fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 42365 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847507 INLÄGG. JUST NU 32 INLOGGADE.
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-02 22:29
Afellay har haft ett skott på mål, tror det är det enda.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982
Sänt: 2011-04-02 22:29
Hetfield

Vem kan göra det Xavi gör? Ingen.

Thiago kan nog skolas in så att hans spel passar laget bra.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Fille s
Sänt: 2011-04-02 22:28
Ride_The_Big_One(6)
0 skott tror jag om man inte räknar passnings försök som målvakten plockat
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca4eva
Sänt: 2011-04-02 22:28
Mathbilden måste ändras om man vill vinna...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andreas - V.V [Barney S]
Sänt: 2011-04-02 22:28
Canaletes

Du också? Trodde jag var ensam om denna underbara förmåga.

OBS: Funkar ej på tippning... men annars så ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-02 22:27
vi måste fan ta tag i spelet mer och utnyttja bollinnehavet, hur många skott på mål har vi haft?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2011-04-02 22:27
DM1982

Jag dissade inte Thiago, det är bara att han kan inte göra det Xavi gör, svårare än så är det inte. Han är fantastisk i en fri roll, men i en Xavi roll är han alldeles för loj.
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-04-02 22:26
När jag såg Alves springa mot Diego så visste jag det skulle sluta så här.
Jag är synsk
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-02 22:26 Ändrat: 2011-04-02 22:32:43
DM1982
Extremt bra!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Alvés
Sänt: 2011-04-02 22:26
alves....
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - Anims Abidal!
Sänt: 2011-04-02 22:26
Alves ser ut att verkligen ha ont för första gången.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982
Sänt: 2011-04-02 22:25
Hetfield

Nja, nu är du lite hård mot Thiago. Hur gammal är grabben? Han har väldigt mycket att lära och det han visar nu mot ett lag som Villarreal med ett b-betonat Barcelona är väldigt bra tycker jag.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: påfågeln
Sänt: 2011-04-02 22:24
Den enda kritiken jag har mot en annars väldig duktig Thiago är att han skulle kunna visa sig lite mer. Xavi är hela tiden spelbar för mittbackarna men Thiago blir att stå lite högre upp i plan. Dock så känns det som att han utan större problem en dag kommer att kunna fylla Xavis skor, något som jag tvivlar på att Cesc skulle kunna.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-02 22:24
spelet ser väldigt ohet ut, kanske med ett geni drag med bojan i 2a?

Villa känns lite ensam, affe letar efter sin position han är inte alls med
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-02 22:23
Andreas - V.V [Barney S]

Dagens!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2011-04-02 22:23
Villa får fan ta och skärpa sig, det ser ut som att hans hund har dött eller något. Hur kan han vara så fantastisk i landslaget och så ljummen i klubblaget? In med Bojan snart.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-02 22:22
Ride_The_Big_One(6)

Vi får väl hopps det lossnar för honom efter de två målen i landslaget senast.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andreas - V.V [Barney S]
Sänt: 2011-04-02 22:22
Hetfield

Vadå? Vi har ju Keita, bättre tempospelare finns inte!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-02 22:22
Hetfield

inte som backup, som start 11a för de pengar arsenal kräver
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2011-04-02 22:21
Iniesta har sett väldigt otänd ut.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2011-04-02 22:20
Det är galet att vi spelar utan tempo när Xavi inte spelar, Thiago må vara fantastisk men en tempospelare är han verkligen inte.

Cesc behövs verkligen som backup.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-02 22:20
Nära där med en fin instickare av vampyren till isbjörnen. Kallar Villa för isbjörn tills han blir varm igen, han har sett lite kall ut för klubben.

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-02 22:20
Lite för vågad passning där i backlinjen för min smak.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982
Sänt: 2011-04-02 22:17
Dani Alves=The King

Han är avstängd, fem gula kort.

Väldigt lågt tempo faktiskt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2011-04-02 22:17
det var en 50/ 50 situation av det man fått se i repris, masken hade bara otur att han fick dojan där.

Tror inte det var något illa menat.

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Fille s
Sänt: 2011-04-02 22:17
Kommentatorn sa något om att vi har haft mest bollinnehav i x antal matcher i rad, lät som 168 någon som kan bekräfta det?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Fille s
Sänt: 2011-04-02 22:17
Kommentatorn sa något om att vi har haft mest bollinnehav i x antal matcher i rad, lät som 168 någon som kan bekräfta det?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamannen
Sänt: 2011-04-02 22:17
Dani Alves=The King
Avstängd
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: perdixbird
Sänt: 2011-04-02 22:17
Xavi är avstängd
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andreas - V.V [Barney S]
Sänt: 2011-04-02 22:17
Dani Alves=The King

A V S T Ä N G D
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
New York, ligaspel och frysboxar
”Malmö var snäppet bättre”
”Då är de kungar resten av livet”
”Njöt av att sätta dit Man United”
Två mål av Robinho vände derbyt
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies