fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 31835 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847474 INLÄGG. JUST NU 6 INLOGGADE.
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-04-21 00:02
Rambla

Co-sign. Han borde aldrig mer få sätta sin fot på en fotbollsplan.

Jag som alltid trodde att den goda sidan vinner.
Tumme upp Citera
Villarreal Namn: Snatch
Sänt: 2011-04-21 00:02
Barca hahah vilka medelmåttor i laget.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Bernie
Sänt: 2011-04-21 00:02
Real Madrid kommer att även slå ut oss ur Cl, har den känslan just nu. Två matcher nu, och de gör det riktigt bra, Mourinho har listat ut hur man stoppar oss bäst.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: youngbuck
Sänt: 2011-04-21 00:01
Det var väl inte så svårt, messi var ju inte så himla söt idag precis
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Heywood Jablome - Xavi
Sänt: 2011-04-21 00:01
Det var en jävla bra match så kan vi väl säga. Real Madrid hade kunnat ta ledningen i första halvlek, vi hade kunnat ta ledningen i andra halvlek. De tog ledningen i förlängningen.

Vi hade fortfarande chanser, men den där offsiden som var så tight skulle alltså straffa sig.

Äsch, skitsamma. De är spanska cupmästare. Woho!
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-04-21 00:01
Iker rädda Madrid

Men när vi summerar säsongen hoppas jag vi har Liga o CL.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-04-21 00:01
Heywood Jablome

Precis, tar vi dubbeln spelar det ingen roll om de vann Copa del Rey.

Nu är det CL som gäller och då kan vi för första gången i detta Clásico-maraton spela med bästa möjliga startelva. Nåja, vi gjorde det på Bernabéu men då var inte motivationen lika hög.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Yaya24
Sänt: 2011-04-21 00:01
VILLA VILLA VILLA VILLA 400 miljoner
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Denyo
Sänt: 2011-04-21 00:01
så som vi lira i andra halvlek så kommer vi vinna cl semi finalerna

- david villa bänka han
- spela mer instick
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~
Sänt: 2011-04-21 00:01
Arbeloa sen, måste vara en av de fulaste spelarna i spanska ligan? Hur fan han kommer undan med all skit han sysslar med. Stampar medvetet på spelares ben, sätter upp dobbar i skrevet med andra foten när han gör en brytning och mycket annat.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro - Ánims Éric Abidal
Sänt: 2011-04-21 00:01
Fyfan det här var ett helvete att följa men dags att "man up" och säga grattis till Madrid, de drog det längsta strået i en jämn match. Vi hade våra chanser men det var inte menat ikväll.


Men, det är inte över än, mot CL!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2011-04-21 00:00
Madrid gör ändå en taktiskt bra match. Arbeloa förtjänar visserligen att se både ett och annat kort men inte så mycket att gnälla på egentligen. Vi är fortfarande för ineffektiva och första halvleken är en katastrof. Får väl bara hoppas att Madrid-spelarna och Mourinho kan vara sportsliga vinnare eftersom de alltid är osportsliga förlorare annars.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: carlos.
Sänt: 2011-04-21 00:00
Tack för en god match! Svettigt i andra halvlek:)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-21 00:00
Overall gjorde de en bättre match, vi gjorde väl en bra 45 min sen så stämde inte mycket.

Madrid ville mer helt enkelt
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-21 00:00
Så fucking jävla orättvist. 1 jävla minut tillägg? Va fan e detta? Dags o bänka Villa vad fan har han gjort de 11 senaste matcherna?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: malique
Sänt: 2011-04-21 00:00
ärligt talat så ingen var bra ikväll, vi var så säkra att vi skulle vinna såalla spelade slappt,,,, pinto var bäst
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: IlTriplete
Sänt: 2011-04-20 23:59
Grattis till Real.

Nu satsar vi allt på ligan och CL. Hellre två titlar än en. :)

Fyfan vad spelarna bara måste vara hungriga nu på onsdag nästa vecka, då ska vi fan slå de.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel#10Messi
Sänt: 2011-04-20 23:59
Mår så jävla dåligt ! Vill bara spy...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Heywood Jablome - Xavi
Sänt: 2011-04-20 23:59
Början på slutet? Det är två matcher kvar mot Real Madrid. Och vi har nästan en ligatitel säkrad. Gå och lägg dig som tror att det här är slut.

Känner vi Barcelona rätt så kommer de att komma över det här i morgon och på tisdag kommer de att vara hungriga.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: joxxville
Sänt: 2011-04-20 23:59
Förhoppningsvis kan det här användas som rejäl tändvätska inför CL-semin.

Casillas gjorde tre riktigt vassa räddningar som håller dom kvar. Likt Pinto på Di Marias skott. En 0-0 match har sällan varit såhär underhållande.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jugador
Sänt: 2011-04-20 23:59
Spelarna hade gott om tid på sig och avgöra machen, men man såg inte ett dugg glöd, speciellt av Messi som slarva bort ett flertal passningar på slutet.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~
Sänt: 2011-04-20 23:59
Den där jävla pyttelilla offsiden på Pedro. :(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Anims Abidal, Alla Är Med Dig!
Sänt: 2011-04-20 23:59
Första titeln på fyra år. Grattis.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Smajic - La Bota Mágica
Sänt: 2011-04-20 23:59
Tappert kämpat, tack för en god match culés!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-04-20 23:59
Vad är syftet med att ha fem domare om man inte kan se allt fiffel Madrid-spelarna höll på med nån gång under matchen? Helt patetiskt. En mer oförtjänt titel har nog inget lag fått nån gång.

Gratulerar Iker, ingen annan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca4eva
Sänt: 2011-04-20 23:58
Aja..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2011-04-20 23:58
En minuts förlängning efter hur många byten som helst och efter Carvalhos 2:30 för att gå av planen. United hade fått en kvart till.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~
Sänt: 2011-04-20 23:58
Det ville sig inte idag.

Bara att säga grattis till Real Madrid!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: FC Barcelona en Mi Corazón
Sänt: 2011-04-20 23:58
Känns som detta är början på slutet på guardiola, bättre att lämna på topp än som Rijkaard
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Heywood Jablome - Xavi
Sänt: 2011-04-20 23:58
Visserligen en titel. Men när vi summerar säsongen så håller jag en ligatitel mycket högre. Låt de leka med copa del rey. På onsdag ska vi få vår revansch.

Visca el Barca!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
En väckarklocka för Liverpool?
Lightning utklassade Penguins
”Nu är det kris i Brynäs”
Bonuccis armbåge stoppade Milan
Hubocan flyttar till Trabzonspor
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies