fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 43120 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847510 INLÄGG. JUST NU 25 INLOGGADE.
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-04-06 22:00
och åt h-e med er som inte gillar Keite!! ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Danne - Culé - 26
Sänt: 2011-04-06 21:59
KEITA!!! har alltid gillat killen!!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: JonasH
Sänt: 2011-04-06 21:59
JADÅ!!!!
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-06 21:59
FUCKING KEITA ASSÅ, ADDEH OCH HETFIELD HANDS OFF HAHA :P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2011-04-06 21:59
REPLIK!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: haeger
Sänt: 2011-04-06 21:59
JAAAAAAAA KEIIIITA!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca - Anims Abidal
Sänt: 2011-04-06 21:59
Munkavle på hela forumet angående Keite tack!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Thiago Alcantara^^
Sänt: 2011-04-06 21:59
JAG SKJUTER DEN SOM KRITISERAR KEITA I FORTSÄTTNINGEN!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-04-06 21:59
BÅDE JAG & HETFIELD FÖRLÅTER DIG KEITA! QUE GOLAAAAZO!
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-04-06 21:59
GEEZUS FUCK ME VILKET MÅL!!!!!!

ORGASM
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~
Sänt: 2011-04-06 21:59
Keiteeeeeeeeeeeeeeeeee

Tack och lov :P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Culliford
Sänt: 2011-04-06 21:58
KEITA!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Thiago Alcantara^^
Sänt: 2011-04-06 21:58
KEITA JAG ÄLSKAR BARCELONA!!!!!!!
Tumme upp Citera
Namn: elbraco - Bojan Krkic FCB's nr. 9.
Sänt: 2011-04-06 21:58
KEEEEEEITAAAAAAAA SÅÅÅ JÄVLA LÄCKERT!!!!!!!!!

SJUKT SKOTT!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-06 21:58
Herregud sevilla Keita välkommen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-06 21:58
KEITA!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: C.A.K (Lyon)
Sänt: 2011-04-06 21:58
KEEEITA!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cataloniaboy- Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-06 21:58
Skit!!!!!!! Iniesta avstängd OCH som grädde på moset ett backlängesmål!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2011-04-06 21:58
3-1 :(
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-06 21:58
KUK
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-06 21:58
kika där inne de brukar ha bra streams, eller myp2 sök på google efter hela namnet
Tumme upp Citera Länktips: veetle.com
Barcelona Namn: haeger
Sänt: 2011-04-06 21:58 Ändrat: 2011-04-06 21:58:48
Haha där kom Iniestas medvetna kort.

Och mål direkt efter, suck.
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-04-06 21:58
Medvetet kort och mål.


MEN LUGNA ER NU
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2011-04-06 21:57
Taktiskt gult! Ha Ha!

Mål. Buuuu!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-06 21:57
fy fan
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: C.A.K (Lyon)
Sänt: 2011-04-06 21:57
fan!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kraków
Sänt: 2011-04-06 21:57
Haha, det där var med flit va? Av iniesta.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LaSagradaFamília
Sänt: 2011-04-06 21:57
funkar ok, engelska
Tumme upp Citera Länktips: www.soccertvlive.net/watch/58498/3/watch....
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-06 21:56
Thiago mot?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-06 21:56
Kom hem efter träning nyss.
Stream?

Futzzzbol!
Har endast dom vanliga TV kanalerna. 1:an, 2:an, 4:an och 6:an
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Då är de kungar resten av livet”
”Agenterna gör mycket nytta”
Oakland vann viktiga mötet
”Tidernas mest framgångsrika”
Hertha Berlin bärgade en poäng
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies