fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 70100 | Medlemmar: 183077

Kom ihåg mig
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:




Fler artiklar om Sevilla


Visa alla artiklar från:
2018 (26 st) 2017 (91 st) 2016 (117 st) 2015 (140 st) 2014 (118 st) 2013 (156 st) 2012 (136 st) 2011 (260 st) 2010 (395 st) 2009 (178 st) 2008 (175 st) 2007 (211 st) 2006 (97 st) 2005 (97 st) 2004 (82 st) 2003 (7 st) 2002 (15 st)

Viktig info angående bortamatcher
Sevilla FC har ändrat sina regler för köp av biljetter till bortamatcher vilket innebär att endast medlemmar har tillgång till biljetter framöver.
0 KOMMENTARER      145 VISNINGAR
2018-10-12 13:46:36 - Malena Norman

Silly Season 2018 - Uppdaterad 3/7
Sevilla lär ha fullt upp i årets Silly Season efter en svag säsong i ligaspelet och en helt ny tränare samt sportchef i Pablo Machin respektive Joaquin Caparros. I denna artikel kommer rykten och klara övergångar att uppdateras kontinuerligt med tiden.
0 KOMMENTARER      1693 VISNINGAR
2018-07-01 21:25:00 - Redaktionen

Försäsong 2018
Med tanke på att Sevilla ska lira Europa League kval i år så börjar försäsongen väldigt tidigt för nye tränaren Pablo Machin och hans mannar. Truppen kommer att samlas redan den 3 Juli, när VM fortfarande pågår. Man kommer att inleda de första 5 dagarna av försäsongen i Sevilla innan man åker iväg på träningsläger i Benidorm fram till den 20 Juli..
0 KOMMENTARER      1062 VISNINGAR
2018-07-01 02:08:26 - Sami El Bajdi

Kan Sevilla utnyttja övertaget mot Real Madrid?
Europa League-jagande Sevilla ställs mot ett Real Madrid som lär ha blickarna mot Champions League-finalen. Därför förväntas huvudstadslaget ställa upp med en reservbetonad elva.
0 KOMMENTARER      1837 VISNINGAR
2018-05-09 04:09:00 - Mohamed Saleh

Sevilla överkörda av Barcelona i cupfinalen
Barcelonas imponerade och körde över ett chanslöst Sevilla.
0 KOMMENTARER      1714 VISNINGAR
2018-04-21 23:33:29 - Johannes Johnsson

Sevilla utslagna i Champions League
Efter ett hemmamöte mot Bayern München där två självmål satte Sevilla i en knivig sits med 1-2 förlust, så var det nu dags att åka till Allianz Arena och försöka göra det omöjliga, nämligen att slå ut Bayern genom att vinna och göra minst 2 mål.
0 KOMMENTARER      1009 VISNINGAR
2018-04-12 14:28:05 - Sami El Bajdi

Ödesmatch väntar för Montella
Ett Sevilla i gungning ska försöka vända ett uddamålsunderläge till avancemang. Detta mot ett Bayern München på Allianz Arena i det som kan bli Jupp Heynckes sista match i Europaspelet.
0 KOMMENTARER      1774 VISNINGAR
2018-04-11 04:26:00 - Mohamed Saleh

Rutinerat Bayern vände mot Sevilla
Trots Sevillaledning lyckades Bayern München jobba sig tillbaka och vända matchen. Detta tack vare två snöpliga självmål.
0 KOMMENTARER      1254 VISNINGAR
2018-04-04 11:52:14 - Mohamed Saleh

Inför Sevilla - Bayern München
Säsongens största utmaning stavas Bayern München och imorgon gästar de Ramon Sanchez Pizjuan.
0 KOMMENTARER      1830 VISNINGAR
2018-04-02 21:52:35 - Johannes Johnsson

Muriels oförmåga blev Barcas räddning
Trots Muriels oskärpa var Sevilla på väg mot en imponerande seger mot Barcelona. Men sedan klev Messi in och ändrade på det.
0 KOMMENTARER      1046 VISNINGAR
2018-04-01 17:42:38 - Mohamed Saleh

SENASTE NYHETERNA OM SEVILLA

ANNONS:

Klipp från FanTV.se

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Barcelona95311218
2Espanyol9522617
3Alaves9522417
4Sevilla9513816
5Atlético9441516
6Valladolid9432215
7Real Madrid9423414
8Levante9414-113
9Sociedad9333112
10Getafe9333012
11Real Betis9333-212
12Eibar 9324-311
13Celta Vigo9243010
14Valencia9171-110
15Girona9243-310
16Villarreal9234-19
17Athletic8152-48
18CD Leganés9225-58
19Rayo Vallecano 8125-95
20Huesca9126-135
>> Visa hela tabellen
ANNONS:
Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US Sports | FORUM | BETTING
”Ett Arsenal jag inte sett på länge”
Irriterande poängtapp av Hertha
”Kommer inte få mycket gratis”
Villa fick slita hårt i premiären
Brassar, pusselbitar och demokrati
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Elite prospects
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies