fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 35965 | Medlemmar: 179240

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847522 INLÄGG. JUST NU 9 INLOGGADE.
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Bäst I Världen
Sänt: 2010-05-16 19:26
GOOOOOOOOOL!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona10Messi
Sänt: 2010-05-16 19:26
Haha Pedro!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FC Barcelona: The Beautiful Game
Sänt: 2010-05-16 19:26
jjjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2010-05-16 19:26
HAHAHAHAHAHAHAHAHAH! GOOOOOAAAAAAL!! PEDRO!!!!!!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel#10Messi
Sänt: 2010-05-16 19:26
JAAA, hahahahaha gööött !!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2010-05-16 19:26
GOOOOOL!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2010-05-16 19:25
Jag måste säga att Toure har varit väldigt bra idag, trots att Xavi saknas

Återigen, om Messi kunde titta upp då och då så skulle andra få chansen att avgöra
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2010-05-16 19:23
Snälla sälj inte Toure, han har varit hur grym som heslt idag
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Visca Barca
Sänt: 2010-05-16 19:23
Vi spelar bra nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep - El Míster
Sänt: 2010-05-16 19:22
1-0 ligger i luften nu!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Bäst I Världen
Sänt: 2010-05-16 19:21
Bästa läget hittils. Messi..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2010-05-16 19:21
Oj... Hur kunde Messi missa!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2010-05-16 19:20
Vilket jävla spel vid de små ytorna!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2010-05-16 19:19
Bra fotboll nu!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Bäst I Världen
Sänt: 2010-05-16 19:19
Bra spel nu Barca!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: HugoBoss
Sänt: 2010-05-16 19:18
Messi springer runt spelarna som dom vore koner.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Bäst I Världen
Sänt: 2010-05-16 19:18
Ojojoj Messi!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona10Messi
Sänt: 2010-05-16 19:18
Kan bara instämma, Messi du måste passa nån gång. Fan vilket chans Pedro och Bojan hade.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel#10Messi
Sänt: 2010-05-16 19:17
faaan också ! Men mycket bra messi !
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2010-05-16 19:17
Men kära nån Messi, du måste lära dig att passa
Tumme upp Citera
Namn: Barça såklart!
Sänt: 2010-05-16 19:17
Nu blir det ostbågar och TV:n!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2010-05-16 19:16
Toure! Vilken jätte haha.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: L.A.M Nr 10 - Bäst I Världen
Sänt: 2010-05-16 19:14
Yaya bra skott. Keita prövade också. Det är bra att skjuta mycket.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ★Sami★
Sänt: 2010-05-16 19:14
Fan vad ja älskar Yaya Toure!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2010-05-16 19:13
Fint att de testar långskott!

Mer sånt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sam
Sänt: 2010-05-16 19:13
Bra Yaya Toure!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep - El Míster
Sänt: 2010-05-16 19:12
In med Iniesta i halvtid om det står 0-0. Han lär vara sjukt sugen! Ibra också för den delen. Kan omöjligen vara kass i denna matchen om han får chansen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2010-05-16 19:10
Jag saknar Iniesta!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Thierry14Henry
Sänt: 2010-05-16 19:10
MALAGA LEDER
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2010-05-16 19:09
J.DosSantos

Bara att välja
Tumme upp Citera Länktips: www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=76220....
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Motalas premiär närmar sig
New York, ligaspel och frysboxar
”Agenterna gör mycket nytta”
”Givetvis en hel del Messi”
”Njöt av att sätta dit Man United”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies