fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 39165 | Medlemmar: 179235

Kom ihåg mig

Diskussionsforum FC Barcelona

Benvinguts till Les Rambles!

Allmänna forumregler: I Les Rambles strävar vi efter att hålla en så hög nivå som möjligt på diskussionerna. Här diskuterar vi i första hand Barcelona och i andra hand fotboll generellt. Tänk på att alltid hålla en god ton och att behandla andra så som du själv vill bli behandlad. Allas åsikter ska respekteras. Om du inte håller med någon kan du välja mellan att ignorera skribenten i fråga, eller att diskutera era meningsskiljaktigheter på ett moget, vuxet och konstruktivt sätt. Använd PM-funktionen för diskussioner som inte rör hela forumet.

Sträva alltid efter att posta inlägg som bidrar till en pågående diskussion, alternativt till en ny diskussion.

De fullständiga reglerna för forumet hittar du här.

Brott mot forumets regler leder i första hand till en varning. Om man inte tar till sig av varningen och fortsätter att bryta mot en eller flera regler leder det till en spärr från SvenskaFans. Om regelbrottet är synnerligen grovt kan skribenten komma att spärras direkt, utan någon varning innan.

Moderatorerna förbehåller sig rätten att bedöma om ett inlägg bryter mot reglerna, anses vara oseriöst eller nivåsänkande samt huruvida en spärr ska föregås av en varning eller inte.

Tips: Posta alltid webblänkar i länktips för att inte störa sidans design samt underlätta för andra användare.

Forumansvarig: Lion24

Moderatorer: Bosketts, koeman92, Katalano och Bollinnehavet



ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 847471 INLÄGG. JUST NU 9 INLOGGADE.
Namn: AndreD - General Pardon
Sänt: 2012-11-07 22:22
pinsamt
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro
Sänt: 2012-11-07 22:22
Uselt, så jävla uselt.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Andresito
Sänt: 2012-11-07 22:22
lololol
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: FC Barcelona - 1899    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:22
2-0 till Celtic.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Grimaldo
Sänt: 2012-11-07 22:22
Herregud...
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Nesto
Sänt: 2012-11-07 22:22
Chelsea vibbar..
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ronaldinho10yElfenomeno9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:22
första förlusten
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:22
Vi skämmer ut oss så här.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca Barca
Sänt: 2012-11-07 22:19
Någon som vet vad Pedros roll är just nu ? Messi högerkanten, Villa vänster, Pedro mitten ? herregud Tito en apa vet att Pedro är värdelös där
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Grimaldo
Sänt: 2012-11-07 22:19
Sjukt besviken på Messi
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:19
Nesto

Slarvat ska det stå
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro
Sänt: 2012-11-07 22:18
Besviken på Tito han tar ut en pigg Alexis och låter Pedro som vart osynlig fortsätta.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Barca Barca
Sänt: 2012-11-07 22:18
Vi behöver några träningar i veckan där spelarna får lära sig att skjuta i samband med fart. Maken till sämre skott har jag aldrig sett :S
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:17
Nesto

Bartra har haft väldigt lite att göra men har slavat då. Inte godkänt enligt mig.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: grande jw
Sänt: 2012-11-07 22:15
Har Messi tagit någon annan slags roll nu? Är ju ett ypperligt tillfälle att pröva på olika spelsystem osv om Tito nu skulle vilja det. Han tycks nästan slicka högerkanten för tillfället?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Corazon
Sänt: 2012-11-07 22:15
Någon som är trött på tiki taka
2 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Jordi Alba Ramos #18
Sänt: 2012-11-07 22:12
Hade du vänt dig om där Iniesta i samband med samspelet med Messi, hade du varit fri med målvakten..
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: 1.70-ligan - Remontada épica de Abidal
Sänt: 2012-11-07 22:11
Forster är SJUK! Sa ju det, det blir inget mål. Hur är det möjligt?
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: zakiz
Sänt: 2012-11-07 22:11
framåt nu, nu har vi rätt spelare för att vända
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: zick9
Sänt: 2012-11-07 22:11
Song blev varnad pga en filmning!

Idioter i Puertan. Dessutom har de nog inte sett Alonsos osynliga "varningar"
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Nesto
Sänt: 2012-11-07 22:10
Dm1982
Vad är det han gör så dåligt förutom misstaget nyss?
Själv tycker jag han gör helt godkänd insats än så länge.
Bra positionsspel och blick.
3 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: zakiz
Sänt: 2012-11-07 22:09
Ajajajaj
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Vampíro
Sänt: 2012-11-07 22:09
Den här målvakten irriterar mig enormt.
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: Ronaldinho10yElfenomeno9    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:09
herregud bollen vill inte in
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:09
Klart som fan att målvakten storspelar
Tumme upp Citera
Namn: AndreD - General Pardon
Sänt: 2012-11-07 22:07
SKJUT NÅN JÄVLA GÅNG
1 Tumme upp Citera
Barcelona Namn: den närkingska älgen
Sänt: 2012-11-07 22:07 Ändrat: 2012-11-07 22:07:34
Song leker med döden, eller åtminstone med domaren.
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: LeoMessi    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:07
Ut med Song innan han blir utvisad
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: zakiz
Sänt: 2012-11-07 22:05
såja, El Guaje inne nu
Tumme upp Citera
Barcelona Namn: DM1982    Postat via SvenskaFans-appen
Sänt: 2012-11-07 22:05
Bartra icke godkänd så här långt. Som sagt, man ska inte stressa ungdomarna.
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM FC BARCELONA
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Valencia marscherar vidare
Bra insats men poängen uteblev
Lightning utklassade Penguins
Oakland vann viktiga mötet
”Givetvis en hel del Messi”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies