fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 38510 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847471 INLÄGG. JUST NU 13 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:27 Ändrat: 2007-09-19 21:36:42
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-19 21:26
Ämne: aaa sopcast....
KOlla på länken på länktips istället
Tumme upp Citera Länktips: www.ivytv.net/sport/index.php?id=235....
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:26 Ändrat: 2007-09-19 21:36:59
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:25
aaa sopcast
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-19 21:24
Ronaldinho och Messi har hittat ett par väggspel! Lovar gott
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Chileno
Sänt: 2007-09-19 21:23
Juninho missar aldrig sade nån för ett tag sen?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-19 21:23
Ämne: Någon som vet vad de....
Kollar du på Sopcast eller var?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Montjuïc (D.E.P. PUERTA)
Sänt: 2007-09-19 21:23
Vilken räddning av backen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:22
Snälla Svara Någon
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ken
Sänt: 2007-09-19 21:22
fan frispark för juninho......
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-19 21:22
Vilket spel av Ronaldinho och Messi!!! Så nära!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Magicó
Sänt: 2007-09-19 21:21
NEEEEEEJ FAN VA NÄRA!!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Magicó
Sänt: 2007-09-19 21:19
Frispark till Lyon -.-
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:17 Ändrat: 2007-09-19 21:18:14
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:17
Någon som vet vad det kan vara som gör att bilden är konstig? Svara Snälla
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ken
Sänt: 2007-09-19 21:16
Sjukt stabilt hittills med marquez-milito...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PILMÀ
Sänt: 2007-09-19 21:13
Messi fan vad pigg han är. Milito Marquez ja alla .
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:13
Jag kan se matchen fast det är konstig bild ??? Kan man ändra?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: R_10_Messi
Sänt: 2007-09-19 21:12
ja kan inte se barca matchen :(.. kom precis hem.. kör vi över dom eller hur ser matchbilden ut ?.. tacksam för svar..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:12
Kan någon säga varför min bild är konstig???
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ze nemo
Sänt: 2007-09-19 21:11
barca4ever_11: Redigera ditt inlägg.

Hoppas nu barca fortsätter att näta.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona#7
Sänt: 2007-09-19 21:10
Varför är min bild konstig? jag har sopcast den är färgad
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Magicó
Sänt: 2007-09-19 21:10
_RMCF_Raul7_

Snälla dra härifrån, orkar inte med er just nu
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Montjuïc (D.E.P. PUERTA)
Sänt: 2007-09-19 21:09
Mål som mål! Lika gött för det!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-09-19 21:09
Kul! Messi tar för sig, men jag vill se mycket mer av Henry.
Tumme upp Citera
Namn: _RMCF_Raul7_
Sänt: 2007-09-19 21:09
självmål annars!! skit tur som sagt
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Montjuïc (D.E.P. PUERTA)
Sänt: 2007-09-19 21:08
Har redan gjort det, sorry...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Magicó
Sänt: 2007-09-19 21:08
Montjuïc och barca4ever_11 redigera era inlägg -.-
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Montjuïc (D.E.P. PUERTA)
Sänt: 2007-09-19 21:08
Så jävla gött!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Zamboza
Sänt: 2007-09-19 21:07
Haha reprisen visar att det ät självmål.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Guangzhou Evergrande mästare
Cavani räddade poäng på övertid
Röda Bollens 20-årsjubileum
”Kandidat till årets järnkamin”
”Nu är det kris i Brynäs”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies