fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 26780 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847432 INLÄGG. JUST NU 8 INLOGGADE.
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2012-03-15 21:39 Ändrat: 2012-03-15 21:45:31
Snyggt mål där, City behöver 3 mål för att gå vidare nu. Vet inte riktigt om de kan klara av det faktiskt.

edit: Där kom 0-2 också..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: KUNG MESSI    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 21:37
oj oj vilken frispark av sporting
Goalazoooo
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: EL Corazon - King of Barcelona
Sänt: 2012-03-15 21:36
MÅL SPORTING!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2012-03-15 21:36 Ändrat: 2012-03-15 22:05:46

Anims Abi!!
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=6Kt8AMyxHd4&....
Barcelona Namn: Barcelona10Messi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 21:36
Gooool Sporting!
1 Tumme upp Citera
Namn: ,Sami
Sänt: 2012-03-15 21:22
Kolla länk. Roligt klipp! Fabregas och Puyol får en ensam stund tillsammans:P
2 Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=3qDdFdo_S4o&....
Barcelona Namn: Barcelona10Messi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 21:13
Hoppas på Sporting nu så kvällen blir fullbordad för en gångs skull. :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10
Sänt: 2012-03-15 21:04
Éluc

Ja, det är sant. Ska hur som helst mycket till för att de ska tappa detta.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Éluc
Sänt: 2012-03-15 21:03
L.A.M Nr 10

Fast Atlético har ju under Simeones korta tid sett väldigt stabila ut, och det gamla Patético är förhoppningsvis på väg att dö ut. Fortfarande dock väldigt tidigt att säga.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MesQueUnClubFCB
Sänt: 2012-03-15 21:03
Jéfrén kan komma in för sporting cp
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10
Sänt: 2012-03-15 20:58
Valencia och Athletic vidare från Spanien. Atlético har ett grymt resultat som egentligen det bara finns ett lag som kan tappa, och det är just Atlético:). Nej men det ska mycket till för att rojiblancos ska åka ut. Spanska lagen går bra i Europa, mycket talar för att vi får se minst ett i finalen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: KUNG MESSI    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 20:56
grattis athletic club o grattis Spanien för en skön uppvisning o överkörning .
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10
Sänt: 2012-03-15 20:53
Athletic slår alltså ut United medf totalt 5-3. Vilken fantastisk prestation. Inte bara har de gått vidare utan gjort det med klass och kunnat göra så många fler mål. Man visste att de hade ett intressant lagbygge men i detta dubbelmöte har det bekräftats att Athletic lär bli ett öag att räkna med både i ligan och Europa de närmaste åren. Nu är man i kvartsfinal och har stor chans att vinna hela EL. Hoppas bara man fixar CL-plats till nästa säsong.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2012-03-15 20:49
Fantastiskt av Athletic Club! De har fullständigt spelat ut United i båda matcherna, imponerande må jag säga.
8 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2012-03-15 20:48
Messidinho_10

Lopez?
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 20:45
Vilka lägen bilbao har sumpat idag
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messidinho_10    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 20:40
PL är passé! Där spelar man bara för pengarnas skull!!


Varför tror ni Messi Iniesta Cr Lopez Kaka spelar i la liga? Jo för det bästa ligan med bästa spelet.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2012-03-15 20:35
,Sami

Han är ju Leeds supporter så jag tror nog att han innerst inne njuter, men som fotbollskanalens England-representant lär han nog vara lite bitter och komma med ursäkter som motivation etc.
5 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MesQueUnClubFCB
Sänt: 2012-03-15 20:35
,Sami

Jag tror det också
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ardan
Sänt: 2012-03-15 20:34
Att jämföra BBVA med PL är ju som att jämföra Messi med Ronaldo!
24 Tumme upp Citera
Namn: ,Sami
Sänt: 2012-03-15 20:32
Någon mer än mig som tror Olof Lundh gråter nu i studion?
15 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: westinho - Sergio #16
Sänt: 2012-03-15 20:31
Trots Athletics fantastiska spel känns det lite bittert. De spelar ut United och siffrorna borde vara betydligt större, borde stått 5-0 nu.

R.I.P. Barclays Premier League.
7 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MesQueUnClubFCB
Sänt: 2012-03-15 20:31
Jag börjar bli rädd för bilbao. Vi möter ju dem i final läskigt
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ardan
Sänt: 2012-03-15 20:23
Vad var det för snack att spanska ligan är ett skämt jämfört med PL? Att spanska lag inte skulle kunna ta poäng mot Stoke etc?

19 Tumme upp Citera
Namn: Ryo Miyaichi !
Sänt: 2012-03-15 20:22
Grymt att Giggs fick stående ovationer.
2 Tumme upp Citera
Namn: BARCA-més que un club
Sänt: 2012-03-15 20:22
LA LIGA IS THE SHIT , NR 1

PL .KAN NI SLÄNGA I PAPPERSKORGEN ;)
7 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MesQueUnClubFCB
Sänt: 2012-03-15 20:21
Bra athletic. Dem förtjänar verkligen det här
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Essienesque
Sänt: 2012-03-15 20:19
Athletic slaktar MANU just nu, helt sjukt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: KUNG MESSI    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 20:19
gooooooooooooool del athletic
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1899    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-03-15 20:14
den närkingska älgen

Det handlar om klubbens - och supportrarnas värdegrund. Målet är att vinna alla tävlingar & därmed alla matcher. Statistik är något annat än heder och sportslighet. Att börja sprida en pessimism grundad på resultaten hittills är ett annat sätt att förklara att man ger upp hoppet och tron på klubben. Detta laget förtjänar mer än så efter alla stunder av passion som vi har bjudits på, men inte minst framgångarna med egna produkter och en fotboll som resulterat i 13 värdefulla titlar...
1 Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Corinthians försprång ointagligt?
Oakland vann viktiga mötet
Röda Bollens 20-årsjubileum
Eskilstunasonen sänkte AFC
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies