fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 18860 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847474 INLÄGG. JUST NU 4 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2008-11-20 18:35
Fel länk?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FCB_Xavi
Sänt: 2008-11-20 18:24
Olugers iskalla nick :D
Tumme upp Citera Länktips: fotbollskanalen.se/1.429059?videoId=1.72....
Barcelona Namn: Barcelonito
Sänt: 2008-11-20 18:21
Totalt orimligt att prata om petningar. Vi vinner, oftast med flera mål. Så sluta gnäll och njut av spelet och vinsterna. Spelar ingen roll vem som spelar så länge vi vinner och då gör Pep ett bra jobb.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: VizzlA
Sänt: 2008-11-20 15:31
pep vill nog slita ut en generation i taget (henry) :P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messidinho_10
Sänt: 2008-11-20 14:56
Tycker Bojan har fått alldeles för lite speltid av Pep. Henry borde snart ha förbrukat sina chanser han har varit rent ut sagt dålig senaste tiden !!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jay-z
Sänt: 2008-11-20 14:54
Delarocha RIP Puerta //

Då har du verkligen sätt för lite PL, Helb va den spelare som lyckades öppna ytor för Arsenal mot bunkar gäng som blackburn. Helb va inte heller bra i Arsenal till en början. Men blev mycke bättre med tiden. Han måste känna förtroende för att komma upp i sin nivå. Hleb kunde ha 10 spelare som spang och sparka på han och endå hitta en öppning. Helb skulle va perfeckt mot Huelva eftersom de hade 10 som försvara sig.

Därimot håller jag med dig om att Bojan ska gå före Henry. alltså alvarligt va ser Pep i Henry han är helt enkelt slut. Han var dåliga även dom 2 sista säsongerna han spela i Arsenal. Har alltid sakt att han är slut men folk påpeka hans ryggskada de där är skit snack.
Tumme upp Citera
Namn: Delarocha RIP Puerta
Sänt: 2008-11-20 14:35
Jag ser ju betydligt hellre Bojan på plan än både Hleb och Henry. Aldrig varit imponerad av Hleb, varken i Barcelona eller Arsenal. Så jag är relativt negativ till att han ska ligga före Bojan i ordningen. Det är tråkigt då jag inte tycker Hleb presterar bättre än Bojan gjort det knappa nån av dem fått spela. Bojan lyckades ju göra 10 mål och 7 assist förra säsongen som 17-åring, vilket jag tvivlar starkt på att Hleb gjorde.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Seedorf
Sänt: 2008-11-20 14:04
Bra blogg
Tumme upp Citera Länktips: europafotboll.blogspot.com/
Barcelona Namn: J.Gamper
Sänt: 2008-11-20 13:48
Jag skulle gärna vilja se Hleb från start den här gången. Han känns som en betydlig bättre ersättare till Iniesta på vänsterkanten än Henry.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Dedeffo
Sänt: 2008-11-20 12:36
Ämne: BARCA !!....
Ja vad är det med Barca? Varför skriva meningslösa inlägg med ingen motivering?
Tumme upp Citera
Namn: Safet10
Sänt: 2008-11-20 12:28
BARCA !!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Culéé
Sänt: 2008-11-20 11:42
tjena grabbar!

sitter just nu i skolan på en stationär och har precis gjort klart uppgifterna, nu läste jag nyheten om alla kontrakt.
den tuffaste blir nog Samuel Eto´o?
hoppas han stannar...
den stora konungen.
Tumme upp Citera
Namn: Safet10
Sänt: 2008-11-20 02:10
Haha Bojan lagkapten,,,ju han har chans typ runt 2030 haha :D:D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2008-11-20 01:13
Om jag tänker på 06/07? Nej, jag har lite större perspektiv än så. Gå tillbaka de senaste 60 åren så kan du ju börja räkna på vilka som är våra huvudkonkurrenter. Tala sen om för mig om man någonsin ska räkna ut Real Madrid.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep.G
Sänt: 2008-11-20 01:10
Kim

Haha om du menar säsongen 06/07 så var det en jävla otur som drabbade Barcelona. Och glöm inte att det var Van Nistelrooy som hjälpte dem då. Nu när han är skadad vem ska dem ersätta han med ? Crespo ?? Det får dem gärna göra. Blir fan riktigt glad om Crespo kommer som en "ersättare" till Van Nistelrooy. Du såg la i början av den nuvarande säsongen att det är tack vare Nistelrooy som dem gör mål. T.ex matcen mot Betis. Och det är därför jag är mer rädd för Villareal än vad jag är för Real.

J.Gamper

Och glöm inte till skillnad från oss så har dem inte förlorar en enda match i ligan än.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: J.Gamper
Sänt: 2008-11-20 00:17
Pep.G du har en poäng där.. Glömde bort Villareal lite. De är kanske inte i närheten av samma målskörd som Barca men de spelar väldigt smart och effektivt... och tappar oftast aldrig poäng.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2008-11-20 00:15
Att tro att Madrid inte kan hota oss, det är att blunda för historien och verkligheten. Real är alltid farliga, ända tills det är teoretiskt omöjligt för dem att komma ifatt oss.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep.G
Sänt: 2008-11-20 00:03
Canaletes

Underskatta inte Valencia. Sevilla må vara starka men jag har en känsla av att Valencia hänger med rätt långt iår, men ska man vara ärlig så är det enda laget jag ser som kan hota Barca på riktigt är varken Valencia eller Real utan det är Villareal !
Tumme upp Citera
Namn: Canaletes
Sänt: 2008-11-19 23:56
J.Gamper

Tror på 1X den matchen. Sevilla är starka hemma mot stora lag
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: J.Gamper
Sänt: 2008-11-19 23:55 Ändrat: 2008-11-19 23:56:11
Vad tror ni om matchen mellan Sevilla - Valencia? Känns som om Valencia kmr tappa poäng där... kmr nog bli Barca o Real som slåss om titeln till slut som vanligt. Själv tycker jag att de skulle bli lite mer spännande med flera lag inblandade i titelracet
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Dedeffo
Sänt: 2008-11-19 23:55
Ämne: skön liten diss av l....
Anna Brolin gör ett väldigt underhållande program. Klart hon är stolt över att ha en spelare som Ibra i sitt landslag och därmed frågar hon alla i Spanien, inget fel med det.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kim
Sänt: 2008-11-19 23:48
"Hon svensken" heter Anna Brolin, och jag är av åsikten att hon gör ett riktigt bra jobb för att öka intresset för spansk fotboll i vårt land, som av tradition är så anglofierat att det står härliga till.
Tumme upp Citera
Namn: Feroli
Sänt: 2008-11-19 23:39
skön liten diss av laporta, hon svensken som intervjua honom måste ju blanda in zlatan för att höra en massa hyllningar om zlatan från laporta, men han valde att säga :"vi har redan världens bästa på den positionen" :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst!
Sänt: 2008-11-19 23:36
Vart är alla hallå? Hallå? Haha det ekar här inne tomt ju. Ah fan känner mig mobbad då kanske jag också ska dra. Pz
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst!
Sänt: 2008-11-19 23:26 Ändrat: 2008-11-19 23:27:51
XAVI XAVI XAVI!

Vilket för arbete till 2-0, han förtjänar kaptensbindeln. :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Saman.
Sänt: 2008-11-19 23:23
Ciao-V(Barca!)

Haha fan va roliga bilder. Pep verkar vara en skön snubbe :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst!
Sänt: 2008-11-19 23:22
Xavi kapten i landslaget nu! ;-)

Kan vi drömma om en dag då Bojan är kapten för Spanien?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ciao-V(Barca!)
Sänt: 2008-11-19 23:03
Här visste vi att alla har rolig. Men vad håller Pep på med egentligen? Se på bilden i länken.;-.
Tumme upp Citera Länktips: www.sport.es/galerias.asp?idioma=CAS&....
Barcelona Namn: FCBARCELONA_10
Sänt: 2008-11-19 22:41 Ändrat: 2008-11-19 23:00:29
Argentina vann med 1-0 . ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DaniAlves
Sänt: 2008-11-19 22:39
1-0 David Villa straff.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Oakland vann viktiga mötet
Hubocan flyttar till Trabzonspor
”Nu är det kris i Brynäs”
Valencia marscherar vidare
”Kandidat till årets järnkamin”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies