fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhornan
Besökare: 97385 | Inloggade: 364 | Antal medlemmar: 180614
    START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
    Medlem
    Kom ihåg mig

    Allsvenskan spelschema 2017/2018

    Spelschema för ditt lag:

    Omgång 1

    2017-11-04 14:00
    Nässjö IF
    GripenTrollhättan BK
    5-3

    2017-11-04 15:00
    Falu BS BK
    Västanfors IF
    4-3

    2017-11-04 15:00
    Lidköpings AIK
    Åby/ Tjureda IF
    4-3

    2017-11-04 17:00
    Ljusdals BK
    Gustavsbergs IF
    8-3

    2017-11-05 13:15
    IF Boltic
    Tranås BoIS
    5-5

    2017-11-15 19:00
    Nitro /Nora BS
    UNIK

    Omgång 2

    2017-11-07 19:00
    Örebro SK Bandy
    Peace & Love City Bandy
    8-2

    2017-11-10 19:00
    UNIK
    Ljusdals BK
    3-4

    2017-11-11 14:00
    Tranås BoIS
    Lidköpings AIK
    6-8

    2017-11-11 14:00
    Västanfors IF
    Örebro SK Bandy
    5-4

    2017-11-11 14:30
    GripenTrollhättan BK
    IF Boltic
    6-2

    2017-11-11 15:00
    Åby/ Tjureda IF
    IFK Kungälv
    3-3

    2017-11-11 15:00
    Peace & Love City Bandy
    Nitro /Nora BS
    5-4

    Omgång 3

    2017-11-15 19:00
    Nitro /Nora BS
    UNIK
    6-4

    2017-11-16 19:00
    Falu BS BK
    Ljusdals BK
    5-1

    2017-11-16 19:00
    IFK Kungälv
    Frillesås BK
    4-5

    2017-11-17 19:30
    Lidköpings AIK
    GripenTrollhättan BK
    4-1

    2017-11-18 14:00
    Nässjö IF
    IFK Kungälv
    3-2

    2017-11-18 14:00
    Tranås BoIS
    Åby/ Tjureda IF
    4-3

    2017-11-18 14:00
    Örebro SK Bandy
    Gustavsbergs IF
    12-2

    2017-11-18 14:30
    IF Boltic
    Frillesås BK
    4-4

    2017-11-18 15:00
    Peace & Love City Bandy
    UNIK
    3-3

    2017-11-19 14:00
    Nitro /Nora BS
    Västanfors IF
    1-7

    Omgång 4

    2017-11-25 14:00
    Frillesås BK
    Falu BS BK
    9-4

    2017-11-25 14:00
    IFK Kungälv
    Örebro SK Bandy
    3-5

    2017-11-25 14:30
    GripenTrollhättan BK
    Nitro /Nora BS
    7-1

    2017-11-25 15:00
    UNIK
    Lidköpings AIK
    4-3

    2017-11-25 15:00
    Ljusdals BK
    Nässjö IF
    0-3

    2017-11-25 16:00
    Västanfors IF
    Tranås BoIS
    4-7

    2017-11-25 16:00
    Gustavsbergs IF
    IF Boltic
    2-5

    2017-11-25 16:00
    Åby/ Tjureda IF
    Peace & Love City Bandy
    11-2

    2017-11-26 13:00
    IFK Kungälv
    Nitro /Nora BS
    7-3

    2017-11-26 13:00
    Frillesås BK
    Peace & Love City Bandy
    3-3

    2017-11-26 13:00
    UNIK
    IF Boltic
    5-5

    2017-11-26 13:15
    Ljusdals BK
    Tranås BoIS
    7-5

    2017-11-26 14:00
    Åby/ Tjureda IF
    Falu BS BK
    4-5

    2017-11-26 14:00
    GripenTrollhättan BK
    Örebro SK Bandy
    6-4

    2017-11-26 14:00
    Gustavsbergs IF
    Lidköpings AIK
    3-8

    2017-11-26 14:00
    Västanfors IF
    Nässjö IF
    6-3

    Omgång 5

    2017-12-02 14:00
    Tranås BoIS
    Gustavsbergs IF
    5-5

    2017-12-02 14:00
    Nitro /Nora BS
    Åby/ Tjureda IF
    3-7

    2017-12-02 14:00
    Nässjö IF
    UNIK
    6-4

    2017-12-02 14:30
    IF Boltic
    Västanfors IF
    11-2

    2017-12-02 15:00
    Peace & Love City Bandy
    GripenTrollhättan BK
    1-7

    2017-12-02 15:00
    Falu BS BK
    IFK Kungälv
    8-1

    2017-12-02 15:00
    Lidköpings AIK
    Ljusdals BK
    3-7

    2017-12-02 17:00
    Örebro SK Bandy
    Frillesås BK
    3-7

    2017-12-03 13:15
    Tranås BoIS
    UNIK
    2-9

    2017-12-03 13:15
    Falu BS BK
    GripenTrollhättan BK
    2-2

    2017-12-03 14:00
    Nitro /Nora BS
    Frillesås BK
    3-4

    2017-12-03 14:00
    Nässjö IF
    Gustavsbergs IF
    6-1

    2017-12-03 14:00
    Örebro SK Bandy
    Åby/ Tjureda IF
    10-1

    2017-12-03 14:00
    Peace & Love City Bandy
    IFK Kungälv
    4-3

    2017-12-03 14:30
    IF Boltic
    Ljusdals BK
    5-3

    2017-12-03 15:00
    Lidköpings AIK
    Västanfors IF
    8-1

    Omgång 6

    2017-12-06 19:30
    Frillesås BK
    Nässjö IF
    4-3

    2017-12-07 19:00
    Gustavsbergs IF
    Falu BS BK
    0-7

    2017-12-09 13:30
    IFK Kungälv
    IF Boltic
    6-3

    2017-12-09 14:00
    Västanfors IF
    Peace & Love City Bandy
    2-5

    2017-12-09 14:00
    Frillesås BK
    Lidköpings AIK
    6-1

    2017-12-09 14:00
    Gustavsbergs IF
    Nitro /Nora BS
    4-6

    2017-12-09 14:30
    GripenTrollhättan BK
    Tranås BoIS
    6-4

    2017-12-09 15:00
    UNIK
    Falu BS BK
    2-6

    2017-12-20 19:00
    Åby/ Tjureda IF
    Nässjö IF
    2-5

    Omgång 7

    2017-12-13 19:00
    Gustavsbergs IF
    Västanfors IF
    3-3

    2017-12-13 19:00
    Falu BS BK
    Nitro /Nora BS
    4-1

    2017-12-13 19:00
    Nässjö IF
    Lidköpings AIK
    5-6

    2017-12-13 19:00
    IFK Kungälv
    Tranås BoIS
    0-6

    2017-12-13 19:00
    UNIK
    Örebro SK Bandy
    8-5

    2017-12-13 19:00
    Åby/ Tjureda IF
    IF Boltic
    3-3

    2017-12-13 19:00
    Ljusdals BK
    Peace & Love City Bandy
    4-5

    2017-12-13 19:30
    Frillesås BK
    GripenTrollhättan BK
    6-2

    2017-12-16 14:00
    Nitro /Nora BS
    Ljusdals BK
    5-2

    2017-12-16 14:00
    Tranås BoIS
    Frillesås BK
    2-4

    2017-12-16 14:00
    Västanfors IF
    UNIK
    6-1

    2017-12-16 14:00
    Örebro SK Bandy
    Falu BS BK
    4-6

    2017-12-16 14:30
    IF Boltic
    Nässjö IF
    1-4

    2017-12-16 14:30
    GripenTrollhättan BK
    Åby/ Tjureda IF
    4-2

    2017-12-16 15:00
    Lidköpings AIK
    IFK Kungälv
    6-2

    2017-12-16 15:00
    Peace & Love City Bandy
    Gustavsbergs IF
    9-4

    Omgång 8

    2017-12-22 20:00
    Ljusdals BK
    Örebro SK Bandy
    8-3

    2017-12-26 13:15
    Falu BS BK
    Peace & Love City Bandy
    3-4

    2017-12-26 13:15
    Nässjö IF
    Tranås BoIS
    9-3

    2017-12-26 13:15
    Ljusdals BK
    Västanfors IF
    8-5

    2017-12-26 13:15
    UNIK
    Gustavsbergs IF
    3-3

    2017-12-26 13:15
    IF Boltic
    Lidköpings AIK
    1-4

    2017-12-26 14:00
    Örebro SK Bandy
    Nitro /Nora BS
    7-3

    2017-12-26 14:00
    IFK Kungälv
    GripenTrollhättan BK
    2-5

    2017-12-30 14:00
    Tranås BoIS
    Nässjö IF
    3-5

    2017-12-30 14:00
    Frillesås BK
    Åby/ Tjureda IF
    3-2

    2017-12-30 14:00
    Nitro /Nora BS
    Örebro SK Bandy
    3-3

    2017-12-30 14:30
    GripenTrollhättan BK
    IFK Kungälv
    8-2

    2017-12-30 15:00
    Peace & Love City Bandy
    Falu BS BK
    5-3

    2017-12-31 13:15
    Gustavsbergs IF
    UNIK
    3-2

    Omgång 9

    2017-12-26 14:00
    Åby/ Tjureda IF
    Frillesås BK
    6-2

    2017-12-30 13:15
    Lidköpings AIK
    IF Boltic
    5-3

    2017-12-30 14:00
    Västanfors IF
    Ljusdals BK
    6-5

    2018-01-03 19:00
    UNIK
    Nitro /Nora BS
    3-4

    2018-01-03 19:00
    Västanfors IF
    Falu BS BK
    3-5

    2018-01-03 19:00
    GripenTrollhättan BK
    Nässjö IF
    7-2

    2018-01-03 19:00
    Gustavsbergs IF
    Ljusdals BK
    3-15

    2018-01-03 19:00
    Peace & Love City Bandy
    Örebro SK Bandy
    3-3

    2018-01-03 19:30
    Frillesås BK
    IFK Kungälv
    5-1

    2018-01-03 19:30
    Åby/ Tjureda IF
    Lidköpings AIK
    8-4

    2018-01-06 14:00
    Örebro SK Bandy
    Västanfors IF
    5-5

    2018-01-06 14:00
    IFK Kungälv
    Åby/ Tjureda IF
    7-2

    2018-01-06 14:30
    IF Boltic
    GripenTrollhättan BK
    5-5

    2018-01-06 15:00
    Lidköpings AIK
    Tranås BoIS
    9-1

    2018-01-06 15:00
    Falu BS BK
    Gustavsbergs IF
    7-2

    2018-01-06 17:00
    Ljusdals BK
    UNIK
    3-3

    2018-01-07 14:00
    Nitro /Nora BS
    Peace & Love City Bandy
    4-6

    Omgång 10

    2018-01-13 14:00
    Frillesås BK
    Västanfors IF
    7-5

    2018-01-13 14:00
    Tranås BoIS
    Nitro /Nora BS
    3-1

    2018-01-13 14:00
    Nässjö IF
    Örebro SK Bandy
    4-4

    2018-01-13 14:30
    IF Boltic
    Falu BS BK
    5-6

    2018-01-14 13:00
    Frillesås BK
    Ljusdals BK
    7-2

    2018-01-14 13:15
    GripenTrollhättan BK
    UNIK
    4-6

    2018-01-14 14:00
    Nässjö IF
    Nitro /Nora BS
    3-6

    2018-01-14 14:00
    Åby/ Tjureda IF
    Västanfors IF
    7-7

    2018-01-14 14:30
    IF Boltic
    Peace & Love City Bandy
    10-4

    2018-01-14 15:00
    Lidköpings AIK
    Falu BS BK
    5-2

      ANNONS:
      Senaste nytt på SvenskaFans.com
      ANNONS:
      ANNONS:
      Svenska Fans
      START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
      Ett sista avgörande på Zinken
      All-Starhelgen, Kawhi & Hall of Fame
      Marseille behöver en CL-plats
      ”En av Liverpools bästa matcher”
      ”Necaxa är en glad överraskning”
      fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM FSport Prylhörnan Leovegas Leovegas
      Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies