fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 29445 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847345 INLÄGG. JUST NU 22 INLOGGADE.
Deportivo Namn: Creus
Sänt: 2009-03-15 23:21
Ämne: Garanterat att Negre....
Är han avstängd mot RMA nu?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 8 man fram
Sänt: 2009-03-15 23:21
nu är det ändrat i wikipedia :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 8 man fram
Sänt: 2009-03-15 23:19
hm det står faktiskt på viktigpedia att de är bröder (på svenska versionen). tokigt!

*länktips
Tumme upp Citera Länktips: sv.wikipedia.org/wiki/Diego_Alves_Carrei....
Deportivo Namn: Creus
Sänt: 2009-03-15 23:17
Underbart att se glädjen efter Bojans mål.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PILMÀ (Blaugrana en mi corazón)
Sänt: 2009-03-15 23:17
Tack Bojan.
Skiter i om Madrid vinner bara vi vinner våra matcher.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ¡Madrid, cabrón, Saluda al Campeón!
Sänt: 2009-03-15 23:17
Sherko

Varför tog du åt dig?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sants Estacio (Mes Que Un Club ! 3)
Sänt: 2009-03-15 23:16
Jävlar vilken frispark av Zlatan !

Shiet asså..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Klint
Sänt: 2009-03-15 23:15
Fixat!
Tumme upp Citera Länktips: sv.wikipedia.org/wiki/Diego_Alves_Carrei....
Barcelona Namn: C-Torres
Sänt: 2009-03-15 23:14 Ändrat: 2009-03-15 23:16:59
Fan va härligt men en till Vinst! Denna matchen visar definitivt på att vi är back on track!!!

Skit glad för Bojan med :)

A por La Liga!!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PILMÀ (Blaugrana en mi corazón)
Sänt: 2009-03-15 23:14 Ändrat: 2009-03-15 23:14:39
Ämne: ¡Madrid, cabrón, Sal....
Sherko
Inget illa inriktad mot just dig:S
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst!
Sänt: 2009-03-15 23:14
Rambla

Problemet är att det finns en risk att han inte får många såna chanser till, och då tappar han självförtroendet och då börjas det om igen. Men jag tycker att han har stor styrka i hans psyke för att han kommer alltid tillbaka och kämpar sig upp.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: The Reporter
Sänt: 2009-03-15 23:13
Ämne: Länk ....
Om det stämmer så fyller han år samma dag som Messi ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-03-15 23:13
Målen för nerladdning.
Tumme upp Citera Länktips: www.fcbarca.com/index2.php?goto=kom&....
Real Madrid Namn: Sherko
Sänt: 2009-03-15 23:13
¡Madrid, cabrón, Saluda al Campeón!

Helt onödigt att skriva sådär, varför?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ihefsu
Sänt: 2009-03-15 23:12
Ämne: Sherko:

Jag var l....
Tänkte exakt samma som du.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ¡Madrid, cabrón, Saluda al Campeón!
Sänt: 2009-03-15 23:12
Aha, kollade på Engelska wikipedian och där stod det inget om det.

Vilken snorunge från Puerta kan skriva in vad han vill på Wikipedia så man ska nog inte tro på det.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Sherko
Sänt: 2009-03-15 23:10
Rambla

Hehe jag hade stora förhoppningar på Almeria men ni dominerar helt och hållet.
Eran så kallad svacka varade inte länge alls i ligan, ni kommer garanterat slå poängrekord.

Ni behöver ta endast 20 poäng av 33 möjliga, att ni förlorar/spelar lika så många matcher är föga möjligt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: !Sergio_ Busquets!
Sänt: 2009-03-15 23:10
Länk
Tumme upp Citera Länktips: sv.wikipedia.org/wiki/Diego_Alves_Carrei....
Barcelona Namn: El Tiburon
Sänt: 2009-03-15 23:10
Vad tycker ni om matchen, hur bra spelade Barca osv? Valde att se PSG-Marseille på en pub här istället när man är i Paris.

Är tacksam för kommentarer om matchen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ¡Madrid, cabrón, Saluda al Campeón!
Sänt: 2009-03-15 23:09
!Sergio_ Busquets

STår ju inte på wikipedia att de är bröder.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: !Sergio_ Busquets!
Sänt: 2009-03-15 23:07
Ämne: !Sergio_Busquets!

....
Det är därför jag frågar här också ;P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: westinho | "Akta er för El Madridismo"
Sänt: 2009-03-15 23:06
!Sergio_Busquets!

Wikipedia är ingen trovärdig källa.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: westinho | "Akta er för El Madridismo"
Sänt: 2009-03-15 23:05
Dani Alves var matchens lirare. Alla som påstår att Ramos är bättre än honom p.g.a försvarsspelet ändrar nog åsikt nu. Han var i princip klockren i försvarsspelet idag. Han brukar annars utmärka sig offensivt, men idag var han bättre defensivt än offensivt. Riktigt imponerande insats av värdens bästa högerback!

VAAAAMOOOOOOOS!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: !Sergio_ Busquets!
Sänt: 2009-03-15 23:05
Ämne: !Sergio_ Busquets!
....
Jag skrev fel.... Jag mena är Diego Alves och Daniel Alves bröder?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Squez
Sänt: 2009-03-15 23:04
Skön vinst. Vi kontrollerade matchen från början till slut. Bra för Bojan att han nätade!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DaniAlves
Sänt: 2009-03-15 23:04
!Sergio_ Busquets!

omöjligt att dom är bröder, dani alves är brasse.. bruno alves är från portugal
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: jasko’o
Sänt: 2009-03-15 23:03
Ämne: tyvärr kan det vara ....
Och förra gången drog han på sig rött.
Tumme upp Citera
Namn: el capitano
Sänt: 2009-03-15 23:03
zlatankanalen..hahaha...det va nytt =)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-03-15 23:02
Sherko:

Jag var livrädd inför den här matchen. Med tanke på att vi kommer från en CL-vecka som slutade väldigt lyckligt för oss så trodde jag att många av spelarna skulle uppträda lojt i kväll. Av det jag har sett Almeria tidigare så är de jävligt bra hemma. Spelar aggressivt och mycket hjärta. De var helt klart en besvikelse i kväll.
Tumme upp Citera
Namn: el capitano
Sänt: 2009-03-15 23:01
Rambla

Jag var livrädd att vi skulle tappa poäng ikväll eftersom Bojan var total osynlig i första halvlek. Skönt att han målade igen, jag älskar Bojan och hoppas verkligen att han blir Eto'os arvtagare.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona87102122
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga8017-141
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Givetvis en hel del Messi”
Jimmy Briand ute på hal is
Dynastin som kom av sig
”Ett lag med passion & kärlek”
Röda Bollens 20-årsjubileum
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies