fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 56235 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847484 INLÄGG. JUST NU 19 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2011-04-12 22:24
Jag håller med "DM1982", det vore korkat att slänga in Thiago i en sådan match. Tänk om han gör ett misstag, det kommer att dra ner på hans självförtroende.

Men visst, om läget är lugnt så kan han få ett par minuter.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-12 22:22
Nära o.o
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-12 22:22
Katalano
Han föll utanför straffområdet.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-12 22:22
Skulle inte varit straff, uppenbar filmning
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Katalano
Sänt: 2011-04-12 22:20 Ändrat: 2011-04-12 22:21:50
Det där skulle varit straff för Sha!

Edit: Såg reprisen... solklar frispark...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982
Sänt: 2011-04-12 22:20 Ändrat: 2011-04-12 22:21:50
Hunting Bears

Visst är det så men Thaigo är mycket mer valpig i sitt sätt verkar det som. Tror att det kan vara mer negativt än positivt för honom med El Clasico. Messi har nog ett av sportvärldens bästa psyke, kan inte jämföra honom med andra.

Finns ingen anledning att spela Thiago mot Real.

addeh

Ja, vi får tycka olika om det här. Barcelona stressade med Bojan och vad hände där? Han har stagnerat helt. Man måste vara försiktig med ungdomarna, det kan sätta sig i skallen ordentligt annars.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-12 22:19
Ojojoj.... Pedro...
Tumme upp Citera
Namn: Hunting Bears
Sänt: 2011-04-12 22:19
Ja, Wilshere menar jag. Sorry.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2011-04-12 22:18
elbraco

Han har ju rätt. Om Chelsea skulle vinna med 1-2 så skulle de gå vidare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: haeger
Sänt: 2011-04-12 22:18
Grymma avslut Messi och Pedro! Haha jises.
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-12 22:18
Varför ska han chippa hela tiden?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: GerardPiqué3
Sänt: 2011-04-12 22:18
Synd att inte Villa fick chansen, endå c.à 20 min kvar vid bytet och för att vi skall kunna vinna trippeln iår igen känns det sjukt viktigt att inte bara Leo, utan även Villa gör mål ! Även Pedro är ur form, nu brände han ett guldläge.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-04-12 22:18
DM1982

Du får tycka vad du vill, men klarar han av att fylla Xavis skor mot Villarreal på El Madrigal så klarar han nog av att spela några minuter mot Real Madrid om vi skulle leda.
Tumme upp Citera
Namn: elbraco - Bojan Krkic FCB's nr. 9.
Sänt: 2011-04-12 22:17
Jag får psyk på kommentatorn. Vid 1-1 behöver Chelsea bara göra ett mål för att ta dig vidare. Kan han lära sig regeln om bortamål för helvete? Jaha,
Park avgjorde nu ändå.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-12 22:17
Muchas gracias :)
toppenstream
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-12 22:17
Hunting Bears

Ramsey?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-12 22:16
Hunting bears

Du menar Wilshere, Ramsey har precs kommit tillbaka ifrån sitt benbrott
Tumme upp Citera
Namn: Hunting Bears
Sänt: 2011-04-12 22:16
DM1982

Messi gjorde hattrick som 18¨åring i el clasico. Vissa spelare även unga höjer sig bara i sådana matcher. Ramsey mot oss t.ex
Tumme upp Citera
Namn: Hunting Bears
Sänt: 2011-04-12 22:16
DM1982

Messi gjorde hattrick som 18¨åring i el clasico. Vissa spelare även unga höjer sig bara i sådana matcher. Ramsey mot oss t.ex
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-12 22:15
Hunting bears och Larsson333

Nu får ni ta och ge er, stå och hoppas att han ska göra bort sig?

=)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-12 22:15
LaSagradaFamília
Tumme upp Citera Länktips: domacifilmovi.us/ch2.php
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-12 22:14
Oj Jeffren är redan inbytt, så kan det gå när man går upp och svarar på dörren. Nästa person som ringer på dörren för vänta tills matchen är slut!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-12 22:14
Jeffren :)

Har någon en bra stream?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982
Sänt: 2011-04-12 22:14
addeh

Nu är det världens största fotbollsmatch vi talar om (för klubblag). Att slänga in en så pass ung och oerfaren kille som Thiago kan vara kontraproduktivt. Om vi leder och han börjar showa (vilket han har en tendens att göra) kan du ju ana vad en Ramos eller Pepe kommer göra, dvs sparka sönder honom. Misslyckas han så kan det vara psykologiskt jobbigt.

Nä, han ska inte spela.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: haeger
Sänt: 2011-04-12 22:13
Roligt att se Jeffren få mer än 3 minuter på plan.
Tumme upp Citera
Namn: Hunting Bears
Sänt: 2011-04-12 22:13
Jeffren kommer skada sig. Garanterat. Och Milito kommer orsaka en straff.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: C.A.K (Lyon)
Sänt: 2011-04-12 22:13
Jeffren in. En kvart får han iaf, bättre än vanligt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andreas - V.V [Barney S]
Sänt: 2011-04-12 22:12
Milito har gjort världens sämsta byte, först tar han ett gult direkt..
Sen slår han en felpass så Valdes tvingas till en monsterräddning..

Villa ut, men för i helvete Pep ......
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona10Messi
Sänt: 2011-04-12 22:12
JEFFREN back in buissness :D hehe
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-12 22:12
Valdés e kung
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Pochettino överraskar igen
Bonuccis armbåge stoppade Milan
Lightning utklassade Penguins
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies