fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 54965 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847489 INLÄGG. JUST NU 16 INLOGGADE.
Real Madrid Namn: King_raul
Sänt: 2007-07-09 16:09
Holländaren,
Det får tiden utvisa, det är en hel sommar kvar, vi har inte gjort speciellt många värvningar än, kan tycka att underhållande fotboll går lite hand i hand med vilka värvningar man gör, eller? Ni köpte väl inte Henry för att spela dödgrävarfotboll?

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Evička
Sänt: 2007-07-09 16:09
King_raul

Det finns folk som inte har fattat det där med att "där alla tänka samma blir inte mycket tänkt" både hos er och här. Tyvärr.

Shi
Det kanske är lika bra att både ni och vi slipper honom.
Tumme upp Citera
Namn: Gonzalo Hiquain
Sänt: 2007-07-09 16:09
Barca Style bestäm dej nu, Är du Barca,Arsenal eller Milan Fan?

Grabbar vad tycker ni om den här trebackslinjen?
Ramos-Cannavaro-Metzelder.

Är den bra elr svag. dålig?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Holländaren
Sänt: 2007-07-09 16:07
På vilket sätt har Schuster presterat en underhållande fotboll, kan man undra? Kanske underhållande i den mening Marcus Birro tycker att saker är underhållande.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Shi
Sänt: 2007-07-09 16:04
"Madrid does not interest us, nor Barcelona," Chivu's representative said.

Mutar man inte agenten så vill han tydligen inte spela för en.
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: King_raul
Sänt: 2007-07-09 16:04 Ändrat: 2007-07-09 16:04:58
barca style,
Vad gör era anarkister i vårt forum då?
Vad menar du? Får man inte skriva i andras forum?

Evicka,
Precis.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Foadinho_2pac
Sänt: 2007-07-09 16:03
Kolla i länktips chivu säger nu att han inte vill till barca eller real

Konstigt innan barca valde Gabi milito före honom då ville han till barca,men nu går han emot det han själv sa.
Tumme upp Citera Länktips: www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoI....
Barcelona Namn: Evička
Sänt: 2007-07-09 16:03 Ändrat: 2007-07-09 16:03:39
Jamen, sluta tjafsa över att andra fans kommer in och vill snacka. Ni som inte tål det får väl låta bli att komma hit. En av idéerna med forumen är att man ska kunna diskutera över gränserna.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barca style
Sänt: 2007-07-09 16:02
va gör madrid ungar här
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: King_raul
Sänt: 2007-07-09 16:00
Rambla,
Du menar hans förflutna i Real Madrid?
Nej såklart menar du inte det. :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla (Anims Puyi)
Sänt: 2007-07-09 15:59
King_raul:

Du har nog missförsått det hela. Jag tror inte på något sätt att han skulle försöka fördärva för Madrid eller inte göra sitt bästa.

Vi har kul åt värvningen pga hans förflutna. Är det så svårt att begripa? :D
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: King_raul
Sänt: 2007-07-09 15:55
Om ni på allvar tror att Schusters förflutna i Barcelona skulle påverka det minsta som professionell tränare i ett storlag så är ni verkligen mer korkade än jag vågat gissa.
Killen har ju spelat i Real Madrid, Atletico Madrid och tränat Getafe, dvs spenderat 3 av 4 lag i Madrid.
Har för mig en viss Luis Enrique gjorde ALLT för att spöa Real Madrid i el clasico? Borde han inte gett oss bollen hela tiden?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sóm més que un club
Sänt: 2007-07-09 15:54
Schuster är ju inte känd som direkt okontroversiell.
Har gjort sig i princip omöjlig i alla storklubbar han spelat med och även i landslaget.
Verkar fungera bättre i de mindre klubbarna där han fâr vara störst. Tränrposten i Madrid har de senaste fyra âren varit nâgot av en katapultstol och tränare med betydligt lägre profil har sparkats.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla (Anims Puyi)
Sänt: 2007-07-09 15:36
r.Hyder:

Frågan är då om vi skulle försöka värva Hugo Sanchez som coach?

Näe, skulle inte tro det va.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AlexC
Sänt: 2007-07-09 15:26
Kul kollage där man får se hur fotbollsprofiler såg ut som barn.

Robinho, Saviola och Cesc har då inte förändrats mycket. =)
Tumme upp Citera Länktips: img183.imageshack.us/img183/5495/cracksa....
Barcelona Namn: r.Hyder
Sänt: 2007-07-09 15:25
För att inte tala om Saviola förresten.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: r.Hyder
Sänt: 2007-07-09 15:22
Rambla (Anims Puyi)

Hehe, dem signar Schuster, dem vill ha Fabregas, dem har ryckt i Koeman, dem ville köpa Puyol och ge honom dubbelt så bra lön. Vi må vara en bättre och unikare klubb än Real Madrid, men har dem inget vett i skallen? Gå efter f.d och nuvarande spelare och tränare från barça-leden. Lite kul är det ju ändå att dem bara kan kryssa för Schuster i den listan. :-)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla (Anims Puyi)
Sänt: 2007-07-09 15:15
r.Hyder:

De har tidigare även varit och hört sig för om Koeman som tränare. :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: r.Hyder
Sänt: 2007-07-09 15:14
iHala Robinho!

Ja, det är ju härligt för oss att ni signar en f.d Barça-legend som tränare. Jag menar det tyder ju på att ni inte har några egna att tillgå, så ni får rota bland våra f.d spelare. Att Schuster skrev på för er ser jag inte som något större svek än när han signade er som spelare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla (Anims Puyi)
Sänt: 2007-07-09 15:14
Ämne: Härligt provocerande....
Förklara gärna varför? Vad jag vet så finns det ingen ledig tränarpost i Barcelona. Har du hört något annat?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: iHala Robinho!
Sänt: 2007-07-09 15:10
Härligt provocerande när han skrev på för Real också :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla (Anims Puyi)
Sänt: 2007-07-09 15:05
Haha, Schusters butifarra är lika rolig att se varje gång. Dessutom så gör han den två gånger i snabb takt. Så härligt provocerande. :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Cristocea
Sänt: 2007-07-09 14:59 Ändrat: 2007-07-09 14:59:30
Gabriel//

Kolla sidan jag har länkat,inställningar för att fånga Barca TV. En arabisk sida fast all det viktigaste skrivs med latinska bokstäver.
Tumme upp Citera Länktips: direct.blogfa.com/post-155.aspx
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2007-07-09 14:20
En snabb fråga, går det om möjligt att få in Barca TV i Sverige med parabol? Tack på förhand!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: tarrak
Sänt: 2007-07-09 14:19
Klint

Äh, det är väl ingen som är förvånad! Jag vet att den varit uppe många gånger, men i länktipset får du exempel på en annan "sann Madridista".
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=zAPMkchT7hs....
Barcelona Namn: Ghazza
Sänt: 2007-07-09 14:15
Haha, komedi på hög nivå detta!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Klint
Sänt: 2007-07-09 14:07
Haha! Hur fan kan man anställa Schuster efter något sådant?

Tackar för länktipsen Kamelen & tarrak. Hade inte sett den innan. Kan vara bra att ha i beredskap mot käftiga maränger.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kamelen
Sänt: 2007-07-09 14:02
Klint

Haha, ja. Att han ses som legend är väl ganska komiskt med tanke på ett flertal anledningar.
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=EQJH6XaNq28....
Barcelona Namn: tarrak
Sänt: 2007-07-09 14:02
Så här ser det ut när en "sann Madridista" firar efter ett mål! :D
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=EQJH6XaNq28....
Barcelona Namn: Klint
Sänt: 2007-07-09 14:01
Kamelen

Gjorde Schuster något liknande? Isåfall är det hela ännu roligare.

Woodgates debut i den vita dressen är som en varm sommarbris i mitt minne. Jag skulle kunna se hans debut om och om igen...
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Everton kickar Koeman
England:   Everton kickar Koeman
Spektakulär Le Classique – en svensk målvaktstavla
New York, ligaspel och frysboxar
Oakland vann viktiga mötet
Två mål av Robinho vände derbyt
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies