud vad jag är nervös....hjärtat bankar hela tiden...nåväl snart drar jag till Sir Tobys här i Malmö om någon är från Malmö och vill joina hade det varit trevligt

för att citera vår Master
O ganamos, o morimos ganando ! Aupa Atleti !!!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Elnacho    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 14:25
Idag är den stora finalen.
Vi gör det för Aragones.
Ikväll kl åtta kommer jag vara oerhört stolt över vårt år i ligan oavsett resultat. Men nu när vi har tagit oss ända hit ska vi fan i mig vinna!

Aupa Atleti!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 13:53
@pepino

Görså, vi är där från 16:30
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Taras Bulba
Sänt: 2014-05-17 13:15
Förutom de 447 på bortasektionen så är vi åtminstone tre till på plats. Satan vad spännande det här blir.
Ikväll ska vi fira på Placa de Catalunya!
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Garra
Sänt: 2014-05-17 12:50
Cholismo skrev följande:
@garra

Ringde även jag, det var fullbokat idag. Det gick bra o stå och kolla på matchen ändå.

Jag kommer vara där innan 17:30, i hopp om att få tag på en stol så jag kan sitta bredvid er bord och skrika oss hesa!

AUPA ATLETI!

Grymt! Jag kommer vara där 17:30. Ses då! :)
Tumme upp Citera
Atlético Namn: El_pepino i Ardas skägg
Sänt: 2014-05-17 12:25
Kanske dyker upp på o'learys Norrtull.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: kraftwerk [Mourinhista]
Sänt: 2014-05-17 12:08
Lycka till. Ligan är Er, vi slarvar, Barca är för dåliga. Ni har gjort det strålande, hoppas verkligen ni fixar detta. Barca är inte värda en liga titel i år. Det är NI.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Kakan_Atletico
Sänt: 2014-05-17 12:00
Fyfasen boys! Det börjar dra ihop sig nu. I sju år har man drömt, i sju år har man haft ångest inför i princip varenda match.

Det kan sluta hursomhelst! Och hur det än slutar så kommer jag i slutändan att vara så oerhört stolt över att jag håller på Atletico de Madrid.

VAMOS!
3 Tumme upp Citera
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 11:57
Dom kommer att visa atletico matchen för läktaren, där är det dropin, så jag är där 16:30 i hopp att ingen Barca supporter vill sätta sig bredvid mig.

Vi har inte lyckats boka bord, så kom till läktaren bara så tar vi över den.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Cholismo    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 11:43
@garra

Ringde även jag, det var fullbokat idag. Det gick bra o stå och kolla på matchen ändå.

Jag kommer vara där innan 17:30, i hopp om att få tag på en stol så jag kan sitta bredvid er bord och skrika oss hesa!

AUPA ATLETI!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Daniel38
Sänt: 2014-05-17 11:40
@eduardo

Grymt, siktar på att vara där vid 17 jag med! pm:a gärna eller posta här hur det blev med läktaren, vore nice!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 11:32
För i helvete kan klockan bli 18.00.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: lipps    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 11:31
@Garra, ja vi är 6 st och de flesta vill äta så blir knöligt :)
Tumme upp Citera
Namn: laGodzilla
Sänt: 2014-05-17 11:28
Inte ens på Camp Nou ikväll kommer hemmapubliken räcka, trots att man reducerat bortasympatisörerna till under 500, för hela Europa skallrar. Ikväll finns bara en segrare och det är Atlético.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: eduardo c    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 11:19
Jag kommer att sikta på att vara där 17:00. Jag ska ringa och försöka göra så att man kan sitta på läktaren och se matchen.

Vi har hela världen med oss, påväg till mina föräldrar i Stockholm så har många känt igen tröjan och önskat lycka till. Jag börjar bli riktigt nervös.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Conserva el Calderón!
Sänt: 2014-05-17 11:18
De 447 kommer höras 130 dB mer än alla de 90000 plastsupportrar på arenan.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2014-05-17 11:01
Vad snällt, Atlético får 447 biljetter på Camp Nou.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Daniel38
Sänt: 2014-05-17 11:00
När börjar folk droppa in på olearys i norrtull??
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Ett steg närmare Europafiasko
”Ett lag med passion & kärlek”
Hubocan flyttar till Trabzonspor
”Givetvis en hel del Messi”
Corinthians försprång ointagligt?
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies