fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 66155 | Medlemmar: 179238

Kom ihåg mig

Diskussionsforum Athletic Bilbao

Välkommen till Athleticforumet

Registrera ditt nick redan idag för att undvika att det missbrukas.

Här snackar vi fotboll i allmänhet och Athletic Club i synnerhet!

Inlägg om Baskiens självständighet, ETA och andra politiska inlägg samt reklam för managerspel online kommer att ovillkorligen raderas!

P.g.a. de senaste spaminläggen kan enbart registrerade användare skriva på forumet.

Innan du ställer din fråga här, läs gärna vår FAQ!

Besök gärna vårt trådforum, La Catedral


ANNONS:
CROSS Du måste vara inloggad för att kunna kommentera.
Är du inte medlem? Klicka här för att registrera dig.
Spara   
  Athletic Tippa nästa match Athletic-Barcelona 2017-10-28 20:45 Barcelona    
TOTALT 14483 INLÄGG. JUST NU 3 INLOGGADE.
Athletic Namn: Joseba
Sänt: 2009-10-25 18:49
topp ännu en utvisning det här blir bara bättre och bättre, "otur" att man missade första delen av matchen, det här verkar ju ha varit ännu en höjdare. Vi sjunker som en sten!!!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Men för Helvete!
Sänt: 2009-10-25 18:47
Europaspelet tar musten ur Ahtletic... För att inte tala om alla jävla utvisningar!
Så TRÖTT jag blir.
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 18:21
Där satt den, 1-0 till Getafe på ett ritigt turmål! Nu är det kört och jag stänger av, tack för ikväll!

Tack Gurpegi för att du förstörde chansen till poäng ikväll!

1 poäng på 5 matcher och snart kommer mten mot Barcelona och Madrid, finns risk för en placering under strecket lagom till jul!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 18:06
Ämne: *suck* så jäkla klan....
Japp så blev det, Orbaiz in Toquero ut
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:54
3e röda på 4 matcher...
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Julken
Sänt: 2009-10-25 17:47
Annars är det ju 4 backar på bänken förutom orbaiz och ion velez. inte mycket offensivt att sätta in.
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Julken
Sänt: 2009-10-25 17:45
*suck* så jäkla klantigt. blir väl orbaiz som får komma in istället för Toquero nu.
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:43
IDIOT!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:43
FAAAAAANNNN! Gurpegi utvisad... så jävla onödigt!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:36
Hoppas Velez får chansen på Toqueros bekostnad i andra halvlek
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:34
Ser tyvärr riktigt tunnt ut på bänken, inga yttrar alls att tilgå...

Konstigt att inte plocka upp någon från ungdoms/b laget?

Ismael Lopez hade väl varit perfekt?
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Julken
Sänt: 2009-10-25 17:26
Ja verkligen, bara Toquero som varit sämre hittills. (två farliga turn-overs när laget varit på väg fram, inga löpningar, dålgit kroppspråk mm)
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:25 Ändrat: 2009-10-25 17:25:50
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:25
Gabilondo extra usel idag :(
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:21
Vilken miss av Llorente... borde varit 1-0 där
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:19
Japp seg match av båda lagen
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Julken
Sänt: 2009-10-25 17:17
Verkar så... Men vilken loj inställning våra grabbar verkar ha. Joggar omkring, tappar boll etc
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-25 17:14
Kanon räddning av Iraizoz på en frispark... han lyssnade på mitt råd om extraträning på frisparkar ;)
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Julken
Sänt: 2009-10-25 16:57
Iraizoz;
Iraola, Ustaritz, Amorebieta, Castillo;
Susaeta, Gurpegui, Javi Martínez, Gabilondo;
Toquero y Llorente

Enligt El Correo...
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Teodoro
Sänt: 2009-10-24 16:25
Ämne: Ämne: Kuba hö....
Publiken brukar skrika något i takt med: "Portero cabrón, hijoputa maricon"
Tumme upp Citera
Athletic Namn: oskar
Sänt: 2009-10-23 09:14
:-D

Sist i 10 minuter målkavalkad. Två mål av Athletic.
Tumme upp Citera Länktips: tv4play.se/sport/fotbollskanalen?videoId....
Athletic Namn: The Kuba
Sänt: 2009-10-22 22:19
Du är för rolig du, Oskartxo! ;)
Tumme upp Citera
Athletic Namn: oskar
Sänt: 2009-10-22 21:07
Kamel och lejon... Två djur från savannen... ;-)

Vilket viktigt mål från Llorente!!!!!!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Etxeberria
Sänt: 2009-10-22 20:55
Hade också tänkt kolla på matchen, men gav upp efter 15 minuter.

De Marcos och Javi in i paus verkar ha gjort susen. Mycket starkt att vända och kanonbra för lagets självförtroende.
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-22 20:52
Slut! 2-1 och oj vad viktigt! Stärker nog självförtroendet ännu mer när man dessutom vänder matchn! Getafe kross i helgen!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-22 20:51
Tydligen en riktigt bra andra halvlek!

Orbaiz och Yeste tillsammans i mitten, verry bad!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: PedroYeste
Sänt: 2009-10-22 20:50
Ämne: Kopplingen är väl up....
Hade tänkt men alla streams är kassa som vanligt... har väl sett 30-35 minuter av ständigt hackande!

Tumme upp Citera
Athletic Namn: Men för Helvete!
Sänt: 2009-10-22 20:45
Jaaa Fan va gott 2-1!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: Men för Helvete!
Sänt: 2009-10-22 20:42
Ämne: Kopplingen är väl up....
Visst kopplingen stavas äldst i respektive land!
Tumme upp Citera
Athletic Namn: oskar
Sänt: 2009-10-22 20:27
Kopplingen är väl uppenbar mellan ÖiS och Athletic!?

Någon som kollar på matchen idag!?
Tumme upp Citera
Sök efter
på forumet
Sökningen visar resultat från den senaste månaden. Du kan också visa en sida eller dag:
Gå till sida
Alla inlägg ett datum

Fler nyheter






SENASTE NYHETERNA OM ATHLETIC BILBAO
ANNONS:

Klipp från FanTV.se

SERIETABELLEN
1Barcelona98102325
2Valencia96301521
3Real Madrid96211120
4Atlético9540919
5CD Leganés9522517
6Villarreal9513516
7Real Betis9513216
8Sevilla9513116
9Sociedad8413213
10Celta Vigo9324411
11Athletic9324011
12Levante9252-211
13Getafe923419
14Espanyol8233-49
15Deportivo8224-78
16Eibar 9216-177
17Girona8134-66
18Las Palmas9207-156
19Alaves9108-113
20Malaga9018-161
>> Visa hela tabellen
ANNONS:
ANNONS:


Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Agenterna gör mycket nytta”
#9: Napolis första poängtapp
Hertha Berlin bärgade en poäng
Hubocan flyttar till Trabzonspor
”Konsekvent, tydligt, utvecklande”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies