fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 22405 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847433 INLÄGG. JUST NU 0 INLOGGADE.
Barcelona Namn: O Fenômeno
Sänt: 2005-09-27 22:32
Härlig seger! GRACIAS
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barcelona_10
Sänt: 2005-09-27 22:30 Ändrat: 2005-09-27 22:30:51
Jävligt snygg fint av Ezquerro! Grundlurar Udinese backen
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Bob
Sänt: 2005-09-27 22:28
http://footballtvs.com/watch/live/stream/barcelona-udinese.htm
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: nickoo
Sänt: 2005-09-27 22:28
Så skönt att se Henke!!
Efter förra matchen är han verkligen värd att komma in!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 22:27
Ååå... Larsson in. Inte Maxi.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barcelona_10
Sänt: 2005-09-27 22:26
Eto`o ut - Larsson in. jag hade velat sett Maxi på plan istället. Tycker att han gjorde ett bra inhopp senast.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 22:25
In med Maxi! In med Maxi! In med Maxiii! :-D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2005-09-27 22:20
Såg ni vilken miss av Valdes igen med fötterna ? Men framför allt såg ni Puyol efteråt när han klappade till publiken att dom skulle stötta Valdes ? Alltså det är vad jag kallar en riktigt grovt bra lagkapten !

Visca Puyol
Tumme upp Citera
Namn: Shikaka
Sänt: 2005-09-27 22:17
har nån länk till matchen? =)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Forca_barca
Sänt: 2005-09-27 22:16
Ezquerro in
Messi Ut
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barcelona_10
Sänt: 2005-09-27 22:09
Maxi in kanske?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Forca_barca
Sänt: 2005-09-27 22:07
Van bommel UT
iniesta In
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 22:05
Gult kort van Bommel. Kanske han går ut nu? Márquez värmer upp.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 22:02
La_Rambla

Jag bryr mig inte. Bara vi vinner så. :-)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca Barca
Sänt: 2005-09-27 22:01
Underbaaart Simaooo, har nämligen tippat på Benfica

Tumme upp Citera
Barcelona Namn: La_Rambla
Sänt: 2005-09-27 22:01
Gabriel//
Haha, jaså är han? Trevlig kille. :)
Har du läst någonstans?
Tumme upp Citera
Real Madrid Namn: R9 Ronaldo
Sänt: 2005-09-27 22:00
Vilket mål av Simao mot Man United! 1-1
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: La_Rambla
Sänt: 2005-09-27 22:00
Argh, dessa förbaskade utvisningar. Då var den här matchen förstörd. :(

In med Maxi och Ezquerro nu. Vila lite spelare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 22:00
Gör 4-1 nu så är det spiken i kistan. Känner mig fortfarande inte säker på fasta situationer.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel
Sänt: 2005-09-27 21:59
haha såg ni Udineses tränare som ropade på Ronaldinho. Det sägs att han är ett riktigt stort Barcelonafan och har tom köpt en tröja :D

Kan tänka mig vad han sa till Ronaldinho, och hur Ronaldinho reagerade haha :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Señor Cúle
Sänt: 2005-09-27 21:58
FAn NÄRA STRAFF SOM MESSI SKULLE HA FIXAT
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 21:56
Eto'o ser inte ut att vara på hugget. Maxi/Larsson in snart kanske?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Señor Cúle
Sänt: 2005-09-27 21:56
haha vi spelar bra nu tycker jag:)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 21:55
Inget hattrick där inte.. ;-)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Señor Cúle
Sänt: 2005-09-27 21:55
Messi

Aa känns lite surt, alltid skönt att hålla nollan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 21:54
UTvisning på Udinesespelare.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Messi
Sänt: 2005-09-27 21:54
Señor Cúle

Jo, försvaret gjorde inte heller något vidare jobb. (ännu en gång) Men hade Valdés haft en gubbe där hade det stått 3-0.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barcelona_10
Sänt: 2005-09-27 21:54
bra frisparks läge nu!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Señor Cúle
Sänt: 2005-09-27 21:52
Messi

Mycket sant, men han kan inte lastas för målet, tycker även att markeringen kunde varit mycket bättre.


Frank Rijkaard tycker jag gör ett bra jobb, speciellt nu på sistone:) Deco Ronaldinho vilade matchen innan, båda har gjort mål, Messi lirar nu, bred trupp, allt känns fint och harmoniskt nu.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ronaldinho Jr.
Sänt: 2005-09-27 21:51
La_Rambla/

Den funkar inte heller. DEt kommer inte upp något när jag klcikar på dem..eller o mjag klickar på vissa så kommer #Sidan kan inte visas# grejen....
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Givetvis en hel del Messi”
”Ett lag med passion & kärlek”
Känslan som aldrig funnits
Corinthians försprång ointagligt?
Jimmy Briand ute på hal is
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies