fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 32265 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847474 INLÄGG. JUST NU 8 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Baha - Tres Amigos    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:37
Rött kort så dumt, bättre. Adriano och Montoya nästa match.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelona 1899
Sänt: 2015-03-08 13:37
Driver domaren, han tycker synd om Rayo lol.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonistas    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:37
Va gör domaren
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:37
Utvisning?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Neymar11    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:36
Vad fan är det här för jävla domare
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2015-03-08 13:35
Sidan har kraschat nästan
Tumme upp Citera Länktips: messivsronaldo.net/calendar-year.php....
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2015-03-08 13:32
Nästa gång får Barca flytta sina matcher från 12 till 13
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:32
Grymt inhopp av Rafinha.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:32
När kom Adriano in??
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Zyzz    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:31
Fan vad grymma vi är i nuläget.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: rANDOMhERO
Sänt: 2015-03-08 13:31
Peshmerge - AS9 skrev följande:
Vi går om Real Madrid i ligan. Vi gör lika många antal gjorda mål i ligan som Real Madrid 75-75. Och Messi delad etta i skytteligan med Ronaldo 30-30.

Idag är dagen då vi tog allt ifrån Real Madrid!


Vi tog serieledningen, allt annat är lika :p
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andrés V
Sänt: 2015-03-08 13:30
Helt sjukt hur fotbollen kan vända, efter Malaga förlusten var ligan körd, Ronaldo var påväg att slå Messis rekord men inom ett par veckor så förändras allt. Vi leder ligan och Messi är påväg att slå sitt eget rekord :)
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: II Barça II    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:30
Snälla Messi ett mål till!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baha - Tres Amigos    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:30
Första inlägget som Alves slog var bra. stenhårt och precist.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Peshmerge - AS9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:29
Vi går om Real Madrid i ligan. Vi gör lika många antal gjorda mål i ligan som Real Madrid 75-75. Och Messi delad etta i skytteligan med Ronaldo 30-30.

Idag är dagen då vi tog allt ifrån Real Madrid!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MessiyoyO 10
Sänt: 2015-03-08 13:29
Vi är en man mer i 20 min till, så varför inte öka på målskörden? :p
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Neymar11    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:29
Messiyoy0


Alla här inne visste om det
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Acrobat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:29
Inser ni att Messi har tagit ikapp 15 mål på primadonnan i Real? SJUKT! Vi har världens tre bästa spelare!
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baha - Tres Amigos    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:29
Suárez ger aldrig upp. älskar han. bit vem du vill hahahah.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:29
Nr.9 skrev följande:
Vampiro

Tror de va 13 mål som mest

Vill minnas att han hade 12 förra säsongen när Leo var skadad men kom ikapp även då.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Federer
Sänt: 2015-03-08 13:29
Neymar11 skrev följande:
Messi är off idag, dock hattrick i andra


Haha vilken lirare du är Neymar11 :P.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Federer
Sänt: 2015-03-08 13:28
2015 stats

Messi 18 goals, 10 assists

Ronaldo 7 goals, 3 assists
7 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: MessiyoyO 10
Sänt: 2015-03-08 13:28
Vilken kyla! Vem sa att han skulle göra hattrick i andra haha
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: rANDOMhERO
Sänt: 2015-03-08 13:28
Baha - Tres Amigos skrev följande:
Såg ni Suárez glädje av Messis mål?

Suarez får alltid glädjefnatt vid mål, så kul att se!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: jawwa    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:28
Rätta mig gärna om jag har fel men i och med dagens vinst så...

1) Går vi om real i ligan
2) Lika många mål gjorda som real
3) messi går upp i delad ledning i skytteligan
4) messi går förbi ronaldo i antalet hattrick
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Nr.9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:27
Vampiro

Tror de va 13 mål som mest
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Junta Dimision
Sänt: 2015-03-08 13:27
75:a gjorda mål i ligan nu! 30 för Messi,


#Immessionante
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:27
Hur många måls försprång hade Ronaldo i höstas?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baha - Tres Amigos    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2015-03-08 13:27
Så stark Suárez är. hahahahha
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Pep.G "Can you believe this guy"
Sänt: 2015-03-08 13:27
Tap ins och straffmål bara? hahahahha snääälllaaa !!!
1 Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
En väckarklocka för Liverpool?
Hubocan flyttar till Trabzonspor
”Nu är det kris i Brynäs”
”Givetvis en hel del Messi”
Bra insats men poängen uteblev
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies