fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 32680 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847449 INLÄGG. JUST NU 17 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2013-09-28 18:30
Jaha Xavi också skadad då...suck
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Carles Puyol y Jean Marie Dongou
Sänt: 2013-09-28 18:29
ElTriplete skrev följande:
Vad är det för läkare och rehabtränare vi har? Har man fortfarande inte löst Messis skada? :s


Vi får vara glada att vi inte har Milans läkare och rehabtränare iallafall ;)
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca King - Messi i hjärtat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:28
Hoppas det inte är något allvarligt
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ronaldinho10yElfenomeno9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:28
han tog sig för baksida lår när han satt på bänken
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Massimo Tiki Tata
Sänt: 2013-09-28 18:26
Såg ut som att Messi hade en svullnad på högra knät
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barasfsdg    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:25
Helt ofarligt utan Messi
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ElTriplete    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:25
Vad är det för läkare och rehabtränare vi har? Har man fortfarande inte löst Messis skada? :s
6 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: ZlatanisDaMannn    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:24
fotta
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca King - Messi i hjärtat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:24
helvete Messi:(
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Acrobat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:24
Då var det dags igen... precis när man börjat hoppas på att han blivit helt återställd.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Zyzz - U mirin brah?    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:24
Vafaaaaaaan!!!!!!!!! Blir han aldrig frisk?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: elbraco - CP5
Sänt: 2013-09-28 18:24
Gud är störst!

Har bara denna tyvärr! Ingen SopCast.
Tumme upp Citera Länktips: atdee.net/66715/watch-almeria-vs-barcelo....
Namn: AndreD -
Sänt: 2013-09-28 18:24
WTF???????
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Canaletes
Sänt: 2013-09-28 18:23 Ändrat: 2013-09-28 18:24:38
Säkert den gamla skadan som nu kommit upp igen. Blir väl vila någon vecka.



Gud är störst! - Pep el rei!
Kolla länken jag länkade
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barcelonistas
Sänt: 2013-09-28 18:23
Nej fan...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: elbraco - CP5
Sänt: 2013-09-28 18:23
ser inte för allvarligt ut... Fabregas flyttar upp!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2013-09-28 18:22
Men typiskt....
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: NoGo™
Sänt: 2013-09-28 18:22
Leo skadad, fan då!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ronaldinho10yElfenomeno9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:22
messi skadad..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: barasfsdg    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:22
Messi skadad??
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Gud är störst! - Pep el rei!    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:22
elbraco - CP5

Har du eller någon annan streamen med Ray Hudson? Helst på Sopcast. Tack! :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: elbraco - CP5
Sänt: 2013-09-28 18:18
hahaha Ray är så jävla töntig...

"DO YOU BELIEVE IN MAGIC? DO YOU BELIEVE IN MAGIC? BECAUSE YOUVE JUST SEEN IT!"
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Canaletes
Sänt: 2013-09-28 18:18
Messi är nu spelaren som gjort flest bortamål i La Liga. Han gick förbi Hugo Sanchez med 99.
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: *hjärta* Valdes flint
Sänt: 2013-09-28 18:17
1-0 mot Almeira och dom firar som om de avgjort en Cl-semi, älskar det :D
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Canaletes
Sänt: 2013-09-28 18:16
Ray Hudson kom precis efter Messis mål hahaha :P

Väggpassen mycket likt dom målen han gjorde mot Zaragoza (07?) och Lyon (09?)
2 Tumme upp Citera
Namn: AndreD -
Sänt: 2013-09-28 18:16
Pedro som vanligt med väggspelningen
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Zyzz - U mirin brah?    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:16
KUUUUUNG!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Massimo Tiki Tata
Sänt: 2013-09-28 18:16
Herregud Messi, han är otrolig!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Culliford
Sänt: 2013-09-28 18:16
Hahaha upphör aldrig att förvånas över hur lätt det ser ut för Leo.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Acrobat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-09-28 18:16
VÄRLDENS BÄSTA GÖR MÅL IGEEEEN!!!
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Villarreal9513516
6Real Betis9513216
7Sevilla9513116
8CD Leganés8422414
9Sociedad8413213
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Bra insats men poängen uteblev
Mycket på spel på Wembley
Kampen om Europa
Fotboll:   Kampen om Europa
”Givetvis en hel del Messi”
Hubocan flyttar till Trabzonspor
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies