fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 21335 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847433 INLÄGG. JUST NU 0 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Barcelonistas
Sänt: 2016-02-17 19:46
Haha detta är fan inte sant.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:46
Suarez missar ..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sentuary    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:45
Enkos du måste vara jävligt mobbad, låt mig gissa 20 år, inga vänner och jävligt ful och sitter och trollar i vårt forum, har du inget liv grabben?
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:45
Variant!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:44
Straff
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:44
Återigen vill Neymar ett steg för mycket. Han kunde framspelat men nej. .
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rieiro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:44
Enkos gör oss alla en tjänst och sluta skriv
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:43
Arda gör en mycket farlig brytning. Kunde lätt blivit straff. . Vi är oss vana trogen alltid oförsiktiga i eget straffområdet.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:41
Neymar ät totalt ur form. Hoppas det släpper mot Arsenal.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:41
Den speluppfattningen Messi har där
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:40
Schysst av suarez och få upp målvakten igen mitt i anfallet haha
1 Tumme upp Citera
Namn: erkano    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:38
Halilovic skadar alla spelare i Barca
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Liunil Masse    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:38
Halilovic kan du sluta göra illa dina framtida lagkamrater, tack!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:38
Halilovic nästan skadade Suarez illa och nu även Busquets.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rieiro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:37
Lionel "Rey" Messi

Absolut, han hade jättefin vänsterfot. Perfekt komplement till alba OM man skulle vilja spela mer inläggsfotboll. Ganska lik baines i spelstilen
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:37
Haha halilovic inte så du spelar till dig en plats i Barcelona
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:36
Ett tredje mål behövs för att andas lugnare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Erik Satie
Sänt: 2016-02-17 19:35
åh fyfan. Det såg fan ut som han bröt foten där för en sekund. Tack gode Gud!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:34
Heter kommentatorn Tennisberg? Undra om han kommenterat tennis nån gång.

Thank you, thank you.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Lionel "Rey" Messi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:33
Vampíro skrev följande:
Jag vet att vi driver men vissa av dessa spelare är ju faktiskt riktigt bra. Hade på riktigt inte haft nått emot Fuchs som backup i Barça. Han är ju hästlängder bättre än Marlboro och tyvärr även Adriano.


Haha ja fast dom flesta vänsterbackarna hade gått före Marlboro och Adriano. Så jävla synd att Grimaldo blev såld. Han hade garanterat gjort mer nytta än Adriano och Mathieu om han fått deras speltid. Plus så hade han lärt sig från misstagen och fått viktig erfarenhet.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:33
Suarez leder nu både skytteligan och assist ligan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:32
Arda har en makalös bollkontroll
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: neymar JR    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:32
Messi messi den ska du ta med dig
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonistas
Sänt: 2016-02-17 19:29
Tycker det är viktigare att Neymar gör 2 mål så han får bättre självförtroende. Känns som han haft lite otur Neymar när det gäller målskyttet.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:28
Suarez och Messi däremot gör bra första .. Hoppas nu på två mål från Suarez i andra och en från Neymar..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vronskij
Sänt: 2016-02-17 19:27
Två assist på whoscored också.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: messiooooxavii    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:27
Enkos ditt fula troll
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2016-02-17 19:26
Neymar är sämst hos oss i första halvlek. Hoppas han höjer sig i andra.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:25
enkos skrev följande:
Är du ironisk när det gäller Neymar? Han har inte två rätt på 45 minuter. Tappar bollen hela tiden och vill för mycket.

Yeah buddy håll dig till "Penaldo" istället.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Liunil Masse    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2016-02-17 19:24
S.Eto'o skrev följande:
Någon som vet varför Suarez inte tilldelades assist på första målet?


Han gör för många poäng så de tyckte synd om alla andra spelare. Nej men det måste va ett fel? Solklar assist ju.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Oakland vann viktiga mötet
”Givetvis en hel del Messi”
Corinthians försprång ointagligt?
Eskilstunasonen sänkte AFC
Dynastin som kom av sig
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies