fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 21520 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847433 INLÄGG. JUST NU 0 INLOGGADE.
Namn: AlwaysUnited
Sänt: 2007-09-16 20:04
'' Tv 4 + jobbar så mycket dem kan med Barca matchen.Vi vill också se den som ni där hemma. ''


Så sa kommentatorn i TV 4 + precis.Så det finns endå en viss hopp att matchen sänds.
Tumme upp Citera
Namn: SickaN
Sänt: 2007-09-16 20:03
Barcas match idag vísas väl inte på TV ? tyckte att dom sa att det är rättighetsproblem som sätter stopp för sändningen
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel_
Sänt: 2007-09-16 20:01
Funkar att se Amerikansk fotboll iaf.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Criff
Sänt: 2007-09-16 19:56
Mr Real M, antagligen för att de flesta människor ute i Europa vill se Real o Barca matcherna. Så därför sätter dem tryck på det andra företaget att betala genom att göra så. Suger gör det i vilket fall!! Glor Sevilla matchen på TVUPlayer, inget lagg eller nåt. Hoppas vi får se vårt kära barca ikväll!! stream eller tv, jag skiter i, bara jag får se hehe
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-16 19:55
Ämne: RonaldinhoKungen

....
Testa en annan address och se om det funkar!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Meley
Sänt: 2007-09-16 19:53 Ändrat: 2007-09-16 20:02:09
Glöm det
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Giovanni17
Sänt: 2007-09-16 19:53
Ohhhh vilken lättnad fick igång sevilla matchen precis som måste betyda att jag kan se barca matchen idag...tack för allt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel_
Sänt: 2007-09-16 19:51
RonaldinhoKungen

ör mig kommer det bara upp "this sop address is not valid..."
Tumme upp Citera
Namn: AlwaysUnited
Sänt: 2007-09-16 19:51
Ni kan gå in www.tv.nu !!

Gå längre ner så hittar ni tv 4 + och kl 21.00 står det Fotboll:La liga !!

Lycka till ikväll !

Obs !

Sevilla matchen visas också.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi(as)
Sänt: 2007-09-16 19:47
Kompis Kalle,
Messi spelar inte idag..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-16 19:45
Ämne: E det någon som ser ....
Du kan se Sevillamatchen på kanal 6543, GD sports. Testa och se om det funkar.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Albiin
Sänt: 2007-09-16 19:44
Någon som kan hjälpa mig med sopcast. Förstår verkligen ingenting.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kluivert9
Sänt: 2007-09-16 19:44
jag e inte säker om länken kommer att funka men här e den
Tumme upp Citera Länktips: www.rojadirecta.org/
Barcelona Namn: Kalle.
Sänt: 2007-09-16 19:43
0-1 Ronaldinho
0-2 Messi
0-3 Giovanni

Bojan kommer in i 80'e och lurar ett par Osasuna spelare :) 3 points!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Giovanni17
Sänt: 2007-09-16 19:42
E det någon som ser någon match via sopcast?
såfall vilken match?
Tacksam för svar...ska bara se om mitt funkar.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii(Antonio Puerta)
Sänt: 2007-09-16 19:34
Har en känsla att Barca matchen kommer visas på Tv även om dom sa att matchen kommer inte att visas. Dom kommer säkert fixa det i sista sekunden. Annars blir det Stream.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-16 19:31
Ämne: Hur kan jag se barca....
Ladda ner Sopcast, sen fixar du account efter du installerat programmet och därefter in på fliken Channels. Information kommer nog här om vilken kanal matchen sen visas på.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barçafan_Nr1
Sänt: 2007-09-16 19:31
Försöker kolla på Sevillas match nu via sopcast bara för att få garanti på att de funkar så jag kan se vår match sen men får inte fram ett skit. Vet inte vad felet är? Någon som vet? Där det brukar buffra står det "Can not retrieve data".
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Magicó
Sänt: 2007-09-16 19:25
Man får väl hoppas att det kan ändras i sista minuten som det gjorde men den förra matchen.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Mr Real M
Sänt: 2007-09-16 19:19
Lider med er verkligen nu har vi något gemnesamt hahha. Ställde in alla planer igår pga av att mitt kära Real spelade sen sitter några idioter i spanien o ställer in matcherna. LÖJLIGT. Det här måste få ett slut. Varför är det så att bara reals och Barcas matchr ställs in?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: hjaelten
Sänt: 2007-09-16 19:14
Hur kan jag se barca-matchen via sopcast? Nån vänlig själ som kan hjälpa mig..? Plz..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel_
Sänt: 2007-09-16 19:13
Ronaldo (meka):

Tack du är guld. Snällaste madristan någonsin tror jag. Verkar funka med vista vilket dem andra inte gjorde.

TACK!!!!!!!
Tumme upp Citera
Namn: la Fredinho
Sänt: 2007-09-16 19:05
Jävla efterblivna slem som sitter och trycker på rättigheterna, att dom sitter i en vecka och sen tar beslut dagen innan matchen att inte sända skiten gör att man vill korsfästa de här kräken!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Ronaldo (meka)
Sänt: 2007-09-16 19:03
Hej!!
Dom sa innan idag på tv4+ att dom inte kommer att sända eran match ikväll.
Jag försökte ladda ner program som sopcast mm och det tog väldigt lång tid. Men sedan hittade jag en sida där man kan ladda ner program väldigt snabbt. Kolla länktips!!
Tänkte vara snäll eftersom jag vet hur det känns när dom inte sänder matchen som man har laddat inför hela dagen.

Lycka till mot Osasuna.
Tumme upp Citera Länktips: www.pprecorder.com/download.htm#p2ptv....
Barcelona Namn: _ronaldinhoochetoo_
Sänt: 2007-09-16 18:50
sämst att dom inte visar matchen ikväll. håller detta tv-strul på för länge, kan det ju hota el clasicó i december..
men vi ska klara av bedriften att vinna ikväll, osasuna är inte det lag dom var för 1-2 år sedan.
VISCA EL BARCA!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Giovanni17
Sänt: 2007-09-16 18:43
nä inte helt men hitills e jag.
Tumme upp Citera
Deportivo Namn: Liverpoolist^
Sänt: 2007-09-16 18:43
I sportbladet stog det att dom skulle visa Barca matchen =/
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoKungen
Sänt: 2007-09-16 18:40
Är det helt säkert att man kan se matchen på Sopcast ikväll?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Giovanni17
Sänt: 2007-09-16 18:23
Någon som kan vara snäll o länka en sida där jag kan ladda ner sopcast eller något annat, för där jag har försökt tar det över en timme att ladda ner så om det är någan här som vet en bra och snabb sida som jag kan få....

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Tompa
Sänt: 2007-09-16 17:50
Börjar bli väldigt, väldigt irriterad på detta rättighetskrångel. Återigen en vecka utan att man får se Barca pga av ett antal giriga personer bråkar. Det gör dessutom att den spanska ligafotbollen riskerar att få kalkonstämpel om det här fortsätter. Nu får det vara nog!!!!!!!!!!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Corinthians försprång ointagligt?
Misstag kostade United poäng
Ett steg närmare Europafiasko
Oakland vann viktiga mötet
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies