fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 30360 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847447 INLÄGG. JUST NU 18 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Brankt
Sänt: 2005-12-20 21:35
Rambo!!!

Pretto........
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Binho
Sänt: 2005-12-20 21:34
Hoppas att Celta tar poäng idag!

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambo~
Sänt: 2005-12-20 21:34
La Rambla vart är du inne då? cctv5 eller fyran?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Harlos
Sänt: 2005-12-20 21:34
assså jag kommer in och jag loggar in men efter det händer inge mer...
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Binho
Sänt: 2005-12-20 21:34
farliga frispark!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Qno
Sänt: 2005-12-20 21:34
nån som ´vet hur man blir medlem?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambo~
Sänt: 2005-12-20 21:33
jag ska söka upp snubben som kom på förslaget om webb tv kommer skjuta honom
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Patrick_Kluivert
Sänt: 2005-12-20 21:33
oj oj ronaldinho läge... SÄTT DEN NU!
Tumme upp Citera
Namn: Forza Juve
Sänt: 2005-12-20 21:33
Farlig frispark nu för barca
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: La Rambla
Sänt: 2005-12-20 21:33
Kolla stream från CCTV5. Finns för både PPLive och SopCast. Bra bild, eller åtminstone duglig bild.

Ni måste självklart ha programmen på er dator.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Fc_Barca
Sänt: 2005-12-20 21:33
VAR SKA MAN TRYCKA SEN NÄR MAN HAR LOGGAT IN PÅ WEBBEN?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Harlos
Sänt: 2005-12-20 21:33

http://www.cadenaser.com/player_radio.html
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Patrick_Kluivert
Sänt: 2005-12-20 21:32
är medlem nu dags att testa och se om de funkar... missat 25 min :(((((
Tumme upp Citera
Valencia Namn: zapio
Sänt: 2005-12-20 21:32
Tv4.se match laggar ju.. zz typ var 2:e sekund
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-12-20 21:32
Puyol_21

Min flyter på bra.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barccca
Sänt: 2005-12-20 21:31
Kan nån ge mig en länk?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Puyol_21
Sänt: 2005-12-20 21:31
messi

är din radio dålig eller flyter det på bra?min stannar ganska ofta..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Musten
Sänt: 2005-12-20 21:30
Man får jobba sig lite med TV4 tryck upp typ 20 st av allt ni ska in på så kommer ni nog in ;) Barça spelar rätt så bra, vi tar nog detta med 3-1
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Harlos
Sänt: 2005-12-20 21:30
grabbar ni som inte kommer in skulle kanske tenkt pådet tidigare..
Tumme upp Citera
Villarreal Namn: Oggy Oggy Oggy, Oink Oink Oink
Sänt: 2005-12-20 21:29
FAN VAD IRRITERANDE

helvetesfyran, varför i hela jäva fridens namn sänds den inte i fyran pluss om ni nu inte fattar hur internet fungerar? Jo för en jävla repris av Dharma & greg går före. Pinsamt
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Binho
Sänt: 2005-12-20 21:29
Celta är inte ofarliga! :P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-12-20 21:29
Verkar som det snöar i Barcelona.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: S.W.A.T
Sänt: 2005-12-20 21:29
hur fan ska man bli meddlem???
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Marcos
Sänt: 2005-12-20 21:29
JAAAA FUNKAR PERFEKT NU!!!!!!!!!!!! TV4 ÄR BÄST!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambo~
Sänt: 2005-12-20 21:28
ORka har missat en halv timme fan
Tumme upp Citera
Atlético Namn: Charon
Sänt: 2005-12-20 21:28
Jag har fått igång sändningen, jag loggade in när rutan kom upp.
Det fungerar perfekt, bra ljud och bild!
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Harlos
Sänt: 2005-12-20 21:28
tiago äör du medlem
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Patrick_Kluivert
Sänt: 2005-12-20 21:28
tv4+ funkar fast jag ser ingen länk till matchen.
någon som kan ge mig länk?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: Tekniken10
Sänt: 2005-12-20 21:27 Ändrat: 2005-12-20 21:28:27
de går inte att bli medlem..Deion: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a customErrors tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This customErrors tag should then have its "mode" attribute set to "Off".


!-- Web.Config Configuration File --

configuration
system.web
customErrors mode="Off"/
/system.web
/configuration


Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's customErrors configuration tag to point to a custom error page URL.


!-- Web.Config Configuration File --

configuration
system.web
customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/
/system.web
/configuration
''
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Johannen_87
Sänt: 2005-12-20 21:26
jävla tv4 dom kan dra åt helvete..!!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Villarreal9513516
6Real Betis9513216
7Sevilla9513116
8CD Leganés8422414
9Sociedad8413213
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Kampen om Europa
Fotboll:   Kampen om Europa
Corinthians försprång ointagligt?
”Nu är det kris i Brynäs”
Lightning utklassade Penguins
Lyon inleder ett tight spelschema
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies