fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 27060 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847521 INLÄGG. JUST NU 5 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 23:24
Måste erkänna att grekerna är bättre än väntat. En härlig inställning spelar de med också.

Elefanterna kör enbart enmanshow mest hela tiden.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Funeral Canticle (Lucho bienvenidos)
Sänt: 2014-06-24 23:19 Ändrat: 2014-06-24 23:21:50
Blaugrana91 skrev följande:
MD har en omröstning på sin hemsida, man frågar om Barcafansen fortfarande vill att klubben värvar Suarez efter hans bitattack.

Det är jämnt just nu, 51% säger Ja, att man fortfarande vill ha honom. Medans då 49% säger Nej.


Då ska vi se till och ändra på den procenten, jag går jag genast in och ber hela släkten samt alla i ens fb kontaktlista och röstar för Suarez då!

:)

Unge Balanta spelar från start idag för Colombia, ska bli kul att se om han håller matchen ut.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: the cameroonians
Sänt: 2014-06-24 23:13
Okej att Japan inte är bästa motståndet, men man måste ändå imponeras av Colombia och framför allt Rodriguez.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 23:12
MD har en omröstning på sin hemsida, man frågar om Barcafansen fortfarande vill att klubben värvar Suarez efter hans bitattack.

Det är jämnt just nu, 51% säger Ja, att man fortfarande vill ha honom. Medans då 49% säger Nej.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Funeral Canticle (Lucho bienvenidos)
Sänt: 2014-06-24 23:11 Ändrat: 2014-06-24 23:13:27
Gabriel skrev följande:
Auriers inlägg är helt efterblivet bra. Är riktigt besviken över att vi inte snodde åt oss honom. Vilket kap han är.


Tänkte precis samma sak, det finns verkligen en baktanke bakom inläggen som oftast når huvudhöjd där tom våra småttingar hade haft chansen på bollen. Väntar ivrigt på nyheterna om honom
Tumme upp Citera
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 23:10
Låt oss lägga korten på bordet gällande Suarez.....

Vad har uruguayanen lärt sig genom sina bitattacker??

Hur italienskt, serbiskt och holländskt människokött smakar? Lägger man till övriga ojustheter såsom filmningar, viftande med armarna mot domarna, rasistattack så inser man att han är världens mest avskydda spelare/människa.

Han hör hemma i en hundbur. Inte ens Cesar Milan (den där snubben från TV-programmet "Mannen som kan tala med hundar" skulle kunna tygla vilddjuret.

Agerar inte FIFA efter tilltaget så tappar man all tilltro till deras auktoritet...

Lite småroligt att åtminstone nån culé härinne på Les Rambles vill värva honom, varför inte varför Pepe också så att vi får ytterligare en mental instabil spelare/människa? Och på köpet skulle Pepe avlöst Masken i mittförsvaret :)
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 23:09
Stämmer det att vidrige Wenger träffat Alexis agent i hemlighet? Det är alltid så han gör affärer. Den snåljåpen är den sista de ska göra affärer med. Vänd dig till klubben om du är intresserad och ge fan i hemliga möten under pågående Vm. Får vi bud på 20m får vi vara glada.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 23:08
Är det någon som vet om Aurier är helt klar för Arsenal? Eller finns det fortfarande en minimal chans?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gabriel    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 23:06
Auriers inlägg är helt efterblivet bra. Är riktigt besviken över att vi inte snodde åt oss honom. Vilket kap han är.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Funeral Canticle (Lucho bienvenidos)
Sänt: 2014-06-24 22:57
Chellini hatar jag som spelare, han är en Materazzi light typ som tar till sig fula knep för att frustrera sin motståndare till varje pris. Att Suarez gav in är dåligt han har under hela säsongen hållit sig lugn efter det han gjorde mot Ivanovic för att gå på Chellinis knep. Maldini som sällan blir sur hamnade i en hetsig diskussion med honom(länken)

Dumt av Suarez att ge igen men Chellini är ingen duvunge, ni som följer serie a vet vad jag menar
2 Tumme upp Citera Länktips: 1.bp.blogspot.com/-bex7okj_7hU/UW-OglbUj....
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2014-06-24 22:38
Då testar vi igen med Suarez bilden då...
4 Tumme upp Citera Länktips: i.imgur.com/Kcu6eeg.jpg
Barcelona Namn: B.BOSS    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 22:33
Jag tror att det var en desperat försök av Suarez att imponera på Florentino Perez som va på plats.
6 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: papillon    Postat via SvenskaFans mobilsajt
Sänt: 2014-06-24 22:33
Någon som har koll på om det stämmer att Falcao är klar för real madrid?
Tumme upp Citera
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 22:28
Smogen skrev följande:
haha....apropå roliga Suarez grejer....

Länken är tyvärr död...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2014-06-24 22:25
haha....apropå roliga Suarez grejer....
Tumme upp Citera Länktips: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=....
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 22:24
20 November 2010: Första bitattacken som Ajax-spelare.
22 April 2013: Andra bitattacken som Liverpool-spelare
24 Juni 2014: Tredje bitattacken i landslagsdressen.

Hattrick Complete!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barclasico
Sänt: 2014-06-24 22:24
Fiorentina's board will tomorrow meet to discuss transfer of Cuadrado. If he asks to leave, they will let him. Barcelona main option. [gds]
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barclasico
Sänt: 2014-06-24 22:24
English club Arsenal want to sign Alexis Sanchez or AC Milan's Mario Balotelli this summer. Alexis would cost around 31M. [telegraph]


Nuuuu snackar vi cash!!! #CashisKing
2 Tumme upp Citera
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 22:18
Klockren bild :D
2 Tumme upp Citera Länktips: https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hpho....
Barcelona Namn: Dinho the artist
Sänt: 2014-06-24 22:16
Börjar undra om halva forumet består av uruguayaner. Inte för att jag hade förstått försvarandet i alla fall av Hannibal men ändå.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 22:11
Alla lag har spelare som "filmar', det finns dock bara en spelare som bits. Klart som fan det hade förstört klubbens rykte.

Det spelar ingen roll hur många mål han gör, han är ett stort problem att ha i en fotbollsklubb. Ständigt snack och massa rubriker runt om som stör laget.
7 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Smogen
Sänt: 2014-06-24 22:07
Sorry för offtopic, men någon som vet varför man inte kan spela på tex. vem som kommer etta och tvåa i vm? Gärna samtidigt som man tippar på ett extra semifinallag? Står att spelen krockar...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: RonaldinhoGaucho!
Sänt: 2014-06-24 22:05
Messidinho_11

tror inte vår image är så bra, vi är kända som gnällspikarna som samlas runt dommarna och sedan filmarna, får vi in en psykopat så ändrar inte vår image så värst, så länge han gör mål så bryr jag mig inte om vad han gör,

vi har värre spelare, Alba Busken Alves Neymar, tål inte se dom filma
1 Tumme upp Citera
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 22:05
FIFAs bit-linjekameror bekräftar att Suarez bet Chiellini!
5 Tumme upp Citera Länktips: imgur.com/IpUdfb2
Barcelona Namn: Messidinho_10    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2014-06-24 22:00
Finns inte en chans att vi värvar honom nu. Han skulle skada klubbens image något kopiöst!!!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Davids3
Sänt: 2014-06-24 21:57
Suarez i all ära men om Sanchez skulle ingå i affären så säger jag blankt nej, vill verkligen ha sanchez kvar, personlighet är en stor del av fotbollen och Suarez saknar det totalt!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2014-06-24 21:48
English club Arsenal want to sign Alexis Sanchez or AC Milan's Mario Balotelli this summer. Alexis would cost around 31M. [telegraph]
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: papillon    Postat via SvenskaFans mobilsajt
Sänt: 2014-06-24 21:48
Någon som har koll på om det stämmer att Falcao är klar för real madrid?
Tumme upp Citera
Namn: Jesper
Sänt: 2014-06-24 21:47 Ändrat: 2014-06-24 21:51:37
HAHAHAHAHAHAHAHA :D
12 Tumme upp Citera Länktips: imgur.com/vUn9qi9
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2014-06-24 21:44
@Smogen

Ja han ryktades ju hit när Tata var här. har aldrig sett han lira vet inte hur han är som spelare dock. Får kolla in han sen.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad9423214
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Espanyol9243-410
14Getafe923419
15Girona9234-59
16Deportivo9225-88
17Eibar 9216-177
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Då är de kungar resten av livet”
Hertha Berlin bärgade en poäng
AIK tar in en meriterad back
Oakland vann viktiga mötet
”Njöt av att sätta dit Man United”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies