fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 67225 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 6 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 22:25
acerci/
Håller fullständigt med. Inte samma löpningar, slarvar i passningsspelet. Manquillo är dock på gång!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: acerci    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 22:24
El nino,

På ett inget särskilt sätt, dvs burop som från resterande lag i ligan.

Jag vet inte om man redan nu kan tala om den negativa cl-effekten. Ser ut som spelarna har svårt att tända till i en kanske inte lika cl-sexig match på bortaplan i ligan.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: gurra1993    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 22:20
Väldigt slavrigt :(
Tumme upp Citera
Atlético Namn: el niño para siempre!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 22:13
Kollar matchen men har inget ljud... Hur tar Valladollid emot Costa?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 21:32 Ändrat: 2013-09-21 21:32:57
Tror på ett tidigt mål där man får sitta nervös tills slutet för spelarna inte kan döda matchen. Löken kommer in och gör 0-2 i slutminuterna!

Edit: "Tror" jag gissar...
2 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Fernando84
Sänt: 2013-09-21 21:16
Längtar efter kvällens drabbbning vill se ett offensivt atletico som visar va skåpet ska stå.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2013-09-21 21:12
Real Valladolid: Diego Mariño; Rukavina, Rueda, Peña, Bergdich; Sastre, Rossi; Ebert, Omar, Rama; Javi Guerra.

Atlético: Courtois; Javi Manquillo, Miranda, Godín, Filipe; Mario, Gabi; Koke, Raúl García; Diego Costa and Villa.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 21:11
Courtois, Manquillo, Miranda, Godín, Filipe, Mario, Gabi, Koke, Raúl García, Diego Costa , Villa
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 20:13
Verkar vara en "accepterad" skara av medgångsfans. Arda är grabbens Zlatan.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: el niño para siempre!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 19:52
Inget. Va menar du ?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 17:57
Vad är skillnaden på erkano och alla Zlatanfans som följer honom i sitt nya lag vart han än går?
4 Tumme upp Citera
Atlético Namn: el niño para siempre!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 17:37
Varför har du ens en Atléticotröja Erkano? Finns inte turkarnas?
5 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 16:44
Men lägg av , 22.00 matchen och ingen Arda . Blir film istället då
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2013-09-21 15:15 Ändrat: 2013-09-21 15:16:36
Valladolid har problem med skador inför mötet med Atlético och idag verkar Óscar åkt på känningar i knät vilket gör honom osäker till kvällens match. Det skulle i så fall innebära att de tvingas spela utan med tre spelare som normalt sätt är ordinarie.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 14:00
ClC/
Vem sa något om att peta Filipe?

Zoran/
Känns som en logisk analys av situationen med tanke på hur det ser ut för tillfället.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Blyger    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 13:42
Ok, tack för info om Arda!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2013-09-21 13:37
@Blyger

Cholo kommer vila Arda ikväll. Det är vad alla rapporter säger.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Blyger    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 13:34
Är Arda avstängd idag? El behöver han vila?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Conserva la Calderón!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 13:26
Även om han ger 100% kommer det inte att hjälpa peta Filipe.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2013-09-21 13:02 Ändrat: 2013-09-21 13:03:31
Antonio López skrev följande:
Zoran/
Så Insúa kan ha hamnat i samma situation som Silvio gjorde? Det är en konstig situation, man anser ju att de bör ge allt på träningarna och inte heller kan man säga emot Simeones filosofi då den funkat så här bra. Bara För Insúa att ge lite mer så kanske han får någon speltid. Är det 1 match sedan han värvades nu?


Jag vet inte om det beror på det, det är en spekulation, men om han inte får spela mot Osasuna nästa vecka så finns det anledning att börja tro saker. Han har gjort tre tävlingsmatcher och ungefär lika många träningsmatcher. Tror inte att Insúa har fastnat i Madrids nattliv, vilket Sílvio klart gjorde.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 12:40
Zoran/
Så Insúa kan ha hamnat i samma situation som Silvio gjorde? Det är en konstig situation, man anser ju att de bör ge allt på träningarna och inte heller kan man säga emot Simeones filosofi då den funkat så här bra. Bara För Insúa att ge lite mer så kanske han får någon speltid. Är det 1 match sedan han värvades nu?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: zoran
Sänt: 2013-09-21 12:18
Antonio López skrev följande:
addinho/
Missade Manquillo helt och hållet. Håller fullständigt med om Insua, han förtjänar verkligen speltid vid detta skede, även så Filipe kan få lite vila.


Det kan mycket väl vara en fråga om hur Insúa har tränat den senaste tiden. Nu säger jag inte att det är det, men Cholo brukar alltid nämna vikten av att hela tiden ge max och att ingen får någonting gratis. Jag minns hur han berättade hur han blev upprörd när Óliver tackade honom offentligt för chansen mot Getafe förra säsongen för det var ingenting som han "gav" Óliver, utan det hade Óliver förtjänat.

Startelvan mot Valladolid ikväll blir med stor sannolikhet:

Courtois
Javi Manquillo - Miranda - Godín - Filipe Luís
Raúl García - Mario - Tiago - Koke
Diego Costa - Villa
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 12:01
Sinnessjukt mål! Maxi Rodriguez.
1 Tumme upp Citera Länktips: www.ole.com.ar/futbol-primera/Maxi-Rodri....
Atlético Namn: el niño para siempre!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-21 10:02
Bokade från officiella. Hann med att bli officiell medlem av klubben, beställa semifinalen, finalen och de bästa ögonblicken från det magiska året på dvd och bortatröjan för två år på rea. Längtar som fan
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-21 01:26
addinho/
Missade Manquillo helt och hållet. Håller fullständigt med om Insua, han förtjänar verkligen speltid vid detta skede, även så Filipe kan få lite vila.
Tumme upp Citera
Namn: addinho
Sänt: 2013-09-21 01:08
Antonio López/

Det mest anmärkningsvärda är väl ändå att Manquillo är med i truppen för första gången den här säsongen. Kanske hintar om att han startar? Vad tror nu? Får vi se Javi från start mot Valladolid? Börjar bli dags att ge honom speltid snart. Å andra sidan tycker jag detsamma gällande Insúa, men han fick stå åt sidan helt nu.

Hoppas Léo får mer speltid efter succéinhoppet, som man ändå får kalla det, mot Zenit.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio López
Sänt: 2013-09-20 22:52
Truppen mot Valladolid. Inget av värde att rapportera egentligen. Óli med, Jossan inte uttagen, Tiago tillbaka, Gimenez utanför truppen, Bono istället för Aranzubia och Adrian är som bekant skadad.
Tumme upp Citera Länktips: www.clubatleticodemadrid.com/convocatori....
Atlético Namn: Kakan_Atletico
Sänt: 2013-09-20 22:25
11 euro billigare på el corte ingles. Frågan är vem som har bäst leverans osv?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2013-09-20 22:05
el niño: Antingen på el corte ingles (elcorteingles.es) eller på webshoppen på Atléticos hemsida.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Kakan_Atletico
Sänt: 2013-09-20 21:22
Hade varit riktigt nice att få tag på "Atleticoversionen"!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Agenterna gör mycket nytta”
#9: Napolis första poängtapp
New York, ligaspel och frysboxar
”Konsekvent, tydligt, utvecklande”
Hertha Berlin bärgade en poäng
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies