fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 47925 | Medlemmar: 179237

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847493 INLÄGG. JUST NU 17 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2009-01-24 17:27
Alla förtjänar att dö.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: BARCA!!
Sänt: 2009-01-24 17:23
Jag håller med dig R.I.P världen över.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Moe-_-
Sänt: 2009-01-24 17:17
Jag säger bara R.I.P Till alla människor som har dött en orättvis död världen runt. Spelar ingen roll om det är i Barcelona, Gaza eller Somalia. R.I.P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jr. Honken
Sänt: 2009-01-24 17:15
Vad tror ni Pep kör för laguppställning idag då?
Jag tror att det blir:

Valdés
Alves - Puyol - Piqué - Abidal
Yaya Touré
Xavi - Iniesta
Messi - Eto'o - Henry
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2009-01-24 17:04
Messi4321

Folk har dött i Gaza också hela den här månaden, vart var du då?
sk*t synd om barnen i Barcelona men att du ska få såna utbrott för något som inte snackats om på 10 timmar är helt orimligt. Sörj istället för att lacka på andra. Visa blir mer påverkade än andra.

Rip
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi4321
Sänt: 2009-01-24 16:58
:( Må de vila i fred,jag sörjer med de och deras förädrar.OCH NI SOM SNACKAR OM ROBBEN OCH SÅNT DÄT SKITSNACK LÄGG NER NU!!!!!människor har dött låt oss sörja .!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: D_ALVES_20
Sänt: 2009-01-24 16:57
cvblol

I för sig Laporta fiflar inte med medlemsröster som Calderon, men förresten att Beckham inte kom till Barca. Jag anser inte att Laporta ljög, det var Beckham som sa att han ville spela med Real. Det handlade om hans intresse. Så vad ska Laporta? Tvinga Beckham att spela för Barca istället för Real?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FCBARCELONA_10
Sänt: 2009-01-24 16:52
R.I.P :(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2009-01-24 16:41
Vad är det för idioti att matchen inte är spelbar på svenskaspel.se?
Tumme upp Citera
Namn: Alex_-_
Sänt: 2009-01-24 16:38
R.I.P
=(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rey Etoo
Sänt: 2009-01-24 16:36
R.I.P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FCB_Xavi
Sänt: 2009-01-24 16:34 Ändrat: 2009-01-24 16:35:26
Ämne: En viss Laporta lova....HAHAHAHAHA ska inte komma från en Realsupporter. Skulle inte ni ha CR7 vid det här laget. Nej men Van der vaart är väl lika bra. (IRONISK)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barceloneta_
Sänt: 2009-01-24 16:20
r.i.p
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: D_ALVES_20
Sänt: 2009-01-24 16:18
Jag säger hoppas de vilar i fred!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: The Reporter
Sänt: 2009-01-24 16:16
Sürer
:(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sürer
Sänt: 2009-01-24 16:03
grabbar en väldigt tragisk händelse har hänt i barcelona, 3 barn har omkommit i en sporthall, dock blir det match ikväll, hoppas spelarna hedrar detta

se länk
Tumme upp Citera Länktips: www.goal.com/en/news/1706/barcelona/2009....
Barcelona Namn: Gonzalez_Barca
Sänt: 2009-01-24 16:01
Cvblol

Men vi fick ju Ronaldinho, och jag ser ingen som klagar?
Tumme upp Citera
Namn: Delarocha RIP Puerta
Sänt: 2009-01-24 16:01
cvblol; nee vi råkade få Ronaldinho istället. Ni lyckades ju knipa honom. Det var lite synd...
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: cvblol
Sänt: 2009-01-24 15:59
En viss Laporta lovade Beckham, resten vet ni.

Det är nått med presidenter i Barcelona som lovar lite för mycket.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2009-01-24 15:49
De lovade också att värva Kaka, C.Ronaldo, Cazorla...men de är fortfarande kvar i resp. klubb

Det är nått med presidenter i Real som lovar lite för mycket.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-01-24 15:46
Perez lovade även att värva Guardiola, Sheva, Thuram och Mendieta en gång. Det skedde aldrig.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: J.Gamper
Sänt: 2009-01-24 15:40
Roligt att Aftonbladet alltid skriver massa bullshit om Barca när de väl ska skriva nåt. Typisk kvällstidning.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Klint
Sänt: 2009-01-24 15:39
Finns inte på kartan att Messi lämnar för Madrid.
Tumme upp Citera Länktips: www.elmundodeportivo.es/web/gen/20090124....
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-01-24 15:39
D_ALVES_20:

Vad jag tycker? Jo, jag tycker att alla människor (nästan iaf) är så otroligt lättlurade. Florentino har inte ens uttalat sig om att han vill bli president igen. Det är något spansk media tar för givet. Samma sak med det här med Messi. Har Florentino sagt att han ska värva Messi? Nej, nej och åter nej. Återigen är det spansk media som tar saker för givet.

Det skulle inte förvåna mig om han inte ens ställer upp i presidentvalet. Han har en mycket sjuk fru att ta hand om.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: A.Gaudi
Sänt: 2009-01-24 15:33 Ändrat: 2009-01-24 15:35:33
Känner mig inte orolig över att real skulle kunna sno åt sig messi. det kommer helt enkelt aldrig att hända. om någon säger att det är samma situation nu som med figo så ljuger dom.

Sedan förstår jag inte riktigt varför perez ska tillbaka överhuvudtaget. Alla verkar ha glömt bort att (visst han gav real otroliga framgångar MEN) han lämnade rodret efter att skeppet havererat värre än vad det gjort nu, går inte ens att säga att dagens real har havererat.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Yaya Touré #24
Sänt: 2009-01-24 15:31
tror barca ställer upp så här!!

Valdes
Alves Puyol Pique Abidal (caceres,sylvinho)
Xavi Yaya (busquet,iniesta,guddy)
Messi Etoo Henry

tror det blir busquet men hoppas på ett offensivare barca och då vill jag att iniesta startar där.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: D_ALVES_20
Sänt: 2009-01-24 15:29
Vad tycker ni om att Florentino Perez vill värva Messi?
Tumme upp Citera Länktips: www.aftonbladet.se/sportbladet/fotboll/s....
Barcelona Namn: The Reporter
Sänt: 2009-01-24 15:00
Mojito

Matchen spelas vid 22.00 , knappast kommer vi få reda på laguppställningen ett par timmar innan match,
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mojito
Sänt: 2009-01-24 14:46 Ändrat: 2009-01-24 14:48:12
Hoppas nu att Eto´o tog tillrättavisningen av Pep på ett positivt sätt och använder detta som tändvätska i kväll. Det jag absolut inte vill se är att lejonet startar på bänken, då kommer säkert alla spekulationer i gång, och vips så är vi inne i träsket med media som jagar krisrubriker.

Numancia är ju inget lag som skrämmer, men med tanke på att det är enda laget som vunnit mot oss i år måste de få lite cred ändå.

Håller med de som vill se Iniesta på mittfältet idag. Ett högt tempo från början för att få ett tidigt ledningsmål skulle sitta skönt. Å andra sidan visade ju vampyren mot Depro att han är stekhet som inhoppare också.
Den som lever får se, 6,5 timme tills laguppställningen kommer...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep.G
Sänt: 2009-01-24 14:46 Ändrat: 2009-01-24 14:47:33
Haha, det skulle vara hur komiskt som helst om vi förlorade mot just Numancia ikväll.

Jag tror faktist Iniesta kommer att få starta bredvid Xavi ikväll, men då vill jag inte se samma sidledspassningar som vi fick se förra året, utan vill se fina bollar framåt !!!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Deportivo har hittat formen
Två mål av Robinho vände derbyt
#9: Napolis första poängtapp
”Nu är det kris i Brynäs”
”Konsekvent, tydligt, utvecklande”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies