fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 32935 | Medlemmar: 179233

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Barcelona Tippa nästa match Barcelona-Malaga 2017-10-21 20:45 Malaga    
TOTALT 847286 INLÄGG. JUST NU 27 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Ride_The_Big_One(6)
Sänt: 2007-05-31 22:49 Ändrat: 2007-05-31 22:51:49
Tarrak/Gabriel

Vad grundar ni detta påstelser ifrån edm?

Enda sidan jag hittar som stämmer in på det ni antyder är goal.com men inte har ni fått eran info därifrån va?


Om Belletti ska agera på det viset kanske det är lika bra att ta in ännu en barca b spelare, håll din kant karl.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: GiovanniDosSantos_FCB
Sänt: 2007-05-31 22:46
2-1 målet kommer snart haha fast hoppas gimnastic vinner så dom e lite snällare mot oss:) i sista omgången
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-05-31 22:45
Haha, spelarna går omkring när de inte har bollen. Ingen som helst press. Belletti springer in mot mitten istället för att hålla sin kant. Och han gnäller över speltid. Vilket skämt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: GiovanniDosSantos_FCB
Sänt: 2007-05-31 22:45
jag tycker santos löper bra och barca b spelar ganska rolit
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2007-05-31 22:41
Rambla

Yaman! We think alike!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-05-31 22:39
2-0 Nástic. Barça spelar som i en träningsmatch. Går inte ens in för det. Låt dem vinna detta, så kanske de blir lite vänligare inställda när vi mötes i sista omgången av ligan :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2007-05-31 22:39 Ändrat: 2007-05-31 22:39:42
...och det är bellettis fel också....
han kanske är arg och gör sig till?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2007-05-31 22:38
Dos santos har sett riktigt vass ut några gånger, annars så är det ju inte direkt imponerande.
belletti undrar varför han inte får spela...ermhh.h..och 2-0...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Myrran
Sänt: 2007-05-31 22:38
Någon som kan säga hur det går i matchen?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2007-05-31 22:37
Tarrak

Precis. Snubben är sjuk i huvet eller nått. Man gör fan inte så när det är så jämnt i ligan som det är, fuck.. man gör inte så i vilket fall som helst. Låt honom dra till Milan!

Låt Nastic ta cupen, det är knappst något vi värdesätter ändå. Dessutom kommer de åka ut ur ligan så något måsta man ändå gynna dem, tycker jag. Sen vem vet, om Zaragoza lyckas ställa till det mot Real och vi samtidigt vinner mot Los Pericos så kanske vi får en hjälpande hand av Nastic? Ingen vet!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Evička
Sänt: 2007-05-31 22:18
Laguppställning

Jorquera; Belletti, Oleguer, Olmo, Sylvinho; Crosas, Motta, Víctor Vázquez; Giuly, Ezquerro och Giovani dos Santos.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2007-05-31 22:15
http://www.myp2p.eu/Weekdays.htm


bästa saiten för fotboll på nätet....
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Meley
Sänt: 2007-05-31 22:15
1-0 till Nastic
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Iago Falqué
Sänt: 2007-05-31 22:11
Rambla

Villken laguppställning väljer Riijkard att starta med


Tacksam för svar
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonito
Sänt: 2007-05-31 22:10
men den e väl fel? de visar ju inte matchen eller?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: tarrak
Sänt: 2007-05-31 22:10 Ändrat: 2007-05-31 22:12:13
Gabriel/Jag håller med om Edmilson! En av dem stora hjältarna förra säsongen, men tämligen medioker denna. Att han har mage att gå ut och snacka på det här viset med två matcher kvar gör mig så fruktansvärt arg. Han får gärna sticka så fort säsongen är slut om det nu är hans önskan, men lite klubbkänsla är väl inte för mycket begärt.

Jag önskar Edmilson all lycka i framtiden. Lyckas man inte ta en självskriven pivoteplats i Barça i konkurrens med Motta och ett gäng ompalompier, så kan man behöva det om man ska trycka sig in på Milans mittfält.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-05-31 21:59
Där finns stream. Ni behöver TvAnts.
Tumme upp Citera Länktips: www.rojadirecta.com/
Barcelona Namn: ZARM
Sänt: 2007-05-31 21:57
Ämne:

jag har för mig ....
Messi4life, Det stämmer, han är anfallare.
Tumme upp Citera Länktips: www.fcbarcelona.com/web/english/futbol/f....
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2007-05-31 21:43
fasen, är det ingen vettig (eller ovettig) kanal som visar matchen? inte för att jag bryr mig så mycket, men kunde vara kul att se lite grann...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi4life
Sänt: 2007-05-31 21:41


jag har för mig att vazquez spelar i anfallet.

e inte helt säker.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2007-05-31 21:31 Ändrat: 2007-05-31 21:33:27
Vad fan håller Edmilson på med? Det är två matcher kvar i ligan och han håller på att gnälla i press angående speltid och pratar hejvillt om Milan, idiot! Räcker det inte att psykningar kommer från Madrid!? Ska han hålla på sådär så kan han lika gärna dra till Milan, han håller ändå på att åldras nu.

Sen vill jag verkligen inte ha Xabi Alonso. Tycker han är enormt överskattad, framför allt som passningsspelare. Både Xavi och Iniesta är bättre passningsspelare, och så jävla bra defensivt är han inte heller för att någon ska övertala mig om att han platsar in i Barça. En spelare jag hade älskat att se i Barça är Essien, men den drömmen lär knappast gå in. Sen har vi Dani Alves, men samma sak gäller honom - tyvärr. Abidal är dock ett bra köp om det går in. Hoppas på Gabi Milito också.

Att flytta upp Bojan och Dos Santos är underbart. Palacio har jag aldrig sett spela så jag kan inte uttala mig. Men jag har bara positiva känslor och vibbar inför säsong 07-08.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla
Sänt: 2007-05-31 21:30
Iago:

Inte helt säker på alla spelarna. Orlandi vet jag är en vänsterback/vä-mittfältare. Sastre och Busquets är mittfältare. Jag tror att Victor Vázquez är högerback men är ej säker.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Iago Falqué
Sänt: 2007-05-31 21:23
Rambla

Jag undrar villken positioner dem här talangerna spelar på Víctor Vázquez,Orlandi,Sastre och Busquets

Tacksam för svar
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonito
Sänt: 2007-05-31 21:22
Sylvinho, Giuly, Saviola, Ezquerro tror jag är säkra för flytt. En av Motta eller Edmilson lär också lämna.

AlexC

Under 3 dagar har Bocas president gjort 2 intervjuer och båda gångerna har han sagt att Palacio kommer att gå till Barca den 1:a Juli och att de är överens. Många fotbollssajter har denna intervju uppe.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gaucho 10
Sänt: 2007-05-31 21:06
Är det någon som har hittat en stream till matchen idag?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gaucho 10
Sänt: 2007-05-31 21:06
Är det någon som har hittat en stream till matchen idag?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Captian Fabuloso Cave Of Hair.
Sänt: 2007-05-31 21:05 Ändrat: 2007-05-31 21:13:11
Óm nu Palacio köps (vilket nästan är färdigt), Bojan, Dos Santos tas upp, och Abidal spås allt närmare oss. Vilka blir då killarna som drar? Det måste vara en hel del på anfallsidan.

Henry tror jag absolut inte kommer, speciellt inte på Eto'os bekostnad (med tanke på den relation Eto'o och Laporta har).

Carlitos kan jag nu stryka över min drömvärvningslista och det verkar som att jag nästan kan göra det samma med Alves. Tror nästan det blir Abidal i slutändan.

Så de som antagligen drar blir: Ezquerro (tack och lov), Saviola (nu säkert) och kanske "Ludo". På backen så tror jag att det blir Sylvinho då Rijkaard föredrar Gio och Abidals spelstil liknar Gio:s (i mitt tycke). Då väntar jag bara på att en mittback drar. Hoppas på Thuram, marquez kan visa så mycket mer nästa säsong. Han måste bara intala sig som alla andra i truppen att: "Nu är det en ny säsong, nu kan jag börja om från noll"

Hoppas Laporta öppnar plånboken för Gabriel Milito, eller Cristian Chivu.

Edit: Såg att någon ville ha länken till Palacio snacket, det pryder Sports första sida (och har gjort så hela dagen). Det är Bocas vice-president som sagt att man nått ett avtal med Barca angående Palacio, då är det väll nästan färdigt?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AlexC
Sänt: 2007-05-31 21:00
Ämne: Verkar som om Palaci....
Det blir så oerhört mycket tydligare om du anger källor till respektive uttalande.

Tack!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Iago Falqué
Sänt: 2007-05-31 20:56
Rambla

Jag undrar villken positioner dem här talangerna spelar på Víctor Vázquez,Orlandi,Sastre och Busquets

Tacksam för svar
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ZARM
Sänt: 2007-05-31 20:40 Ändrat: 2007-05-31 20:47:16
ojdå, läste just att reklam inte är tillåtet. ber om ursäkt.
Tumme upp Citera Länktips: www.pepsi.co.uk/PepsiTvAdvert3.aspx....
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona87102122
2Valencia85301118
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Sevilla8512516
6Real Betis9513216
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga8017-141
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Dynastin som kom av sig
Röda Bollens 20-årsjubileum
Misstag kostade United poäng
Corinthians försprång ointagligt?
Hubocan flyttar till Trabzonspor
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies