fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 16025 | Medlemmar: 179234

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847433 INLÄGG. JUST NU 3 INLOGGADE.
Barcelona Namn: Sang Blaugrana
Sänt: 2013-04-20 21:52
Superintressant match nu mellan valencia-malaga. Vas tror ni matchen slutar?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:52
Förnya abidals kontrakt! Han är gammal men han är den överlägset snabbaste mittbacken vi har! Kung abi!!!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2013-04-20 21:52
Abidal och Song matchens bästa spelare
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Shanghai - SHOOT ME $12    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:52
Skön vinst. Nu hoppas vi att dem laddar batterierna och dödar tyska maskinen som har fått så mycket luft.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: enkos
Sänt: 2013-04-20 21:51
Fabregas var matchens sämsta spelare men avgjorde matchen :)
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AndreD
Sänt: 2013-04-20 21:51
Abidal överlägset bäst på plan.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~ el chico dorado    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:51
Så onödigt att ens ge dom chansen på slutet. I CL är det lika med mål i baken och utslagning.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Acrobat    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:51
Bra med 3 poäng. Ett steg närmre ligatiteln och Reals poängrekord.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AndreD
Sänt: 2013-04-20 21:50
SÅ JÄVLA SKÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖN VINST
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Sang Blaugrana
Sänt: 2013-04-20 21:50
Hahaha tuuung Valdes!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:49
Snälla släpp inte in på hörna
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~ el chico dorado    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:49
Lek inte nu!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~ el chico dorado    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:48
Så jävla onödigt Adrizno
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: PhantomGuy    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:48
Song!!!!! Vilken match han gör
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan - Remontada épica de Abidal
Sänt: 2013-04-20 21:48
Se upp nu
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Rambla~ el chico dorado    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:47
Bra de håller i bollen. Vill slippa omställningar.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2013-04-20 21:47
Jäklar vad man höjde sig nu då...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan - Remontada épica de Abidal
Sänt: 2013-04-20 21:46
Song är en jävla klippa alltså
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baronen
Sänt: 2013-04-20 21:46
Straff!
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AndreD
Sänt: 2013-04-20 21:45
Nu vaknar Cesc
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2013-04-20 21:44
Nu vaknade laget...:P
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan - Remontada épica de Abidal
Sänt: 2013-04-20 21:44
Nära att Fabregas fick sätta spiken också, haha. Håll tätt som sagt!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Shanghai - SHOOT ME $12    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2013-04-20 21:44
Jävla Cesc! :)
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: kirtap
Sänt: 2013-04-20 21:44
Skönt att inte inte hela laget i försvar lönar sig. Gott!
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baronen
Sänt: 2013-04-20 21:43
Fantastiskt för Alexis. Precis vad han behöver. Känna sig delaktig, behövlig och avgörande. Kommer in och serverar. Perfekt. Perfekt.
4 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: AndreD
Sänt: 2013-04-20 21:42
Abidal är en jävla kung
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Baronen
Sänt: 2013-04-20 21:42
I ren Alex Ovechkin-anda.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Blaugrana91
Sänt: 2013-04-20 21:41
Nån som såg Abidals nummer innan målet! Hehe
Jag tycker fan han ska spela på tisdag.
7 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan - Remontada épica de Abidal
Sänt: 2013-04-20 21:41
Förlösande var ordet. Se nu till att håll tätt!! Otroligt fina 3p påväg...
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Hetfield
Sänt: 2013-04-20 21:41
Cesc är en poängspelare. Värdelös under matchen, men gör mål eller assist.
5 Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid8521817
4Atlético8440816
5Real Betis9513216
6Sevilla9513116
7CD Leganés8422414
8Sociedad8413213
9Villarreal8413113
10Celta Vigo8323511
11Athletic8323111
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 8215-147
17Girona8134-66
18Las Palmas8206-116
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Givetvis en hel del Messi”
Corinthians försprång ointagligt?
”Ett lag med passion & kärlek”
Ett steg närmare Europafiasko
Hubocan flyttar till Trabzonspor
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies