fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 27400 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847521 INLÄGG. JUST NU 5 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Napao
Sänt: 2009-05-14 00:57

1-1 målet det var sååå härligt.
Skit i dom bittra mupparna på Generalisimos puerta!!
Tumme upp Citera Länktips: www.rojadirecta.com
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-05-14 00:56
Ämne: Rambla

Okej. Ja j....
Ja, helst att han stannar fast då måste Pep ge honom lite mer speltid. Annars bör han lånas ut till en klubb i Spanien. Det har ju snackats en del om Almería för någon vecka sen i spansk press. Det hade varit en perfekt klubb att utvecklas i. Frågan är bara om Barça vill att han ska utvecklas under Hugo Sanchez ha ha.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonito / Lucho Enrique 21
Sänt: 2009-05-14 00:56
Nä Grattis allihopa! Det var bara början på den riktiga festen det här.

Nu är det NHL, Washington mot Pittsburgh som gäller nu :D Godnatt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2009-05-14 00:55
Oj, var inne på Puertan och vände. Det skulle man inte gjort.
Mer bittra småbarn får man leta länge efter.
Rätt kul att de mest bittra är dem som anses föra bra diskussioner här inne :P

Nu ska jag sova iaf! CDR CAMPEONES :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cape
Sänt: 2009-05-14 00:54
Rambla

Okej. Ja jag håller såklart med dig. Hoppas såklart på att det ska vara "Bojans säsong" nästa år. Alltså ser jag helst att han stannar i Barcelona och fortsätter utvecklas.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-05-14 00:51
Cape:

Om Bojan menar du? Det stod en del om det i engelsk press idag, se länk. Sam Allardyce deras manager har tydligen hört sig för hos Barcelona. Det kan han bara glömma. Jag tror inte att Barças ledning är så korkade att de lånar ut Bojan till en klubb som Blackburn (inget ont om klubben) och den fotboll de står för. De måste ju tänka på Bojans bästa och utveckling. Han ska ha speltid i ett spelande lag så att han utvecklas i det spelet. Se bara vad som hände Giovani och hans karriär i ett mittenlag i PL. Det funkar inte för varken Bojan eller Giovani är fysiskt redo för det tuffa spelet i PL.
Tumme upp Citera Länktips: www.dailymail.co.uk/sport/football/artic....
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2009-05-14 00:51
Någon som vet vart man kan hitta firandet och när puyol lyfter pokelen, missade det tyvärr.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2009-05-14 00:50
nej, nu ska jag sova och drömma om tripplar, guld och barca!
Tumme upp Citera
Namn: adil,
Sänt: 2009-05-14 00:49
Ronaldinho behöver en fet spark i röven så han vaknar. Guardiola fick liv i hela Barcelona och skulle lätt kunna sparka igång motorn i Ronaldinho igen. Tycker det är synd att han får så lite speltid i Milan också. Han har ju inte varit direkt dålig, men kan prestera mycket bättre. Att peta Dinho i förmån för Seedorf är slöseri på Ronaldinhos vackra passningar, vackra spel och karriär.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2009-05-14 00:49
imorgon ska tydligen lille Perez ha presskonferens om han ska ställa upp som real president eller inte. haha....tänk vad snopet för real folket om han säger att han inte är med!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messih!
Sänt: 2009-05-14 00:47
matchen verkar finnas på rojadirecta.com
Kan någon reggad member där kolla länken, och skicka pm till mig?

Måste vara reggad för att kunna se länkar
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2009-05-14 00:47
visst saknar man Ronnies underbara leende ibland, men tror nog det kapitlet är över för både honom och barcelona. Går han någonstans blir det nog Man C, eller så kanske Perez värvar honom? vore i hans stil....hahaha....

ärligt tror jag not Ronaldinho alltid är välkommen tillbaka till Barcelona, men tror inte det blir så....
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ElDuroDeFCB
Sänt: 2009-05-14 00:47

Jag vill fortfarande se Frank Ribery i dagens Barcelona. Alltså, då skulle alla lag överklaga hos FIFA på riktigt. De skulle vilja spela med 15 man då. Det är bara att vänta och se. Silly Season är rätt nära nu!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: De Goda
Sänt: 2009-05-14 00:46
:) vad ska man säga? :) härligt härligt,
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2009-05-14 00:45
Skönt att dem spelarna som slitit hela året äntligen fick fira en titel :)
Låt dem nu vila tills CL finalen så kanske dem är så sugna på en ny så dem springer igenom den :P
Önsketänkande!!

Men fy fan vad härlig match det var idag!

CAMPEONES DE ESPANA!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonito / Lucho Enrique 21
Sänt: 2009-05-14 00:45
Skönt o se Kung Puyol lyfta pokalen med rumpan i ansiktet på låtsaskungen på läktaren.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xavi_totalkontroll
Sänt: 2009-05-14 00:45
Men vem vet.

Hoppas han kommer tillbaka för att spela sina sista år här och hittar tillbaka till den formen som han hade :)

Tänk dig om det blev så haha med både han och messi i toppform !!

vem skulle ens ställa upp 11 spelare mot oss haha alla lag kommer överklaga hos fifa att de vill ha 15 spelare mot oss ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cape
Sänt: 2009-05-14 00:45
a L b

Nej, det kan jag inte ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xavi_totalkontroll
Sänt: 2009-05-14 00:45
Men vem vet.

Hoppas han kommer tillbaka för att spela sina sista år här och hittar tillbaka till den formen som han hade :)

Tänk dig om det blev så haha med både han och messi i toppform !!

vem skulle ens ställa upp 11 spelare mot oss haha alla lag kommer överklaga hos fifa att de vill ha 15 spelare mot oss ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: a L b
Sänt: 2009-05-14 00:43
Medans vi ändo nu snackar om Ronaldinho. Jag har tänkt på en sak. Denna underbara säsong vi har haft i år kan ni föreställa er den med en Ronaldinho i toppform?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2009-05-14 00:43
Är det någon annan som har lust och sjunga :)?
Jag vill gratta och tacka varenda spelare och de som finns bakom bilden. vill tacka ocg gratta även alla cules som har stött barca! världens bästa lag bästa fotboll. grattis :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Tan
Sänt: 2009-05-14 00:43
Mmm hade inte varit fel att bo i Barcelona en tid. En fantastisk stad. Besökte staden i höstas, en resa som jag fick i morgongåva då jag gifte mig för tre år sedan. Min kollega och goda vän i Barcelona ordnade biljetter för oss nära plan i Barcas kurva bakom målet. 6-1 matchen mot Atletico. magiskt! Ger mig fortfarande rysningar att tänka på det. :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: pokke
Sänt: 2009-05-14 00:42
Okkapokka

Du är inte ensam. Jag ska åka ner dit nästa år för att fortsätta plugga.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Okkapokka
Sänt: 2009-05-14 00:41
Messih!

Du får nog vänta en dag minst på att kunna tanka ner matchen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cape
Sänt: 2009-05-14 00:41
Rambla

Var kom dom uppgifterna ifrån?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xavi_totalkontroll
Sänt: 2009-05-14 00:41
Jag tror faktist att han innerst inne vill komma tillbaka !

När han ser dessa bilder där hans gamla lagkamrater firar och spelar sån fotboll så längtar han säkert tillbaka :)

Tror faktist han funderar på att komma tillbaka
Tumme upp Citera Länktips: www.sportal.se/sport/fotboll/seriea/mila....
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2009-05-14 00:40
Rambla

Haha Blackburn? När vi kan ge honom till klubbar som Valencia.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: concorazon
Sänt: 2009-05-14 00:40
Okkapokka

ja har bott där några månader på sommar halvåret, trivdes som f-n! kommer nog flytta dit ja med.. riktigt skön o vacker stad! barca e ju ett stoort plus hehe..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messih!
Sänt: 2009-05-14 00:40
Någong som vet om man kan ladda hem matchen nånstans?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2009-05-14 00:39
Barcadinho.

På Football Manager möter man tvåan i ligan :P Och de brukar ha lagom bra koll på reglerna, men som du sa, man vet aldrig.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Givetvis en hel del Messi”
”Agenterna gör mycket nytta”
”Tidernas mest framgångsrika”
”Malmö var snäppet bättre”
”Njöt av att sätta dit Man United”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies