fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 29010 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847521 INLÄGG. JUST NU 5 INLOGGADE.
Namn: Ibrahim Afellay #20
Sänt: 2011-02-02 21:29
Kev

Alves.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan.
Sänt: 2011-02-02 21:27
Skulle vi kunna valt roligare målskyttar än de som hittills gjort dem ikväll? Glad för både Adrianos, Thiagos och Ibis skull
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcadinho.
Sänt: 2011-02-02 21:27
kul med mål av Afe, Adriano och Thiago - ovanligt minst sagt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan.
Sänt: 2011-02-02 21:26
Bojan... först gjorde du allt bra och skapade dig själv ett kanonläge. Sen slarvade du bort det, men så dök den upp ett läge att assistera Afellay. Men då slarvade du lite till med bollen och så var läget borta

äh skitsamma! GOOL de Afellay!! :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kev
Sänt: 2011-02-02 21:26
Vem assisterade Affes mål?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Abbe.
Sänt: 2011-02-02 21:26
Fint att hela bänken står upp och applåderar Afellay's första mål i Barça-tröjan!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: .Sami.
Sänt: 2011-02-02 21:26
Jag älskar Afellays skott. Han har tunga skott! Jag tror starkt på att Afellay kommer gå om Bojan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Bernie
Sänt: 2011-02-02 21:25
Kul att alla blev så glada för Affe : )
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2011-02-02 21:25
Sjukt glad för Afellay!!! :D

såg ni hans glädje!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kev
Sänt: 2011-02-02 21:24
Goal goal goal Afellay
Tumme upp Citera
Namn: Ibrahim Afellay #20
Sänt: 2011-02-02 21:24
AFELLAY !!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: comprende
Sänt: 2011-02-02 21:24
YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES
Tumme upp Citera
Namn: PedroRodriguez
Sänt: 2011-02-02 21:24
Haha! Kung Afellay !
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2011-02-02 21:24
Affeeeeeeeeeeelllllllllayyyy!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mansour
Sänt: 2011-02-02 21:24
Då får han oxå måla för första gången :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: C.A.K
Sänt: 2011-02-02 21:24
Affe :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: haeger
Sänt: 2011-02-02 21:24
Jaaaa! Afeeeeellaaaaay Så jävla härligt!
Tumme upp Citera
Atlético Namn: addeh
Sänt: 2011-02-02 21:24
Vilken fantastisk kväll! Adriano målskytt, Thiago målskytt & nu får även Afellay skrivas in i målprotokollet! Grande!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: CuléAK (F.d Robin.)
Sänt: 2011-02-02 21:24
Haha Almerias tränare liknar Brainiac!


Afellay! Det var han värd!
Tumme upp Citera Länktips: www.google.se/imgres?imgurl=www.nerdsoci....
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2011-02-02 21:23
Afellay gör sitt första mål för Barca!!!!! :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Amo0227
Sänt: 2011-02-02 21:23
HÄRLIGT!!!!!!!!!!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep the King
Sänt: 2011-02-02 21:22
Messi är fotbollsgudens son
Fabregas kan stanna kvar i kalla England:)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Amo0227
Sänt: 2011-02-02 21:22
Kladd kladd kladd bojan mer distinkt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2011-02-02 21:21
Ok? Nu vet inte jag varför mitt meddelande skickades 3 ggr...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: comprende
Sänt: 2011-02-02 21:21
Nolito din värdelööööööööööööööööööösa fanskap
Tumme upp Citera
Namn: Ibrahim Afellay #20
Sänt: 2011-02-02 21:20
Pep borde vänta med byten en sån här match istället för när vi leder 5-0 i ligan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2011-02-02 21:19
Blir galen, ljudet från min stream försvann...
Tumme upp Citera
Namn: adil,
Sänt: 2011-02-02 21:19
Ja det känns väldigt skönt att vi har en sådan uppenbar supertalang i laget ;D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi är fotbollsgudens son
Sänt: 2011-02-02 21:19
Pep the King,

Fabregas kan komma som Bosman ...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2011-02-02 21:18
Blir galen, ljudet från min stream försvann...
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Två mål av Robinho vände derbyt
”Agenterna gör mycket nytta”
”Malmö var snäppet bättre”
Hertha Berlin bärgade en poäng
New York, ligaspel och frysboxar
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies