fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 18030 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83237 INLÄGG. JUST NU 2 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 19:13
Nu är vi fan värda ETT mål...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Anderss0n
Sänt: 2012-02-11 19:13
MEN SNÄLLA !!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: olleulv
Sänt: 2012-02-11 19:12
MEN VA FAN!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: olleulv
Sänt: 2012-02-11 19:11
fint av falcao, men bevisligen bättre om han nickat
Tumme upp Citera
Atlético Namn: atmd
Sänt: 2012-02-11 19:10
Slår sönder hela lägenheten om vi inte vinner den här matchen. VILKA lägen.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Anderss0n
Sänt: 2012-02-11 19:09
Helt otroligt... Sätt chanserna!!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 19:09
Det här är ju inte sant.....
Tumme upp Citera
Atlético Namn: olleulv
Sänt: 2012-02-11 19:09
snälla lilla bollen... åk in nu då!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: olleulv
Sänt: 2012-02-11 19:09
snälla lilla bollen... åk in nu då!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2012-02-11 18:49
Det är vi som gör målvakterna bra! Dom är sämst men så enkla målchanser vi missar får motståndarens målvakt att verka bra
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2012-02-11 18:47
Allt annat förutom en vinst finns inte på kartan,

Dags för Simeone att ge spelarna en riktig hårtork så spelarna vaknar till !!!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Deion (red)
Sänt: 2012-02-11 18:46
Är lite orolig att vi inte verkar kunna sätta våra lägen, precis som mot Valencia. Känns som att alla målvakter gör sin livs match mot oss.
Tumme upp Citera
Namn: Kun Kun Kun
Sänt: 2012-02-11 18:44
Att vi inte leder är något jag inte kan förstå mig på.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2012-02-11 18:39
Alltså fyfan Adrian!!!

Gör man inte mål där, så förtjänar fan Racing att vinna !
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 18:31
Kom igen nu, dom här lägena skall bara sitta i mål.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Chewie    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-02-11 18:24
Falcao var inte offside där! borde stå 2-0
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Bobban (red)
Sänt: 2012-02-11 17:05
Luff

Skulle snarare säga må gud vara med Perea! Han ensam kan sänka hela försvaret med sins blunders.....
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Luff
Sänt: 2012-02-11 17:00
Yep, Courtois, Juanfran, Perea, Domínguez, Filipe, Gabi, Tiago, Arda, Diego, Falcao y Adrián.

Må högre makter vara med vårt mittlås.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2012-02-11 15:21
Har officiella laguppställningen kommit ut än eller?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2012-02-11 14:21
Haha, galen Youtube orgie pa sistone har inne! :D
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 13:18 Ändrat: 2012-02-11 13:19:05
Marca’s start uppställningar och info inför dagens match.....
Tumme upp Citera Länktips: www.marca.com/marcador/futbol/2011_12/pr....
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 13:04
Racing - Atlético öppnar den här omgången.
Tumme upp Citera Länktips: youtu.be/_9fnwFL_J5Y
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 12:55 Ändrat: 2012-02-11 14:01:53
Födelsedags video nr 2. Har han fått Tobias Granh’s gamla ”kallingar”i födelsedagspresent?
Tumme upp Citera Länktips: youtu.be/zY05cq1vLG8
Valencia Namn: BZ
Sänt: 2012-02-11 12:52
Stream till matchen
Tumme upp Citera Länktips: sportbalkan.webnode.com/
Atlético Namn: Seb Sánchez
Sänt: 2012-02-11 12:46
Kul at Silvio är tillbaka! Bra att Regalón får chansen att vara med i truppen.

Adrián drömmer om La Roja.
Tumme upp Citera Länktips: youtu.be/Z-UCkJdm9h4
Atlético Namn: rawkus [siempre contra la peste blanca]
Sänt: 2012-02-11 04:34
Alex: hade varit javligt intressant att se Shaq i Atleti. Tror dock det var kort redan fran start med tanke pa klubbarna som var ute efter killen :/
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Aupa Aupa!
Sänt: 2012-02-10 23:11
Alexander@

Anledningen: München *whine* ligger så *whine* nära min *whine* familj i Schweiz. Väx upp för h*lv*te!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Alexander Ivanovski(red)
Sänt: 2012-02-10 23:06
Vet inte om jag är efter eller om ni missat?

Shaqiri till Bayern munchen!.. då kan vi glömma honom...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2012-02-10 20:30
Seb/
Det var planen, första gången jag var på Calderon var 4-3 matchen mot Barcelona så hoppades kunna åka dit i år och få se något liknande hehe. Annars finns det ju andra matcher denna säsong som lockar också som derbi madrileño och mötet mot Bilbao. Tack du!

Sista länken du länkade med Cholo var ju grym haha, Courtois har en lång väg till Resino men hur glad är man inte att slippa misstag som visades i början av videon från försvaret.

Grande Cholo!
Tumme upp Citera
Valencia Namn: DSilva
Sänt: 2012-02-10 20:24
bestoflaliga.blogspot.com
Ny blogg om La liga som enbart fokuserar på lagen utöver Barcelona och Real Madrid.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
En väckarklocka för Liverpool?
Guangzhou Evergrande mästare
Röda Bollens 20-årsjubileum
Valencia marscherar vidare
Bra insats men poängen uteblev
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies