fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 35405 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Atlético Madrid

Forumregler: Endast registrerade medlemmar tillåts skriva i detta forum. Inlägg med personangrepp, rasistiskt och/eller sexistiskt innehåll, provokationer, oseriöst beteende, skällsord, sms/msn-språk, reklam, spam, tippande, långa länkar, inklistrade artiklar, omotiverade startelvor, innehållslösa kommentarer eller icke-fotbollsrelaterade ämnen samt jublande över skador undanbedes.

Bedöms övertrampet som grovt eller upprepas kan skribenten stängas av från forumet.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare. Seriösa inlägg uppskattas, oseriösa inlägg kan innebära avstängning. Sträva efter att alltid posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt en ny diskussion!

ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Atlético Tippa nästa match Atlético-Villarreal 2017-10-28 18:30 Villarreal    
TOTALT 83236 INLÄGG. JUST NU 6 INLOGGADE.

Champions Leagues gruppspel är lottat. Vilka tar sig vidare?




Just nu har 269 personer röstat.
Rostov (15%)
Bayern München (30%)
Club Atlético de Madrid (49%)
PSV (6%)
Atlético Namn: Daniel38
Sänt: 2011-12-11 22:03
ett mål till i slutet av första eller i början av andra så är det match igen!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: manzanares
Sänt: 2011-12-11 22:01
NU. Så viktigt. Vänd detta och sparka Manzano.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sk018
Sänt: 2011-12-11 22:01
Bra för hans självförtroende, otroligt viktigt för han i framtiden!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2011-12-11 22:00
EL TIIIIGRE!!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: mecus
Sänt: 2011-12-11 22:00
tack för den iallafall
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Erik_
Sänt: 2011-12-11 21:59
Falcaaaoo!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2011-12-11 21:58
Vi är nog så långt ifrån en normal klubb du kan komma
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2011-12-11 21:58
Atleticoklacken som hörs i bakgrunden?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2011-12-11 21:56
Perea har en del kvar i benen!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sk018
Sänt: 2011-12-11 21:55
Någon som förstått Manzanos spelide och hur han ska få spelarna att agera tillsammans? Hade varit kul att se hur en teambuilding kväll ser ut i Manzanos värld...
Tumme upp Citera
Atlético Namn: henry garvis carlsson    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:54
Då var det dags för ny tränare i cirkus Atleti igen..... Annars måste detta vara någon sorts misslyckat practical joke!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Anderss0n
Sänt: 2011-12-11 21:54
Normala klubbar har inte såna här sjuka bergodalbane resultat.... Varje säsong!! pinsamt..
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Erik_    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:52
Varför skjuter Arda själv när han kan servera Falcao som är helt ren? Seriöst!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Nahro
Sänt: 2011-12-11 21:51
Det är, i mina ögon, orimligt att Manzano sitter kvar om inte det här vänds.
1 Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2011-12-11 21:50
ÄCKEL TILL LEDNING, Agera istället för att avvakta, släng MANZANO ÄCKLET !!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2011-12-11 21:50
Patetiskt..
Tumme upp Citera
Atlético Namn: 20corona    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:50
Backarna går inte upp och stöter, samtidigt så är Gabi och Suares livrädda för att smutsa ner sig!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: mecus
Sänt: 2011-12-11 21:47
det är fan skrattretande
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Aupa Atléti---
Sänt: 2011-12-11 21:47
Hahaha. Detta är så kul
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Aupa Atléti---
Sänt: 2011-12-11 21:47
Hahaha. Detta är så kul
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sundbyberg    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:47
Precis som det tredje målet också
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Kakan_Atletico    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:42
Visserligen en kass utspark men Verdu fick till en hyfsad skruv på skottet. Sen andra målet var ju ett katastrofalt försvarsspel.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Aupa Atléti---
Sänt: 2011-12-11 21:37
Courtois kan dra åt helvete. Den lilla fjollan förtjänar inte ens en plats bakom Mariehamns stoplar
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Mazzjo    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:36
Det här är ju till och med dåligt för att vara atlético!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Antonio Lopez
Sänt: 2011-12-11 21:36
Seriöst, Espanyol kunde inte göra mål för att rädda sitt liv innan denna match. Nu 2 mål på 7 minuter!?
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Olssson
Sänt: 2011-12-11 21:35
men herregud vad är de som händer???
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:35
Försvararna likaså !
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Sundbyberg    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:35
Skön start...
Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2011-12-11 21:35
Nollor !
Målvakt är usel !!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Gaboro
Sänt: 2011-12-11 21:35
Där stänger ja av matchen, Godnatt ! kicka alla def mittfältare och Manzano veta ya ! din tjockis
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATLÉTICO MADRID
ANNONS:

Atlético Madrid-klipp från FanTV.se

ATM Insider

Supercampeones

VINSTEN MOT REAL MADRID
ATM Insider

CAMPEONES

LIGAMÄSTARE 2014!
ATM Flashback

Gabi

LAGKAPTENEN BERÄTTAR OM KARRIÄREN
ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Villarreal9513516
6Real Betis9513216
7Sevilla9513116
8CD Leganés8422414
9Sociedad8413213
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ATM Insider

CAMPEONES

COPA DEL REY 2013
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Vem tar över Leicester City?
Real Madrid måste slå Eibar
Oakland vann viktiga mötet
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies