fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM allsvenskanfantasy Prylhornan
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN  Ishockey: SVERIGE | NHL  Bandy: SVERIGE  Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
Medlem
Besökare: 50315 | Medlemmar: 181721

Kom ihåg mig
ANNONS:
ANNONS:
ANNONS:




Fler artiklar om Landskrona


Visa alla artiklar från:
2018 (11 st) 2017 (36 st) 2016 (59 st) 2015 (67 st) 2014 (60 st) 2013 (17 st) 2012 (56 st) 2011 (66 st) 2010 (67 st) 2009 (185 st) 2008 (232 st) 2007 (340 st) 2006 (221 st) 2005 (183 st) 2004 (543 st) 2003 (385 st) 2002 (276 st)

Lars Möller pratar om derbyt BoIS - HIF

0 KOMMENTARER      1831 VISNINGAR
2018-05-10 10:18:54 - Richard Persson

Uppladdning: Landskrona BoIS - ÖIS
Efter en fantastisk seger uppe i Borås mot J-Södra så tar vi emot Örgryte på Landskrona IP den 17e kl 19:00. Vädergudarna har pratat och det lovas ett perfekt fotbollsväder.
0 KOMMENTARER      4400 VISNINGAR
2018-04-10 14:53:00 - Simon Bergsten

Bahrudin Atajic vill hitta glädjen igen

0 KOMMENTARER      2764 VISNINGAR
2018-03-26 23:38:07 - Richard Persson

PREMIÄR: Samling på Speakers Corner för alla randiga supportrar!
Premiären är äntligen här. Det är dags att kliva in i eliten ännu en gång och för Landskrona BoIS är första motståndet för säsongen Falkenbergs FF. Dagen till ära kommer stan vara fylld av svart & vita ränder.
0 KOMMENTARER      1519 VISNINGAR
2018-03-22 12:05:00 - REDAKTIONEN

Inför IF Elfsborg - Landskrona BoIS
På fredagen åker Landskrona BoIS iväg norrut och gör ett besök i Borås där man kommer att ställas mot Allsvenska IF Elfsborg.
0 KOMMENTARER      1421 VISNINGAR
2018-03-15 18:38:00 - Richard Persson

Landskrona BoIS - AFC Eskilstuna 2-2 (0-2) tr.match
De yttre förhållanden var inte till fördel för spelarna igår när AFC Eskilstuna kom på besök till Landskrona IP. En match med en del frågetecken, utropstecken och ett BoIS som verkligen stod för två helt olika halvlekar när det kommer till inställningen.
0 KOMMENTARER      2899 VISNINGAR
2018-03-08 08:23:00 - Richard Persson

Vi har tagit pulsen på Viktor Svensson!

0 KOMMENTARER      1454 VISNINGAR
2018-03-06 20:20:38 - Richard Persson

Ett gott snack med f.d BoISaren Erik Pärsson

0 KOMMENTARER      5450 VISNINGAR
2018-02-26 10:53:00 - Richard Persson

Intervju med Amr Kaddoura inför Fremad Amager
Intervju med Amr Kaddoura inför Fremad Amager
0 KOMMENTARER      2836 VISNINGAR
2018-02-24 10:50:00 - Richard Persson

"Ett starkt Landskrona BoIS på flera ben - här är vårt förslag till styrelse"
Torsdagen den den 1/3 kl 19:00 är det dags för årsmöte i Landskrona BoIS. Ett årsmöte som ser ut att bli det mest intressanta på mycket länge. I år ställs nämligen valberedningens förslag mot ett annat styrelseförslag framtaget av medlemmar. Här presenteras detta förslag.
0 KOMMENTARER      11228 VISNINGAR
2018-02-23 15:21:00 - Simon Bergsten

SENASTE NYHETERNA OM LANDSKRONA BOIS

ANNONS:
SERIETABELLEN
1Örgryte107121022
2Falkenberg9621720
3AFC Eskilstuna95311018
4Helsingborg8521817
5Halmstads BK9522517
6Brage10361415
7GAIS10424014
8Degerfors9333-112
9Jönköpings Södra9324-211
10Öster10325-611
11Varbergs BoIS FC9315-410
12Landskrona923409
13Norrby IF9234-39
14Gefle9225-58
15IK Frej10127-115
16IFK Värnamo9126-125
>> Visa hela tabellen

ANNONS:
SENASTE NYTT FRÅN SUPERETTAN
ANNONS:
Svenska Fans
START  Fotboll: SVERIGE | ENGLAND | ITALIEN | SPANIEN | TYSKLAND | EUROPA | VÄRLDEN   Ishockey: SVERIGE | NHL   Bandy: SVERIGE   Övrigt: US SPORTS | FORUM | BETTING
”Dessa är våra svagaste länkar”
Lebron James briljans
FanRadio:   Lebron James briljans
”Kanske händer något till helgen”
”Dynamisk pjäs i satsande Milan”
”Kane får göra vad han vill”
fantv fanradio livescore tabeller spelschema tvmatcher Champions League 08Fotboll CCM Prylhörnan Leovegas Leovegas
Startsidan  |  Om SvenskaFans.com  |  RSS-feed  |  I mobilen  |  Kontakta redaktionen  |  Annons & marknad  |   Cookies