fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 41620 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847482 INLÄGG. JUST NU 13 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Karlssoooon
Sänt: 2009-05-06 23:16
Vilken match Pique gör. Han är helt slutkörd på slutet men startar ändå varje anfall med en 50m löpning. enormt!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: La Masia
Sänt: 2009-05-06 23:16
Målen finns nu uppe på tvgolo.

Se länktips.
Tumme upp Citera Länktips: www.tvgolo.com
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2009-05-06 23:16
Jävla puckon ni som gnäller att Alves fortfarande var kvar på planen.

För det första har ju Guardiola en hel drös med ytterbackar på bänken att byta in.... eller inte.

Sen kan man ju då jämföra vad Abidal åstadkom från sin kant? Inget eller hur.

Alves försökte iaf.


Vad gjorde Eto annars idag då? Hade han ens en bollmottagning rätt?

Sluta gnälla på inviduella spelare, hela laget spelade dåligt för Chelsea fick in ett tidigt skitmål, och försvarade sen sig i resterande 80 minuter.

Vi har sett det innan, det är praktiskt taget omöjligt att göra mål mot så positions disciplinerade spelare.

Så njut istället och sluta gnäll! Henry avgör i finalen :D
Tumme upp Citera
Namn: Viera_Marcelo
Sänt: 2009-05-06 23:16
Matchens lirare: Yaya Toure
Killen var enorm idag och tog hand om drogba!!!
Tumme upp Citera
Namn: Lacus Clyne
Sänt: 2009-05-06 23:16
Säger direkt att jag är Chelsea supporter, men är inte specielt sur över "förlusten", hoppas nu bara att ni gör en ny "El Clasico" mot Manure i finalen, med större siffror.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kev
Sänt: 2009-05-06 23:16
Més Que Un Club

Abidal, Alves är avstängda...Milito och Marquez är skadade
Tumme upp Citera
Krönika Namn: maaarv
Sänt: 2009-05-06 23:16
"Namn: PILMÀ (Kärlek & Respekt) Barcelona » Svara inlägg
Sänt: 2009-05-06 23:14
Sluta diskutera om straffar för fan.
Njut av matchen"

Är detta ett skämt? Får man inte ens diskutera i detta pajasforum för småbarn?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2009-05-06 23:15 Ändrat: 2009-05-06 23:16:00
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2009-05-06 23:15
Ämne: grattis till platsen....
Ingen chans att det blir en sån match mot Man u, de kommer inte parkera bussen och tjonga bollar till en ensam forward, kommer klart bli en mer sevärd match, vette fan om vi vinner men sevärd kommer den bli.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messidinho_10
Sänt: 2009-05-06 23:15
VI ÄR I CL FINAL ALLA MOT ROM!!!!!!!!!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Sherminator
Sänt: 2009-05-06 23:15
Cockta

Valdes hade räddat båda. As simple as that.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: C.Andrés
Sänt: 2009-05-06 23:15
Fan krigare Pinto var som spurta hela vägen vid mål ahahaha
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: daaniiP
Sänt: 2009-05-06 23:14
Ämne: Visst ni kan babbla ....
kom inte o säg att ni va bättre en liten unge på 10 år kan förstå de.. det e inte chanser som räknas de e mål och so what om de va straff vi skulle också ha straff på hemmaplan.. och där var ni också bättre eller?
Tumme upp Citera
Namn: Cockta
Sänt: 2009-05-06 23:14
Messidinho_10
Menar du verkligen allvar med mig?

Dem hade INGENTING??
Kolla på reprisen imorgon så ska du få se vem som hade chanserna ..
Var är Chelseas två straffar?

Tror du inte att Lampard hade suttit en av dem?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PILMÀ (Kärlek & Respekt)
Sänt: 2009-05-06 23:14
Sluta diskutera om straffar för fan.
Njut av matchen.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Sherminator
Sänt: 2009-05-06 23:14
Abidals avstängning kommer nog gå bort. Borde inte ens vart kort.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: #10/ S. Busquets
Sänt: 2009-05-06 23:14
Tycker att alla bör lyssna på det här just nu.
(Se länk tips)
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=Zd8Y9zHLBiI....
Namn: Elmor
Sänt: 2009-05-06 23:14
Namn: [Yodaa] Barcelona » Svara på inlägg
Sänt: 2009-05-06 22:56:29
snälla ni i redaktionen låt oss, festa loss i forumet. PS svordomar tillåtet haha

Tjena Boys! Har vart på förfest i Liverpools forum, hörde att ni skulle dra igång en sjuhelvetes fest här inne! Blir de utgång eller festar vi natten lång i forumet? Hörde att ni hade en "anything goes" situation med svordomar. Så vi brakar loss! Fan jävlar skit piss helvete va skönt!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2009-05-06 23:13
Ämne:
Pep är en grym trä....
Ganska hyffsad första säsong utav Pep eller vad säger du?

Rutin kommer med tiden, han har gjort en grym bra säsong.
Tumme upp Citera
Las Palmas Namn: gooner_4eva
Sänt: 2009-05-06 23:13 Ändrat: 2009-05-06 23:14:09
grattis till platsen i finalen! trots att ni hade megaflyt ikväll. synd bara att alves och abidal är avstängda. hoppas messi visar upp sitt riktiga jag i finalen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ghazza
Sänt: 2009-05-06 23:13
Det är helt jävla sjukt! Jag är så uppe i varv... Fyfan vad GÖTT! :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: #10/ S. Busquets
Sänt: 2009-05-06 23:13
Tycker att alla bör lyssna på det här just nu.
(Se länk tips)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Linus
Sänt: 2009-05-06 23:13
Magisk känsla! Förmodligen vår sämsta match i CL denna säsongen, men vi står upp för vårt eget spel och krigar oss vidare med 10 man på plan. UNDERBART!!! Måste bara säga att Piqué verkligen visar hjärta för klubben!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: pokke
Sänt: 2009-05-06 23:13
JAAA FÖR FAN. FINALE
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: mañana
Sänt: 2009-05-06 23:13
GALET!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2009-05-06 23:13
Var det inte alla Chelsea fans som sa att det spelar ingen roll hur man spelar osv bara man vinner?

Jag skulle vilja låna deras argument nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: bearlakeyours86
Sänt: 2009-05-06 23:13
Jag kan inte med ord beskriva min lycka! Tack Iniesta!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: II Barça II
Sänt: 2009-05-06 23:12
Vi va 10 man!
Kan inte fatta att det är sant.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2009-05-06 23:12
Ämne: Visst ni kan babbla ....
Villka 3 straffar syftar du på?
När malouda filma vid kanten?
Eller de gånger stora starka drogba filma?

Hade ni spelat mer offensivt kanske ni gått vidare
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst!
Sänt: 2009-05-06 23:12
Nina (Red.)

TACK NINA FÖR DE ORDEN!

FYFAN MIN RÖST ÄR HELT BORTA SÅ MKT SOM JAG SKREK!!!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Cavani räddade poäng på övertid
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Bra insats men poängen uteblev
Bonuccis armbåge stoppade Milan
Motalas premiär närmar sig
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies