fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 35665 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847467 INLÄGG. JUST NU 34 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Ciao-V
Sänt: 2009-01-03 21:58 Ändrat: 2009-01-03 21:59:32
Eidur G. var inte offside.
Bollen tog en Mallorca spelare innan den kom till Eidur G. Kommentatorn var ute cyklade där.

Ännu en vinst! Härligt. 13 poängs ledning just nu...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2009-01-03 21:58
Fan vilken fin match det blev till slut!

Mycket känslor och vilja. Ingen i laget underpresterade. Marquez var kung i backlinjen, Yaya kämpade sig tillbaks efter missen som kostade oss målet. Etoo kanske var lite blekare än vanligt men fanns framme på ett par chanser. Jättekul att Sylvinho får speltid även i ligan, hoppas han får spela mot Atletico i veckan också. Grymt underskattad spelare och för sin ålder otroligt snabb och stark.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gaucho!
Sänt: 2009-01-03 21:58
Som alla säger, skönt att se Yayas vilja ikväll. Tycker även att Hleb gjorde en bra match idag, framförallt när Alves kom in på högerkanten.
Tumme upp Citera
Namn: jacooob
Sänt: 2009-01-03 21:58
så skönt :D :D :D
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2009-01-03 21:58
YEES!!!

fan va sköön-t!! rätt åt lux som börjar maska i den 20:e minuten!! :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Culéé
Sänt: 2009-01-03 21:57
Gjorde vi inte ganska klart att vi inte ville ha några citat från Madrids forum här.

/Redaktionen
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jugador
Sänt: 2009-01-03 21:57
Spela med Touré som centerforward när Eto'o inte är tillgänglig, fyfan vilken vilja och teknik!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: A.Gaudi
Sänt: 2009-01-03 21:56
Stark vändning av barcelona. Bra "skitfotboll" ifrån mallorca som gjorde det riktigt svårt. som kommentatorn sa var det skönt att iniestas mål inte blev helt avgörande då det såg rätt offsidigt ut.
Tumme upp Citera
Namn: sebbaa
Sänt: 2009-01-03 21:56
Messi who? Vi klara oss sista slutligen ganska bra ur dehär, utan Messi och efter julpausen. Månne alla kritiker håller käft nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LionelMessi
Sänt: 2009-01-03 21:55
Hhaha yes , jag tippa rätt :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-01-03 21:54
Yaya bättre på att dribbla än Messi damn it. :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mes Que un Club ! 3
Sänt: 2009-01-03 21:54
Fan mitt tips, hahaha skitsamma Barca!
Tumme upp Citera
Namn: Burbur
Sänt: 2009-01-03 21:54
JaaaaJaaaa Touree!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jugador
Sänt: 2009-01-03 21:54
Faaan vad bra han är, YAYA TOURÉ!
Tumme upp Citera
Namn: el capitano
Sänt: 2009-01-03 21:54
vilken lirare =)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PILMÀ (Blaugrana en mi corazón)
Sänt: 2009-01-03 21:54
Yáyaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bästttttttttttttttttttt hahah
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2009-01-03 21:54
Hahaha..... Yayayayayayay golazooooooo
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Chileno
Sänt: 2009-01-03 21:53
hahah Alves brottar ner Toure
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Myrran
Sänt: 2009-01-03 21:53
Vilket annat lag har en defensiv mittfältare som kan göra det där?! YAYA TOURE!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barça-fan
Sänt: 2009-01-03 21:53
Vilket jävla måL!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: --Xavi--
Sänt: 2009-01-03 21:53
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kluivert_nr9
Sänt: 2009-01-03 21:53
KUNG HAN ÄÄÄÄÄR!! så skönt för honom!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mes Que un Club ! 3
Sänt: 2009-01-03 21:53
HAHAHAH TOUURE?????????!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: VizzlA
Sänt: 2009-01-03 21:53
Det där kallar jag vilja!!!
Tumme upp Citera
Namn: el capitano
Sänt: 2009-01-03 21:53
YAYAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...hahahah....lekstuga ==)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: petersays
Sänt: 2009-01-03 21:53
Sköööööööönt! Yaya!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gaucho!
Sänt: 2009-01-03 21:53
VILKEN LIRARE! :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Härskaren
Sänt: 2009-01-03 21:53
JAAAAAAAAAAAA
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2009-01-03 21:53
YAYA, så himla snyggt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barça-fan
Sänt: 2009-01-03 21:53
YAYAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Bra insats men poängen uteblev
Guangzhou Evergrande mästare
Cavani räddade poäng på övertid
”Kandidat till årets järnkamin”
Valencia marscherar vidare
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies