fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 36825 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847519 INLÄGG. JUST NU 12 INLOGGADE.
Barcelona Namn: 19
Sänt: 2008-07-30 22:11
Men vafan inte nu igen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:11
Han är född 1988 så han är 20 år
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smacked
Sänt: 2008-07-30 22:10
Messii_10
den funkar inte:(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LoveFcb4-Ever
Sänt: 2008-07-30 22:10
Hur gammal är han Jeffren?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LoveFcb4-Ever
Sänt: 2008-07-30 22:09
bra igen!:)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LoveFcb4-Ever
Sänt: 2008-07-30 22:09
Men komigen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 19
Sänt: 2008-07-30 22:09
Men vafan inte nu igen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ElDuroDeFCB
Sänt: 2008-07-30 22:09
HELVETE
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:09
Kimmpa_fcb

Jag har för mig att han spelade mot Hibernian.(20-30 min)
Eller var det någon annan som jag såg :O?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messii_10
Sänt: 2008-07-30 22:09 Ändrat: 2008-07-30 22:09:45
Har inte fiorentina hemmaplan?? I den streamen högst upp åt höger så ser ni att det står 2-0 till hemmalaget:S O jag kan läsa lite arabiska o det står barcelona som hemmalag!
Tumme upp Citera Länktips: www.justin.tv/widgets/jtv_live.r8437.swf....
Barcelona Namn: Tibidabo
Sänt: 2008-07-30 22:08
Bra tempo i matchen=)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: A.Gaudi
Sänt: 2008-07-30 22:08
jävlar vad problem vi får i backlinjen när dom sätter press. marquez erbjuder något de andra barca mittbackarna saknar, ett riktigt bra spelsinne.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ElDuroDeFCB
Sänt: 2008-07-30 22:08
man mpste älska arabiska streams...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smacked
Sänt: 2008-07-30 22:07
länka till fungerande stream pretty please!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 19
Sänt: 2008-07-30 22:07
Den funkar för mig! :)
Tumme upp Citera Länktips: www.justin.tv/widgets/jtv_live.r8437.swf....
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:07
Laguppställning?
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: Denari
Sänt: 2008-07-30 22:07
Ämne: Denari

Är Pedro e....
Det tror jag väl inte.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kimmpa_fcb
Sänt: 2008-07-30 22:06
Barcelona #7

Hleb spelade aldrig mot Dundee.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LoveFcb4-Ever
Sänt: 2008-07-30 22:06
ja braa!
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: Denari
Sänt: 2008-07-30 22:06
Inte för mig. Kan någon länka?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:06
Denari

Är Pedro en Central Anfallare?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ElDuroDeFCB
Sänt: 2008-07-30 22:06
fan va det buffrar hela tiden
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 19
Sänt: 2008-07-30 22:06
Nu funkar den ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:05
BeautifulBarca

Jag tänkte också på det, Hleb borde vara en av dom som spelar mycket men han har spelat 20-30 minuter på 3 matcher :(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: dubis
Sänt: 2008-07-30 22:05
Nu funkar det.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: _Aebswe_
Sänt: 2008-07-30 22:05
nu funkar d!
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: Denari
Sänt: 2008-07-30 22:05
Jag tycker fortfarnde att Pedro har varit bättre än Jeffren, men det verkar som att det bara är jag.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: BeautifulBarca
Sänt: 2008-07-30 22:04
Vad är det med Hleb egentligen? Skada eller? Har inte läst något.

Tycker att Jeffren har spelat till sig en uppflyttning. Speciellt med tanke på hur ont vi har om renodlade vänsteryttrar i och med Dinhos klubbyte.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messii_10
Sänt: 2008-07-30 22:04
Kimmpa//

Carles Puyol o Jeffren!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona #7
Sänt: 2008-07-30 22:04
1-0 Puyol
2-0 Jeffren

Iniesta blev utbytt och säkert skadad?
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Oakland vann viktiga mötet
”Agenterna gör mycket nytta”
Motalas premiär närmar sig
New York, ligaspel och frysboxar
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies