fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 53535 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847488 INLÄGG. JUST NU 26 INLOGGADE.
Deportivo Namn: PeJu
Sänt: 2008-11-28 21:55
Ämne: Criff/

Kanske Off....
Samtidigt är det ju jävligt svårt för "små barn" att jämföra exempelvis Ronaldinho med Maradona eller Pelé när man kanske aldrig fått se en hel match med någon av dem.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: el Flaco
Sänt: 2008-11-28 21:52
Criff/

Kanske Off-topic, men jag kan inte förstå hur man kan påstå att Zidane eller Ronaldinho är de bästa genom tiderna. Helt obegripligt! Att kalla dessa herrar för ens personliga favoriter är OK, men att hävda att fotbollen nådde sin zenit i och med när Zidane var aktiv är patetisk. Små barn borde läsa en fotbollsbok innan de slänger ut sig såna dumheter.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2008-11-28 21:48 Ändrat: 2008-11-28 21:48:43
Barca-nist, det är väl intressant att diskutera med annat folk som kan komma med andra synpunkter på saker som man kanske inte ser lika bra med "Barca-Glasögon" på?
Det är väl det som är meningen med ett forum som det här, att folk ska diskutera om fotboll.
Tror inte det innebär att de olika lagens fans ska sitta inlåsta på sina forum.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2008-11-28 21:43
jag tycker vi barca fan ska hålla oss här o diskutera!
Jag har hört nåt om Belhadj. vad tycker ni som vet mer om honom ?
Tumme upp Citera Länktips: www.goal.com/en/news/1706/barcelona/2008....
Deportivo Namn: PeJu
Sänt: 2008-11-28 21:43
Ämne: det är väl därför vi....
Primeran. Det tror jag.
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: PeJu
Sänt: 2008-11-28 21:41
Ämne: Jag vet att det här ....
Det sista i behöver är väl ändå ännu en striker?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FCB_Xavi
Sänt: 2008-11-28 21:36
Jag vet att det här kommer lite från igenstans men om Barca ska handla i Januari. Skulle inte Negredo vara ett bra kap. Med tanke på att han inte lirar Cl och att han är hyfsat bra och troligen ganska så billig också ?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2008-11-28 21:34
Haha fan vad patetiska Real moderatorerna är, nån skrev att Zizou var bäst genom historien och jämförde med Ronaldinho, jag och nån till kom in och argumenterade emot, även om messidinho gick lite för långt så han åkte på en spärr, och vips så stängde dem ner forumet igen haha.
Patetiskt!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2008-11-28 21:20
följer man ovanstående forumregler så behöver man inte oroa sig för nåt!!
Tumme upp Citera
Namn: Barca08
Sänt: 2008-11-28 21:20
tjena hur kan man skriva i andra forum utan att byta tröja (bredvid namnet) vill visa barca tröjan stolt:D
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: | IKER | CASILLAS |
Sänt: 2008-11-28 21:18
"Då får han väl göra det?"
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca-nist
Sänt: 2008-11-28 21:17
det är väl därför vi har CL :D

men jag kan säga så här. hur skulle ligorna se ut utom de stora lagen ? vilken liga hade vart bäst utan sina bästa klubbar?

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2008-11-28 21:11
| IKER | CASILLAS |

För att fortsätta på den barnsliga nivå så kan man ju fråga sig: Har BlueRed. påstått att du sa att han inte fick göra det?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Humphrey Bogart
Sänt: 2008-11-28 21:10
Ämne: BlueRed.//

Har j....
Varför komma in hit och säga det när det är på Reals forum och vi inte har något med den killen att göra?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: | IKER | CASILLAS |
Sänt: 2008-11-28 21:08
BlueRed.//

Har jag någonstans i mitt inlägg skrivit att han inte får göra det??


Humphrey Bogart//

Finns det någon regel som säger att jag inte får komma hit och säga det?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Humphrey Bogart
Sänt: 2008-11-28 20:57
Ämne: Tycker ni ska ta en ....
Varför ens komma in hit och säga det? Om Messidinho_10s vill jämför Ronaldinho med Zidane så är det väll hans åsikt. Vi är inte Messidinho_10s föräldrar, du behöver inte komma in hit och klaga för att han jämför Ronnie med Zizou.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Nian!
Sänt: 2008-11-28 20:44 Ändrat: 2008-11-28 20:46:28
| IKER | CASILLAS |

Helt olika spelare. Ser inte hur man ska kunna jämföra dom. Ifall ni snackar det ointressanta "vem som är bäst genom tiderna som ändå alla kommer tycka olika om" så vinner Zidane. Men när båda var på sin topp så blir det dock svårare. Men då skulle jag säga Ronaldinho.

Zidane och Ronnie har väl båda allt. Tekniken,passningarna etc. Men Ronnie hade speeden vilket Zidane kanske saknade.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: BlueRed.
Sänt: 2008-11-28 20:43
|IKER | CASILLAS |

Då får han väll göra det? Så länge han sköter sig och kommer med bra argument så ska det inte vara något problem?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: | IKER | CASILLAS |
Sänt: 2008-11-28 20:38
Tycker ni ska ta en titt på Messidinho_10s inlägg på vårt forum..

han jämför Zidane och Ronaldinho!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Braxingen
Sänt: 2008-11-28 19:26
Barca o Mort!,
kan inte göra annat än att hålla med dig. Dessvärre är det bara Kim som sitter på den kunskapen, d v s det är ingen färdig mall som vi bara kan klicka på än så länge. Förhoppningsvis kan vi använda den inom kort.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca o Mort!
Sänt: 2008-11-28 19:21
Vad har hänt med den nya layouten? Var snyggare tycker jag.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: SaM__-
Sänt: 2008-11-28 18:18 Ändrat: 2008-11-28 18:19:17
Men samtidigt är det inte vanligt att en forward får allt för många gula kort. Hade varit jobbigare om det vore Puyol eller någon. Ärligt talat så har Eto'os gula kort rent ut sagt varit konstiga då det inte har varit hans avsikt att göra något oschysst. Men som du säger, risken finns, men den är inte allt för stor.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barça-----
Sänt: 2008-11-28 18:17
jag skulle aldrig ta den risken så han missar el classico utan hoppas han får gult mot sevilla sen e han tillbaks mot el classico och villareal.

då får hleb messi starta med henry i mitten mot valencia och jag tror vi kan vinna mot valencia med dem 3 från start när vi också har hemmaplan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2008-11-28 18:12
Varför ta risken när det är 4(?) viktiga matcher efter varandra?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: SaM__-
Sänt: 2008-11-28 18:11
Ämne: Håller med, hoppas p....
Eller så tar han inte gult i någon av matcherna :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2008-11-28 18:09 Ändrat: 2008-11-28 18:09:56
Håller med, hoppas på att Pep instruerar honom att ta på sig ett gult kort mot Sevilla nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barça-----
Sänt: 2008-11-28 18:06
själv hoppas jag på att etoo drar på ett gult kort så han missar valencia så han är 100% till real för tänk ifall han drar på ett gult under valencia.
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: PeJu
Sänt: 2008-11-28 17:47
Ämne: Någon mer som har se....
Det kan nog bli bra.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcamartin
Sänt: 2008-11-28 17:30
Någon mer som har sett det här, vad tycks?

Se Länktips
Tumme upp Citera Länktips: www.svenskafans.com/europa/artikel.asp?i....
Barcelona Namn: DaniAlves
Sänt: 2008-11-28 17:24
luddeee

Det här året så har Henry gjort 4 mål i ligan och 2 i CL.
annars i övrigt så har han gjort totalt 16 mål i ligan om man räknar med förra året också där han målade 12 gånger.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Lightning utklassade Penguins
”Nu är det kris i Brynäs”
Pochettino överraskar igen
New York, ligaspel och frysboxar
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies