fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 26250 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847428 INLÄGG. JUST NU 16 INLOGGADE.
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:29
Barca Barca skrev följande:
Det finns en anledning till att han är våran bästa spelare och sticker ut, det är för att alla andra är under isen. Han måste prestera en längre period innan jag ger han en guldmedalj, hans förra säsong var under all kritik och behöver prestera på samma nivå hela den här säsongen innan jag börjar klassificera honom som en bra spelare i våran tröja.


Nej han har spelat bra för Lucho äntligen fatta efter ett halvår att han är en ytter och inte en CM.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Skurhink    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:29
DM1982 Kviborg!?! :))

Domaren är för övrigt helt bedrövlig och dömer allt i Italiens favör!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:29
Italien kommer avgöra detta
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:27
Ja, Ramos är inte ens i närheten av Piqué. Han må göra mycket mål på fasta, men som försvarare är han riktigt usel emellanåt. Kass försvarare!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:26
Känns som straffen va 100 %. Varför säger kommentatorerna att den var tveksam?

Jäkligt slarvigt av Ramos.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: BARCA-més que un club    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:26
Som vanligt Ramos förstör allt för laget haha
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:26
Tyckte den var solklar
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:25
Så oförtjänt, Italien har nästan varit utspelade.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:25
Han är så otroligt överskattad, han är mittback jag skiter fullständigt i hur många mål han gör så kommentera inte ens det.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:25
Dom här madridspelarna gör mer skada än nytta.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:25
Billig straff oavsett, men alltid denna Ramos.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:25
Ramos alltså. Otippat.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:24
Solklar straff!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:24
Ramos som vanligt, who else.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:24
Ramos din pajas
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca Barca
Sänt: 2016-10-06 22:20
El Pistolero #9 skrev följande:
Barca Barca

Arda ser ut som en amatör? en av våra bästa spelare hittills på säsongen.


Det finns en anledning till att han är våran bästa spelare och sticker ut, det är för att alla andra är under isen. Han måste prestera en längre period innan jag ger han en guldmedalj, hans förra säsong var under all kritik och behöver prestera på samma nivå hela den här säsongen innan jag börjar klassificera honom som en bra spelare i våran tröja.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:14
Barca Barca

Arda ser ut som en amatör? en av våra bästa spelare hittills på säsongen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca Barca
Sänt: 2016-10-06 22:11 Ändrat: 2016-10-06 22:13:18
Gabriel skrev följande:
Jag har så svårt för "ospanska" spelare (hoppas ni förstå vad jag menar) som Koke och Costa. De kommer inte till sin rätt i ett lag som vill vara spelförande. Fattar ärligt talat int vad de gör i landslaget tbh. In med Thiago på Kokes plats, det enda Koke klarar av är inlägg och att springa. Otroligt överskattad spelar imo.


Tänk att han var vi ute efter Koke och skulle ersätta Xavi. Fatta va träbent han hade agerat på mittfältet, Atl Madrids Simeones teknikaste spelare Arda som vi värvade ser ut som en amatör hos oss, fatta hur Koke hade sett ut.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:09
Herregud Costa, iq befriad.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:09
Haha han är så dum
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:08
Så fort Italien vill anfalla får Spanien problem


Varför spelar man inte så från början?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Iniesta70
Sänt: 2016-10-06 22:06
Reymar

Snart kommer väl Raul in....
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 22:02
Jag har så svårt för "ospanska" spelare (hoppas ni förstå vad jag menar) som Koke och Costa. De kommer inte till sin rätt i ett lag som vill vara spelförande. Fattar ärligt talat int vad de gör i landslaget tbh. In med Thiago på Kokes plats, det enda Koke klarar av är inlägg och att springa. Otroligt överskattad spelar imo.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcadinho.
Sänt: 2016-10-06 21:59
En tavla men rättvisst.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 21:59
Även dom bästa gör enorma tabbar.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 21:59
Spanien spelar med 5 mittfältare och 11 spelare där alla jobbar lika hårt. Så ja busken är betydligt bättre skyddad i Spanien än i Barcelona.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messmargodly    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 21:59
Buffon har tippat igen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 21:58
Oj, vad gör Buffon?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Reymar
Sänt: 2016-10-06 21:51
Iniesta70

Lägg därtill att Isco inte ens når upp till 100 minuter men ändå är uttagen. Tränaren visar att han föredrar Madrid spelare. Inte ens Mata som imponerat i United är uttagen.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Pistolero #9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-10-06 21:50
Det händer igen, dvs att Busquets gör en dålig insats för oss för att sen dominera i spanska landslaget. Luchos system kontra Spaniens är min gissning.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Röda Bollens 20-årsjubileum
Oakland vann viktiga mötet
Jimmy Briand ute på hal is
Misstag kostade United poäng
Känslan som aldrig funnits
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies