fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 56375 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847484 INLÄGG. JUST NU 17 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Zyzz    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 22:01
Då har vi allt i egna händer igen. Ligan + cupen är godkänt för att ha spelat katastrofdåligt hela säsongen.

Real är skrattretande dåliga XD
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cule4life
Sänt: 2017-02-26 22:01
Kollaps
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: JUNO    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 22:01
OMFG NAINGOLAN
två strutar mot Inter just nu
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Santiago Cazorla
Sänt: 2017-02-26 21:59
Yeeeeeeeees! Fy fan vad Bruno Soriano är bra, spelade ut Real på hemmaplan förra säsongen också.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: II Barça II    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:58
GOAAAAL!!!!!!!!!!!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Tridente
Sänt: 2017-02-26 21:58

Mycket välförtjänt !!!!!!!!!!!!!!!
1 Tumme upp Citera Tippar: Athletic-Barcelona 1-3
Barcelona Namn: Andres Iniesta Lujan
Sänt: 2017-02-26 21:58
YEEESS!!! Haha 2-0!!! Liiiveeeeetttt!!!
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ribohn Fan
Sänt: 2017-02-26 21:58 Ändrat: 2017-02-26 22:09:04
Skön seger idag, hoppas den kan ge lite självförtroende.
Tyvärr tror jag att det är många som känner att dem underpresterar, så det är nog delat.
Lucho gör idag helt rätta taktiska förändringar. När han försöker väga jämnt på mitten med 4 centrala mittfältare. Ändå förlorar vi mittfältet, bara att konstatera att vi inte riktigt klarade av det idag. För många spelare underpresterar helt enkelt, precis så som det har varit hela säsongen.
Vi klarar heller inte av förflyttningarna när dem spelar ut på våra tomma ytor på kanterna och därefter spelar in centralt igen. Athletico mittfält är bättre än vårat idag. Busquets, Iniesta och Roberto är under all kritik. Rafinha spelar bättre efter målet. Messi letar form. Han har inget sting i steget alls just nu. Han spelar nästan som grund possition central forward och är för ofta felvänd. Tror det skulle vara bra om han breddar mer och får bollen rättvänd och kan utmana.
Neymar bäst på plan, otroligt viktig för oss som uppspelspunkt i uppbyggnaden.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andres Iniesta Lujan
Sänt: 2017-02-26 21:56
Fyfan vad fint Villarreal spelar! Vacker one touch fotboll!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cule4life
Sänt: 2017-02-26 21:55
Sätter på bein sport. 15 sekunder går 1-0 villareal. Skön start !! Men det är inte över.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel "Rey" Messi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:53
SÅJAAAAA HÅLL DETTA NU
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR || Cillessen #1    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:53
Dos santos är så fantastisk skön lirare, spelar oftast på 1 touch med kvalité och smart passningsspelare. Riktig läcker kul att det går bra för honom.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:53
Trigueros, Kanske dags o nappa. Fin spelfördelare det där.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Canaletes
Sänt: 2017-02-26 21:52
JAAAAAAAA VAMOOOOSS
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andres Iniesta Lujan
Sänt: 2017-02-26 21:52
YEESSSS!!! Så rättvist
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Reymar
Sänt: 2017-02-26 21:52
El Pistolero #9 skrev följande:
JUNO skrev följande:
Kosta vad det kostar men vi måste värva Naingolan från Roma
Vilken spelare


Han o Arturo Vidal är dom mest kompletta mittfältarna i världen. Kan göra allt.

Rakitic bör väl tillhöra den kategorin.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcadinho.
Sänt: 2017-02-26 21:43
Villarreals fotboll är så vacker när det funkar, en poesi.
Det kan gå riktigt bra när de hade spets som Cazorla, Forlan, Rossi o Llorente.
Eller nere till segundan.
Jag gillar deras fotbolls filosofi o vad de åstadkommer med relativt små medel.
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi 4-ever    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:43
Villareall helt klart bättre i första mot rela men ska man gissa slutresultats så blir det väl 2-1 till turlaget. Avgör i 93?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2017-02-26 21:33
Andres Iniesta Lujan skrev följande:
Vidriga Ronaldo. Faller för minsta lilla. Ugh!

Hur kunde domaren blåsa där? Herregud vad dåligt av domaren
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andres Iniesta Lujan
Sänt: 2017-02-26 21:31
Vidriga Ronaldo. Faller för minsta lilla. Ugh!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2017-02-26 21:30
Alltid härligt och se att Real Madrid är sämre än oss även när vi suger !
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Los Andres    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:23
Skitlaget har tur El Tridente, men hjälp inte dom lite till :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rieiro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:23
Hylla den som hyllas bör. Ter stegen va riktigt bra idag
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Stright outa Barca    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:18
Asenjo skadat. det bara att byta kanal tyvärr Real vinner.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Tridente
Sänt: 2017-02-26 21:17
Los Andres skrev följande:
Öga på ni så ni ser till att Real Madrid vinner :)


Inte ens våra "ögon" kan öga detta skitlag.

Komplett startelva har dom nu så inga ursäkter längre.
1 Tumme upp Citera Tippar: Athletic-Barcelona 1-3
Barcelona Namn: Los Andres    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:16
Öga på ni så ni ser till att Real Madrid vinner :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andres Iniesta Lujan
Sänt: 2017-02-26 21:15
Så nära 1-0 för Villarreal.. spelar sjukt bra nu!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Tridente
Sänt: 2017-02-26 21:14

Villareal kör över real nu... hoppas det kommer 1-0 innan halvlek.
Tumme upp Citera Tippar: Athletic-Barcelona 1-3
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2017-02-26 21:08
JUNO skrev följande:
Kosta vad det kostar men vi måste värva Naingolan från Roma
Vilken spelare


Han o Arturo Vidal är dom mest kompletta mittfältarna i världen. Kan göra allt.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Tridente
Sänt: 2017-02-26 21:05

Villareal kommer ta poäng i denna match, dom ser stabila ut.

Mario Gaspar äter upp Ronaldo. Tummen upp =)
5 Tumme upp Citera Tippar: Athletic-Barcelona 1-3
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Hubocan flyttar till Trabzonspor
New York, ligaspel och frysboxar
”Konsekvent, tydligt, utvecklande”
Spektakulär Le Classique – en svensk målvaktstavla
Motalas premiär närmar sig
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies