fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 54450 | Medlemmar: 179242

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847529 INLÄGG. JUST NU 16 INLOGGADE.
Real Madrid Namn: Volim Te BiH
Sänt: 2006-09-07 20:21
Okej ska gå dit men bara så du vet :

Många av spelarna grät när han avgick , så ja tycker inte att det var rätt.

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jay-z
Sänt: 2006-09-07 20:20 Ändrat: 2006-09-07 20:21:45
Visca el Barça Visca el catalonia y visca el copa// Kolla min länk tips så får du en liten syn om av vad jag snackar om
Tumme upp Citera Länktips: www.youtube.com/watch?v=aJssJAzV3CA....
Barcelona Namn: Ultras_Bosnien
Sänt: 2006-09-07 20:14
Volim te BiH:

Jarane, det var knappast enda anledningen. Jag tycker det är rätt att han avgick, nu kommer man få ny tränare och förhoppningsvis kanske kan Elvir Rahimic spela för landslaget. Men nu ska vi inte diskutera detta mer då det är Barcelonas forum. Gå in på www.bhfanaticos.com och in på forumet så kan vi snacka där istället.

Ville bara säga också att nu när ni maränger kommer in på forumet, så kan ni åtminstone berätta era åsikter utan att använda personangrepp. Olikt andra personer på forumet ger jag er RÄTT att säga att vi suger och att ni är bäst i världen så länge ni yttrar era åsikter utan att använda personangrepp eller andra attacker mot enskilda skribenter.

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jay-z
Sänt: 2006-09-07 20:12 Ändrat: 2006-09-07 20:18:30
Visca el Barça Visca el catalonia y visca el copa...// Vet inte äns hur du kan jämföra Weah med Eto'o. Weah kunde springa från sin plan halva till den andra och göra mål Eto'o är mer utav en target player. Weah hadde bättre passnings spel bättre spel förstålse osv. Ronaldhinho och Whea är typ samma spel typer dom kan man jämföra fast ronnie är snäppet bättre.


Edit: Goerge Weah blev Världens bästa spelare 1995 tror inte Eto'o kommer bli det under sin profesionella kariär
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Volim Te BiH
Sänt: 2006-09-07 19:43
Ultras_Bosnien//

Inte så konstigt att han avgick , hörde på nyteterna att dom kalla han Ustasa...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Evička
Sänt: 2006-09-07 19:26
Ämne: Jaha då var forumet ....
Allvarligt talat, jag förstår inte hur vi kunde överleva så länge utan er =). Fast det var rätt lungt och skönt så länge det nu varade.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2006-09-07 19:22 Ändrat: 2006-09-07 19:22:56
L0S MERENGUES

Sluta smickra dig själv, det är omöjligt!
Tumme upp Citera
Namn: L0S MERENGUES
Sänt: 2006-09-07 19:09 Ändrat: 2006-09-07 19:10:20
Jaha då var forumet öppet igen, hur kommer det sig?

Blev saknaden av oss real-fans för stor? ;)
Tumme upp Citera
Namn: Holm1891
Sänt: 2006-09-07 18:31
Barca's sida på NorskeFans:
http://www.norskefans.net/v1/spania/barcelona/example2.php
Tumme upp Citera Länktips: www.norskefans.net/v1/spania/barcelona/e....
Barcelona Namn: Brankt
Sänt: 2006-09-07 17:36
Så här ligger det till med TV4:s sändningstider:

Lördagar: 20.00-matchen (Sportexpressen), 22.00-matchen (TV4+).

Söndagar: 17.00-matchen (Sportexpressen), 19.00 OCH 21.00-matchen (TV4+).

Blir det några mitt i veckan-matcher så kommer NOG Sportexpressen att visa dom.

Hoppas jag var tydlig nog!

Barça, Barça, Barça!!!!!!!!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: REAL4EVER
Sänt: 2006-09-07 17:28
weah inte i samma division som eto????
han är mycket större än så länge meneto kan mycket väl bli den bästa från afrika
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ultras_Bosnien
Sänt: 2006-09-07 17:26
Bosniens förbundskapten avgick efter förlusten med 1-3 på hemmaplan. Fortfarande finns det stor chans att Bosnien tar sig till VM men då krävs det förmodligen seger mot Moldavien borta om en månad.

Angående Barcelona så hoppas jag på seger i helgen och se Ronaldinho storspela (känns som evigheter sen jag såg han göra en bra match) och jag hoppas vi inte bara vinner utan gör det överlägset.

Visca Barca i Visca Bosna i Hercegovina!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Kamelen
Sänt: 2006-09-07 17:07
Denne Gravesen är ju bara allt för underbar.

Gravesen:“Los jugadores del Madrid son unos mierdas”
Tumme upp Citera Länktips: www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK....
Barcelona Namn: Visca el Barça Visca el catalonia y visca el copa
Sänt: 2006-09-07 17:05
Nej du skojar jag har sett Weah och han inte i sama liga som etoo. och vem är diarra han är inte så bra han är överskattad ja menar sisoko är bättre än honom och jag tror ochså att s.kalou är bättre än drogba som ochså är överskattad chelsea= överskattade
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Al_Pacino
Sänt: 2006-09-07 17:03
Fannn va skönt nu på lördag hemmapremiär! vica el Barca ! vi vinner och madrid torskar vilken helg det skulle bli !
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jay-z
Sänt: 2006-09-07 15:39 Ändrat: 2006-09-07 15:49:15
Visca el Barça Visca el catalonia y visca el copa // Hurru Eto'o är bäst just nu. Men du sa att han va bäst genom tiderna den bästa spelaren afrika har haft, och det är inte sant. Weah var en betydligt mycket bättre spelare. Och Eto'o är en annfalare det är svårt att gemföra han med Diarra eller Essien förstår du mig.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Visca el Barça Visca el catalonia y visca el copa
Sänt: 2006-09-07 15:24
Jay-z:
Vem är bäst i historian av Afrika? är det inte etoo just nu så kommer han i alla fall bli dett om du gillar det eller inte!! Den enda Spelaren du kan gemföra med etoo är den Där spelaren som spelade för kamerun.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jay-z
Sänt: 2006-09-07 14:57
Det känns fett sjukt att vi kan ha en sån lirare som Turam på avbytar bänken..

Men det bevisar bara bredden på truppen.

Visca El Barca
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mot Nya Tider
Sänt: 2006-09-07 14:43
II Barça II - Zambrotta

Ja, det brukar ju komma snart, matchen spelas ju på lördag. Man kunde tippa Celta-Barcelona förra veckan. Man har nog inte tagit bort den.

En fråga: Ursäkta men Viasat Xtra? Chè?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: II Barça II - Zambrotta
Sänt: 2006-09-07 14:22
Är det någon som vet hur man ska göra för att tippa? Det kunde vi göra förra säsongen men dem verkar ha tagit bort den från vår sida i år.
Tacksam för svar!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Mot Nya Tider
Sänt: 2006-09-07 14:04
Vad är Viasat Xtra då?
Förstå gången jag hör det.
Tumme upp Citera
Namn: Chilla Robinho Äger
Sänt: 2006-09-07 12:44
Tjena grabbar beklagar förlusten ni ställde upp med b-lag typ mot espanyols a lag inget att va ledsen över!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Evička
Sänt: 2006-09-07 12:21
Jag tror att det är svårt att få ett schema över sändningarna. Exakt dag och tid för matcherna bestäms ju inte förrän 10 dagar innan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DAwedinho
Sänt: 2006-09-07 11:44
någon som kan ge spelschemat där man ser vilken kanal matcherna visas på!!! om det finns alltså
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Zambrotta d´Barça
Sänt: 2006-09-07 11:32
Adriano/

Bereonde på vilka tider man spelar kommer Barcelonas matcher att gå på både TV4+ och SportExpressen.
Störst chans på 4an men denna helg SE.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Adriano_
Sänt: 2006-09-07 10:11
Asså seriöst, kommer dom inte att visa barca på tv4+ eller ? dom sänder deras matcher bara på den J***A skit kanalen sport express. blir så sur för att man inte kan se sitt favorit lag spela! skit dåligt av tv4.. vet ni om dom kommer sända någon barca match i tv4+ ?

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2006-09-07 01:13 Ändrat: 2006-09-07 01:14:03
Snacka om att fransmännen åt upp Italienarna som il espaghetti della Italia ikväll. Italienarna var totalt utspelade och det såg stundtals ut som klasskillnad på lagen ikväll. F.ö så var Thuram sjukt bra, som en mur. Kan inte Marquez spela upp sig så är det för mig en självklarhet att Thuram ska ersätta honom i startelvan. Nu tvekar jag däremot inte på Marquez utan är övertygad om att han kommer att spela upp sig, men tro fan att det känns skönt att ha en spelare som Thuram i år. Alla som fortfarande envisas med att påstå att Thuram är för gammal och inte längre är den klasspelare han var för några år sen fick sig återigen en fet box i ansiktet ikväll.

Jag har inte mycket för varken Frankrikes eller Italiens landslag men däremot så har jag väldigt mycket emot Frankrike, tycker de är oerhört arroganta och spydiga av sig. Allt från Zidane, till Henry och Wenger osv. Med det sagt, är jag glad att Italien blev världsmästare.

Buenas Noches i visca el Barça!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Schubert
Sänt: 2006-09-07 00:26
LR/ Tack för rapporten. Kul att Frankrike vann, jag gillar inte italienarna.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: La Rambla
Sänt: 2006-09-07 00:21
Thuram var hur stabil som helst. Bäst på plan var dock Ribery och Vieira. Italien hade inte mycket att sätta emot i andra halvlek. Det märktes att de har en bit kvar till form och fitness jämfört med Frankrike. Zambrotta var okej men inte mer. Det löpte fransmän kors och tvärs så han kunde inte ge sig ut på sina räder. Donadoni borde bytt ut Cassano efter första halvlek, han var helt anonym och det var ju trots allt han som skulle skapa något framåt. Italien klarade inte av att nagla fast bollen på offensiv planhalva, vägde allt för lätt kändes det som. En stackars Pirlo var allt för ensam för att kunna hota fransmännen. Det positiva är att både Thuram och Zambrotta fick 90 min och ingen av dem skadade sig.

Nu allt fokus på ligan och Osasuna.
Bona nit!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Schubert
Sänt: 2006-09-07 00:10
Såg ni Frankrike? Thuram var tydligen bra.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Grundserien är färdigspelad
Rotation att vänta mot Norwich
Motalas premiär närmar sig
”Då är de kungar resten av livet”
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies