fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 88800 | Medlemmar: 183078

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Dortmund Tippa nästa match Dortmund-Atlético 2018-10-24 21:00 Atlético    
TOTALT 83297 INLÄGG. JUST NU 4 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 319 personer röstat.
Rostov (17%)
Bayern München (32%)
Club Atlético de Madrid (45%)
PSV (7%)
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 19:58
HEJ DÅ BARCA !!!
HEJ DÅ REAL !!!

VI ÄR PÅ TOPPEN !!!!
BÄST I SPANIEN
BÄST I EUROPA
BÄST I VÄRLDEN
!!!!!!!

AUPA AUPA ATLETIIIII ! !!!
6 Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: donJuan
Sänt: 2014-05-17 19:58
Stort grattis! Helt sjuk säsong ni gjort i år. Mycket välförtjänta mästare.
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2014-05-17 19:58
DÄR VAR DEN!!


LA DECIMA LIGA!!!!!
1 Tumme upp Citera
Namn: 3-5-2 (f.d. Tigern)
Sänt: 2014-05-17 19:57
:DDDD
Tumme upp Citera
Spanien Namn: Paella con las gambas
Sänt: 2014-05-17 19:57
Grattis Ateti,grattis Arda! Ni förtjänar titeln grym, sammanhållning.Cholo har gjort underverk!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Z_Z
Sänt: 2014-05-17 19:57
Bara att gratulera. Ni förtjänar helt klart att känna glädjen över en ligatitel efter att ha spelat som ni gjort denna säsong. Hoppas det inte är illa med Costa och Arda och att ni kan ställa upp ett så bra lag som möjligt i CL-finalen.

Oavsett kommer man ju få se 11 rödvita som jobbar till 100% i alla fall, detta var skillnaden idag med, jobbet för varandra.

Njut!
3 Tumme upp Citera
Atlético Namn: bel0
Sänt: 2014-05-17 19:57
Detta är en dröööööm
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xavi#6
Sänt: 2014-05-17 19:57
Grattis till er alla! Vilken säsong ni bjudit på värdiga vinnare denna säsong.
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: olleulv
Sänt: 2014-05-17 19:57
Löjligt. Sprang ut i trädgården o lipa.
5 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2014-05-17 19:57
Vad fan har hänt? sitter här och gråter floder....
5 Tumme upp Citera
Valencia Namn: Cañizares
Sänt: 2014-05-17 19:56
Stort jävla GRATTIS! Sjukt välförtjänt ligavinnare!!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Legendinho
Sänt: 2014-05-17 19:56
Grattis till ligatiteln. Välförtjänt!
1 Tumme upp Citera
Sevilla Namn: Sevillista1
Sänt: 2014-05-17 19:56
Grattis! Real och Barca kan ta sig!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: GSarda
Sänt: 2014-05-17 19:56
Grattis Grabbar ! .. Fira ordentligt nu// GS
2 Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: iHalaMadridyMou!
Sänt: 2014-05-17 19:55
Grattis till ligan, Det blir PISK nästa vecka ;)
1 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 19:55
DÄR KOM DET VI VÄNTADE PÅ !!!!!! GULD GULD GULD !!!!!!
1 Tumme upp Citera
Namn: Wow...
Sänt: 2014-05-17 19:54
FYFAN! Grattis grabbar och tjejer, välförtjänt ligaseger, ni har spelat som mästare hela säsongen! /Man United fan!
2 Tumme upp Citera
Spanien Namn: El Spanjako
Sänt: 2014-05-17 19:54
RESPEKT
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: ColinZeal.se
Sänt: 2014-05-17 19:54
O F A T T B A R T !
2 Tumme upp Citera
Sevilla Namn: Sevillaboy
Sänt: 2014-05-17 19:53
Äntligen något annat förutom real och barca som vinner, stort grattis!
5 Tumme upp Citera
Namn: Nutte
Sänt: 2014-05-17 19:53
Grattis! Vinn nu CL också, från en Chelseagrabb.
5 Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: 112+ years
Sänt: 2014-05-17 19:53 Ändrat: 2014-05-17 19:54:06
sorry, dubbel.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: 112+ years
Sänt: 2014-05-17 19:53
Grattis! Otrolig bedrift, verkligen.
1 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 19:53
VI ÄR MÄSTARE !!!!! !!!!$\*|<£~£|£\\£
1 Tumme upp Citera
Sevilla Namn: Sevillaboy
Sänt: 2014-05-17 19:53
JAAAAAAAAA GRATTIS FINALLY!!!!!!!!!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: lipps    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 19:53
Oförglömligt!
1 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-05-17 19:53
DÄR KOM DET !!!!!!!
1 Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Pierre#13
Sänt: 2014-05-17 19:52
Grattis till ligan. Välförtjänta
1 Tumme upp Citera
Namn: El Nuevo Hierro
Sänt: 2014-05-17 19:52
Grattis!!!!!!
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: ColinZeal.se
Sänt: 2014-05-17 19:52
JESUS CHRIST!!!!!
1 Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:
ATM Insider

Súper Campeones

SEGERN MOT REAL MADRID
ATM Insider

Vinnare Europa League 2018

VINSTEN MOT MARSEILLE
ATM Insider

De Niño a Leyenda

FERNANDO TORRES AVSKED
ATM Insider

¡Gracias, Capitán!

GABI AVTACKAS
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona95311218
2Espanyol9522617
3Alaves9522417
4Sevilla9513816
5Atlético9441516
6Valladolid9432215
7Real Madrid9423414
8Levante9414-113
9Sociedad9333112
10Getafe9333012
11Real Betis9333-212
12Eibar 9324-311
13Celta Vigo9243010
14Valencia9171-110
15Girona9243-310
16Villarreal9234-19
17Athletic8152-48
18CD Leganés9225-58
19Rayo Vallecano 8125-95
20Huesca9126-135
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
Bara tre poäng är godkänt
Obesegrat Lyon till Hoffenheim
Bara tre poäng är godkänt
Champions League:   Bara tre poäng är godkänt
Villa fick slita hårt i premiären
Ingen kan stoppa Todd Gurley
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies