fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 46010 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847464 INLÄGG. JUST NU 24 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:13
Marlboro står och sover igen, snälla riv hans kontrakt.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Acrobat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:12
Ge Mathieu en årsförbrukning cigaretter för den brytningen!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 11-9-10    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:12
Bartra är långt upp åt helvete och lämnar hela backlinjen
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:12
Haha man hörde Suarez skrika "FUCK OFF" till linjegubben.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: II Barça II    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:11
Va fan gör dem?????
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ali G
Sänt: 2015-08-11 23:10
Bartra din jävla sopa !!!!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:09
Hur fan kan man släppa till så jävla enkelt?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2015-08-11 23:09
Bartra står o sover........
2 Tumme upp Citera
Namn: Stoichkov90
Sänt: 2015-08-11 23:09
Försvararna är helt vilsna!! VAD HÅLLER DE PÅ MED??
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:09
Andresito skrev följande:
Oroa dig inte, Sergi Roberto kommer vara kvar i klubben i flera år framöver ;)

Hey, skämta inte ens på det viset.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 11-9-10    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:09
Vart fan är försvaret hahaah


Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:08
Älskar Pedro! Vill fan kyssa dig på moppemuschen (too much?)
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Déu és Culé    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:08
Lika bra att förvänta mig en kvittering an Sevilla nu då...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andresito
Sänt: 2015-08-11 23:08
Vampíro skrev följande:
Fuck Man U jag vill aldrig se min favoritspelare lämna!


Oroa dig inte, Sergi Roberto kommer vara kvar i klubben i flera år framöver ;)
1 Tumme upp Citera
Namn: Mascherano#14 el Jefecito
Sänt: 2015-08-11 23:08
Tur att Lucho inte har några byten kvar att göra nu :D
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ali G
Sänt: 2015-08-11 23:08
PEDRO DIN JÄVLA LEGEND!!!!!!!!!!!!!!!!!
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:07
Vafan, var med nu bakåt!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:07
Jävla Konoksksjplanka
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Culé - Messi y Alexis [BIENVENIDO NEYMAR]    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:07
Vem om inte Pedro?! Sjuk match
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Maestro Xavi - Tito Etern
Sänt: 2015-08-11 23:07
Gud kommer att återuppstå.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2015-08-11 23:07
PEDRIIIIIIIIIIITOOOOOOOOOOO
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Davids3
Sänt: 2015-08-11 23:06
JAAAAAAJAJAJAJAJAJAJJAIUDFBDIYGBDFISBGIYDUFSGUYDSBGIUDSYFBGIYDFSBGI
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: the cameroonians    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:06
Han avgjorde i 115:e 2009 också, även då som inhoppare :-)
5 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Déu és Culé    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:06
Såja!!!!! Pedro!!!!!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andresito
Sänt: 2015-08-11 23:06
TACK PEDRO!
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 11-9-10    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:06
Solklar straff annars
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Amo.38    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:06
SA JU DET! Fucking LEGEND Pedro!!!!!
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Z_Z
Sänt: 2015-08-11 23:06
Hahaha, Pedro alltså. Var ju nästan väntat att de skulle bli han.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-08-11 23:06
Fuck Man U jag vill aldrig se min favoritspelare lämna!
5 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Halilovic
Sänt: 2015-08-11 23:06
PEEEEEEEDROOOOOOOOOOOO ska ingenstans!
3 Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Atlético9540919
4Real Madrid8521817
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Kandidat till årets järnkamin”
En väckarklocka för Liverpool?
Hubocan flyttar till Trabzonspor
Valencia marscherar vidare
Röda Bollens 20-årsjubileum
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies