fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 36955 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847476 INLÄGG. JUST NU 12 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 12:54
Rambla

De kan ju ge han ett straff som 20 varv runt planen istället ;-). Jag förstår och jag får väl se det på det sättet, jag hade väl kanske inte klagat direkt om det gällde någon nyckelspelare i något annat lag ;-).
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-08-26 12:46 Ändrat: 2007-08-26 12:46:56
Se det så här. Gaby Milito får sitt 5:e gula kort i sista omgången och ska då autmatiskt bli avstängd en match. När ska straffet avtjänas när ligan just avslutats? Därför för man över avstängingen till nästa säsong.

Skulle han slippa avstängning så smiter han ju undan sitt straff och det kan vi ju inte tillåta. ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 12:41
Tycker pesonligen att det är ganska dåligt att Milito inte får spela idag för att han har dragit på sig för många gula från förra säsongen. Som jag tror det så nollställs väl de gula korten från förra säsongen så varför gör inte en avstängning det?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ibbos
Sänt: 2007-08-26 12:21
Abbe_

okej, tack!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: El Culé
Sänt: 2007-08-26 12:21
Barcelona shoppen är den absolut bästa. Bäst priser samt relativt snabb leverans!
Tumme upp Citera Länktips: shop.fcbarcelona.com
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 12:19
Matchen är 19.00 den ska sändas på TV4+ om det inte blir något fel som det blev igår innan Madrid derbyt. Sändningen börjar 18.30.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 12:17
Xaviiiiii

Inga problem, jag gjorde väl inget speciellt ;-)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ibbos
Sänt: 2007-08-26 12:16
Visar dom barca matchen på TV4+? Tid?

Tacksam för svar!
Tumme upp Citera
Namn: Henry*14*
Sänt: 2007-08-26 12:14
Jag tycker att Henry ska spela från start i kväll!
Tumme upp Citera
Namn: bolliven
Sänt: 2007-08-26 12:14
jag ser fram emot barca matchen idag det ska bli kul. Hoppas på vinst lycka till från en interista ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 12:12
Abbe jag har beställt nu härifrån. Men tack för hjälpen!
Tumme upp Citera Länktips: www.sportfanz.se
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 12:06
Har sett att någon rekomenderat den här sidan förut så är du osäker om Sportfanz.se så kan du säkert lita på den här. Jag tror inte heller att du behöver vara orolig över vilken sida du beställer ifrån, det är nog lika på de flesta. Men som sagt, den här sidan har varit rekomenderad här på forumet tidigare.
Tumme upp Citera Länktips: www.supportersplace.com/store/supporters....
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 11:58
Jag har aldrig beställt tröjor där ifrån, men jag tror att de går att lita på. Annars kan du alltid beställa från Barças officiella hemsida där den kostar ungefär 60£. Men räkna med att frakten kan bli dyrare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 11:53
Abbe vet du om man kan lita på den här sidan? Nån som vet? Ska beställa barcas match tröja. Men är osäker!
Tumme upp Citera Länktips: www.sportfanz.se
Barcelona Namn: Abbe_
Sänt: 2007-08-26 11:45
Real Madrids officiella hemsida kanske? Ta det här med Galácticos inne på erat fourm!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: LosBlancos!
Sänt: 2007-08-26 11:39
har du ingen annan sida som det finns real madrids nya tröjor
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: LosBlancos!
Sänt: 2007-08-26 11:38
:D nu går det
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 11:36
Oj:D Nu då?
Tumme upp Citera Länktips: www.sportfanz.se/
Real Madrid Namn: LosBlancos!
Sänt: 2007-08-26 11:34
Ämne: Hej Bröder! Jag hade....
lool man kommer inte äns in på sidan
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 11:18
Hej Bröder! Jag hade tänkt att beställa Barcas nya match tröja. Nån som har beställt genom den här sidan? Kan man lita på den?
Tacksam för svar.
Tumme upp Citera Länktips: www.www.sportfanz.se/
Barcelona Namn: Barca 666
Sänt: 2007-08-26 11:16
Tack grabbar känner mig helt plötsligt mycket lugnare. Fick ett samtal 1min in matchen mellan At. M & RM o min polare sa 0-1 jag trodde han skämtade så jag gick för att se d med egna ögon men då var d svart. Synd att RM vände men nu bryr vi oss inte om andras resultad.

Låt oss vinna ikväll som Juve gjorde igår 5-1....jag hoppas det blir stora siffror & att våra anfallare får börja göra mål direkt menar Trezeguet gjorde hattrick i första matchen helt skjukt.

Min hjärna säger 1-2 till oss men min hjärta säger vi krossar en racing som tappat sina bästa spelare från förra säsongen 0-4 & jag följer hjärtad.

Forza Barca
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Tompa
Sänt: 2007-08-26 11:06
Barca 666:
Så vitt jag vet var det endast Madridderbyt som påverkades av den konflikten, de andra matcherna sänds som planerat.

Inte långt kvar till avspark för Barcas del, längtar verkligen!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kalle w.
Sänt: 2007-08-26 11:06
Barca 666,
Tror bara det var den matchen. Sevilla - Getafe sändes som vanligt igår 22.00.
Är nästan helt säker på att Barcas match visas idag.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Xaviiiiii
Sänt: 2007-08-26 11:05
Matchen visas på Tv4+ klockan 7. Det ska inte vara några problem att se matchen.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca 666
Sänt: 2007-08-26 11:03
Tja,

nån som vet om tv 4+ kommer sända matchen ikväll??? Tydligen var det nåt problem med rättigheter i mellan tv sändningarna o fotbollsförbundet i spanien igår därför visades inte AT. M - RM men jag hoppas att det har löst sig idag så vi kan se Barca spela.

Någon som vet nåt om detta?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: -F.Barcelona.C-
Sänt: 2007-08-26 10:59
Haaaaaah :P:P Ja får gåshud när ja tänker på matchen ikväll :D:D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-08-26 10:57
D.Suazo 29:

De nada. Glömde lägga till. Motta är väl nu ungefär som Materazzi var för några säsonger sen. Allt för vårdslös och feltajmade brytningar. Sen vände det för Materazzi när han började göra stabila matcher och till slut blev allt stabilare. Även Motta är riktigt bra på huvudet. Får han bara till det i några matcher och känner att han har förtroendet så kan även han höja sig och bli allt stabilare.

Och nej, Inter lär knappast få köpa Deco oavsett vad italienska tidningar har för positiva rykten. Han är inte till salu och vill själv heller inte lämna Barcelona. ;)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kalle w.
Sänt: 2007-08-26 10:55
Visca el Barca!

0-1 Messi 18´
0-2 Henry 76´
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kalle w.
Sänt: 2007-08-26 10:52
Inter och Barca kommer vinna ligorna och gå långt i Champions League. Var så säkra!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: fcbarca_10
Sänt: 2007-08-26 10:10
Steve-O

Okej jag hoppas det,tack
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Bonuccis armbåge stoppade Milan
”Nu är det kris i Brynäs”
Bra insats men poängen uteblev
Cavani räddade poäng på övertid
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies