fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 26325 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847432 INLÄGG. JUST NU 8 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Doddadinho
Sänt: 2007-08-26 20:25
Kom in på Canal Digital.. Tack ska ni ha för hjälpen här inne, har suttit å smygkollat :-D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Karlssoooon
Sänt: 2007-08-26 20:25
Ämne: Delarocha, inser det....
jag har samma problem
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Traversa!
Sänt: 2007-08-26 20:25
sop://broker1.sopcast.com:3912/29995
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kalle w.
Sänt: 2007-08-26 20:25
Ang. att Messi gick ut. Undrar om inte det var bestämt sen innan, så jag tror inte han blev såå besviken.
Tumme upp Citera
Namn: Delarocha
Sänt: 2007-08-26 20:25
Sjukt nära mål för Racing precis.
Tumme upp Citera
Atlético Namn: rawkus
Sänt: 2007-08-26 20:25
Antar att NI Barca fans hakar pa protesterna och mailbombningarna mot idioterna som sett till att tv-matcherna ar borta for tillfallet??

Dags att fansen sager ifran nu!!!

Vet ej om Beer redan gett er emailadressen till en av idioterna, men om ej sa slanger jag in den om en stund.

Lycka till i matchen!!

mvh
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Innate
Sänt: 2007-08-26 20:25
Smolarek är blind på vänster öga. Ser inte helt fri lagkamrat.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: akiljo
Sänt: 2007-08-26 20:25
Ni överskattar Henry. I alla fall i den form han är nu och under försäsongen... Släpp in honom efter jul.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FCB10
Sänt: 2007-08-26 20:25
Engelska
Tumme upp Citera Länktips: www.goal.com/en/PartitaInCorso.aspx?IdPa....
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-08-26 20:25
Men för h-e Thuram, låter bollen studsa förbi honom och Smolarek får till ett snabbt avslut som smiter utanför Valdes högra stolpe. Skärpning Thuram.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Blauuugraana
Sänt: 2007-08-26 20:24
nära mål för racing
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: rOba 10
Sänt: 2007-08-26 20:24
när man trycker på Canal digital länken startar France-Japan.. kan nån beskriva var man skriver in channel nummret eller något i SopCast är ny i programmet..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Patrick Kluivert
Sänt: 2007-08-26 20:24
min bild stannade direkt efter att den kom ?? ngn som vet vad jag ska göra ??
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-08-26 20:23
Det ser inte alls bra ut. Vi har bollen hela tiden men passningstempot är allt för lågt. Det händer ju ingenting.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Steve-O
Sänt: 2007-08-26 20:23
Delarocha, inser det, måste vara något knas eftersom den inte finns med i min lista. Har sorterat listan i nummerordning, men det finns ingen 29995. Väldigt skumt asså.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: R91
Sänt: 2007-08-26 20:23
Nu blir det showtime i anfallet när Henry kommit in =)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barçafan_Nr1
Sänt: 2007-08-26 20:23
Haha, min e på 16 min
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Innate
Sänt: 2007-08-26 20:23
Klockan står på 18:40 just precis nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 20:23
Toure är som STEN!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barçafan_Nr1
Sänt: 2007-08-26 20:23
Ronaldinhos frispark var sjukt nära!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: akiljo
Sänt: 2007-08-26 20:23
Hellre Messi än Henry anser jag...
Tumme upp Citera
Namn: Delarocha
Sänt: 2007-08-26 20:23
Lukas.RP exakt 18 min nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Fc Barcelona / Ronaldinho
Sänt: 2007-08-26 20:23
Varför ta ut messi ?
Tumme upp Citera
Namn: Lukas.RP
Sänt: 2007-08-26 20:23
Lebanese

Därför det är Henry! :D Han gör alltid så.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kalle w.
Sänt: 2007-08-26 20:22
Varför klipper inte Ramos sig?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: akiljo
Sänt: 2007-08-26 20:22
Fan. Jag tykcer synd om Messi. Han skulle fått stanna kvar i matchen...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barçafan_Nr1
Sänt: 2007-08-26 20:21
Haha, så sen man är!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Lebanese
Sänt: 2007-08-26 20:21
Varför har han dratt upp strumporna så långt upp?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Blauuugraana
Sänt: 2007-08-26 20:21
¨kanal nummret är Channel - 29995!!!
Tumme upp Citera
Namn: Lukas.RP
Sänt: 2007-08-26 20:21
Hur långt in i andra är vi? Säkerhetskoll bara.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Oakland vann viktiga mötet
Eskilstunasonen sänkte AFC
Känslan som aldrig funnits
Jimmy Briand ute på hal is
Corinthians försprång ointagligt?
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies